Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Te elismered a sportolókat,...

Te elismered a sportolókat, olimpikonokat?

Figyelt kérdés

A hivatásos sportolókról van szó, akik a sportra teszik fel az életüket.


Igazából nem igazán érzem, hogy ők hasznosak lennének a társadalom számára - igazából ők mit is csinálnak, mit termelnek, mit tesznek le az asztalra, mit tesznek hozzá az én életemhez? Szerintem abszolút semmit.


Ezen kívül mégis az én és a többi adófizető pénzéből van megteremtve nekik, hogy napi több órát edzhessenek.


Őszintén bevallva szerintem az emberek többsége képes lenne ugyanarra a sportteljesítményre, ha ugyanazt az edzésprogramot követnék.


De igazából még mindig nem értem, hogy miért vannak ezek sztárként ünnepelve gyakorlatilag és miért vannak ennyire elismerve.


Hiszen amíg egy bármilyen területen dolgozó ember munkáját megnézed, annak van nyoma és van értéke, a sportolók esetében meg azt látod, hogy igazából saját magára nézve van csak értéke, és számunkra nincs.


Neked mi a véleményed?


2017. júl. 16. 15:01
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
42%

"Igazából nem igazán érzem, hogy ők hasznosak lennének a társadalom számára - igazából ők mit is csinálnak, mit termelnek, mit tesznek le az asztalra, mit tesznek hozzá az én életemhez? Szerintem abszolút semmit."


Egy operaénekes vagy festő mennyit ad hozzá az életedhez?


"Őszintén bevallva szerintem az emberek többsége képes lenne ugyanarra a sportteljesítményre, ha ugyanazt az edzésprogramot követnék."


Érdekes okfejtés, akkor miért van az, hogy egy sportoló több érmet is nyer életében, míg a többiek még dobogóig sem jutnak? Hiszen ugyanazt az edzésprogramot követik.


"De igazából még mindig nem értem, hogy miért vannak ezek sztárként ünnepelve gyakorlatilag és miért vannak ennyire elismerve."


A sportoló mindig feszegeti a képessége határait. Újra és újra legyőzi önmagát. Rengeteg lemondással (étkezés, programok, életvitel) jár a sportolói pálya, az embertelen mennyiségű (gyakran hajnali kelésekkel párosuló) edzéssel jár. Úgy vélem, te csak a felszínét látod a sportoló pályájának, a buktatóit, mindennapi nehézségeit kevésbé.


"Hiszen amíg egy bármilyen területen dolgozó ember munkáját megnézed, annak van nyoma és van értéke"


Egy biztosítási ügynök munkájának milyen értéke van? A saját cégének termelt profiton kívül?


"a sportolók esetében meg azt látod, hogy igazából saját magára nézve van csak értéke, és számunkra nincs."


Rengeteg ember nézi a sportot, sokaknak tartást, önbizalmat, eurófiát adnak a sportsikerek. Sokkal inkább sztároknak tekintem azokat, akik nemes küzdelemben, kemény ellenfelekkel versengve érnek fel a csúcsra, mint azokat az ún. "sztárokat", akik kettőt-hármat káromkodnak egy bulvártévében, és másnapra tele van "botrányaikkal" a sajtó egy része.

2017. júl. 16. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
83%

Nem. Ha annyit keresnének, mint egy tanár vagy egy ápoló, akkor tényleg a sport szeretete miatt felnéznék rájuk.


Én mondjuk hollywood-i színészeknek, énekeseknek sem adnék annyi pénzt.

2017. júl. 16. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 Fatal_3rror_ ***** válasza:
0%

Kezdjük ott hogy eleve rossz oldalról van megközelítve a téma. A világ rég nem úgy működik, sőt mondhatni soha nem úgy működött hogy Kis Pistának mi a hasznos és mi nem, vagy mi a társadalom számára hasznos.


Vegyük a termelést. Mindenki úgy el van telve magától hogy ő a kétkezi dolgozó, ő termel. Holott a gazdasághoz, társadalomhoz adott értéke közel nulla.


Az meg, hogy egy sportoló értéktelen lenne nagy sületlenség. Kezdjük ott hogy a többséget messze nem az "adófizetők" pénzelik, hanem a szponzorok, cégek. Cserébe az arcát, nevét adja a reklámokhoz. Egy cégnek, szolgáltatásnak, terméknek pedig milliós pluszt hozhat a reklám.


Az, hogy senki nem követi a sportokat, nem ismer sportolókat megint nagy marhaság. Elég megnézni mondjuk az autó sportokat. Egy Michelisz Norbiért vagy Kiss Norbiért 10 ezrek utaznak ki évente a Hungaroringre. A magyar válogatottnak még az is szurkolt akit amúgy hidegen hagy a foci.


De persze az átlag proli csak annyit lát a világból hogy ő dolgozik senki más meg nem ezért mindenki dögöljön meg.

2017. júl. 16. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
43%

Psycho-val egészen az utolsó pár sorig egyetértettem, nem szeretem, ha valaki nacionalistáskodik. Főleg, hogy ez egy minősíthetetlen ország. Mindegy, ebbe most ne folyjunk bele.


Osztom a véleményedet, kérdező. Irgalmatlan pénzek forognak a sportban, ez számomra durva. Ezeket a milliókat, milliárdokat inkább az egészségügybe és az oktatásba kellene invesztálni. Igen, tudom, sokan ezzel jönnek, de attól még nem hülyeség, sőőőt. Kicsit igazságtalannak látom, hogy az egoista barmok agyon vannak fizetve, viszont azok, akik életeket mentenek, havi szaros 100-200 ezerért kidolgozzák a lelküket. Elcseszett egy világ ez, én mondom.

2017. júl. 16. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
95%

Elismerem a sportolókat, elismerem, ha valaki egy adott sportban jól teljesít.


DE!


Egyszerűen röhejesnek tartom, hogy hány milliót fektetnek bele a sportba, hány milliárdot költenek egy adott sportágra. Rohadtul igazságtalannak tartom, hogy attól, mert valaki például gyorsan úszik, ilyen mértékű pénzeket kapjon.


Átlag dolgozó ember kap százvalahány ezret egy hónapra, és ezt kell csinálnia kb. 40 évig.


Ha meg valaki gyorsan úszik egy versenyen, és nyer egy tetves érmet, akkor meg milliókat kap, meg még egy rahedli pénzt minden hónapban még sok-sok évig.


Számomra ez a felháborító. Mert álljunk már meg! Valóban az, hogy valaki gyorsabban úszta át a medencét, mint a többi versenyző ilyen elbírálást érdemel?


HÁT NEM! Keressenek egy-két milliót egy versennyel, kapjanak néhány százezres fizetést, de ennyi. Egyszerűen gyűlölöm, hogy ennyire szétpénzelik ezeket.


Jó példa erre ez a vizes VB is. 150 milliárd körül költöttek rá. Hát álljunk már meg! Tegyünk már egy fontossági sorrendet a dolgok között! Tényleg ez a legfontosabb?


NEM! Sokkal fontosabb lenne például,

- Az egészségügyet fejleszteni. Ellátni megfelelő mennyiségű és minőségű szakemberrel, eszközökkel, technológiákkal.

- A közbiztonságot fejleszteni. A mostani rendfenntartók csak akkor vannak ott, ha büntetni kell az átlagos kisembert. De érdekes módon, az igazán szükséges helyeken sosincsenek ott. Igenis biztosítsanak embereket arra, akik fenntartják a rendet a VALÓS fenyegetést jelentőkkel szemben. Az ittas hajléktalanok, a balhézós részegek, az agresszív cigányok stb. ellen.

- A munkaerőpiacba beruházni. Normális béreket adni az átlagos dolgozóknak, fejleszteni a mezőgazdaságunkat, a gyárainkat, amik munkahelyeket teremtenének és növelnék az ország bevételét.


Ez csak néhány példa, de gondolom már értitek, hogy mi a lényeg. Rengeteg sokkal hasznosabb dologra lehetne költeni ezeket a hatalmas pénzeket. Vajon megteszik? Nem. És emiatt, hogy az állami pénzek ennyire a sport felé mennek már abszolút negatívan állok a sportolókhoz, attól, hogy a teljesítményüket elismerem.



Azoknak meg akik szerint a sportolók a kitartás és az akarat képviselői azt üzenem: nagyon tévúton jártok fiúk-lányok! Talán az, aki évtizedekig dolgozik nem tekinthető példának? Talán ahhoz nem kell kitartás, hogy minden nap lenyomd a 8 órás műszakodat? Talán az nem akarat kérdése, hogy a munkahelyeden érő megpróbáltatások ellenére másnap is bemenj dolgozni?

2017. júl. 16. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
43%

'Talán ahhoz nem kell kitartás, hogy minden nap lenyomd a 8 órás műszakodat? Talán az nem akarat kérdése, hogy a munkahelyeden érő megpróbáltatások ellenére másnap is bemenj dolgozni?'


Évtizedekig bejárni a melóba, ez nem érdem hanem alap ,kb több milliárd ember ezt teszi a világon,szóval semmi extra nincs benne. Kb azt is mondhatnám ,hogy jutalom jár azért mert reggel felkelek és nem döglök tovább pedig megtehetném.

Viszont világbajnok ,olimpiai bajnok ,vagy akár csúcstartó ,csak egy egy ember avagy csapat lesz , tehát a milliárdból csak nagyon nagyon kevés ember képes erre,tehát ez sokkal különlegesebb és nagyobb teljesítmény mint bejárni a melóba amire kb bárki képes akinek a saját és családja létfenntartása kicsit is fontos.

Tegyük hozzá az nekem se tetszik hogy bizonyos sportág bizonyos emberei gyászos siralmas teljesítmény mellett is agyon vannak fizetve. De ez már politikai kérdés. A politikust meg ugye a nép választja,szóval miért panaszkodik? Ezt főzte, egye meg..


De ha annyira irigykedik a sok fújjogató,akkor tessék, lehet menni edzeni és érmeket nyerni ,mindenki előtt ott a lehetőség aki még nem túl öreg hozzá.

2017. júl. 17. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
100%
#16 márpedig nagyon is érdem, és legalább olyan nehéz, mint egy sport. Főleg ha figyelembe vesszük, hogy a legtöbb sportoló legfeljebb 30-néhány éves koráig sportol profi szinten és keres annyi pénzt, mint egy fizikai munkás egész élete alatt.
2017. júl. 17. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
100%

16-os!


Nem értetted meg az állásfoglalásomat. (Megjegyzem, nem csak én gondolom így a hozzászólók közül.)


Attól, hogy sok-sok millió ember bejár munkába, annak még nem csökken az értéke. Heti 40 órát feláldozni az életedből igenis értéket kéne hogy jelentsen egy normális világban. Az, hogy sokan csinálják ezt, az nem csökkenti a munka értékét.


A másik pedig, amiben abszolút elutasítom az érveidet az, hogy bajnokból csak egy lehet.

Oké. Van a világon egy versenyző, aki villámgyorsan át tudja úszni a medencét egyik végéből a másikba.

ÉS AKKOR MI VAN?


Mégis milyen értéket jelent ez, hogy egy ember valamilyen sportágban kiemelkedik? Termel valamit? Szolgáltat valamit? Hozzájárul a közjóhoz?


Egy sportoló semmilyen értéket nem hoz létre.

Megismétlem:

EGY SPORTOLÓ SEMMILYEN ÉRTÉKET NEM HOZ LÉTRE.


De ha még csak arról lenne szó, hogy az emberek ÖNKÉNT fizetnek azért, hogy ezek a sportolók milliókat keressenek, akkor nem lenne bajom. Ha csak a magáncégekből élnének meg az emberek önkéntes befizetéseiből, akkor áldásom rá. Sok híres zenekar tagjai is milliomosok, de az ő esetükben a szponzoroknak és az emberek önkéntes döntésének következtében keresnek milliókat. Én önként döntök úgy, hogy kifizetek egy koncertjegyet, mert érdekel a teljesítményük. Hiába nem termelnek a zenészek közvetlenül értéket, az emberek saját maguk emelik ki őket.



A sportolók esetében azonban rohadtul nem így van. Egy olimpiai nyertes élete végéig hatalmas pénzeket fog kapni csak azért, mert egyszer jól teljesített.

Tudod, hogy honnan van az a pénz, amiből fizetik őket?


Az adóbevételből.


AZ ÉN BEFIZETETT ADÓMBÓL! Hozzájárultam én ahhoz, hogy ezeket pénzeljék? NEM! Teljes mértékben elutasítom, hogy ezeket az emberek ennyire szétpénzeljék. Én az adómat azt szeretném, ha az egészségügyre költenék, a közbiztonságra, a munkaerőpiac fejlesztésére stb. Nem azért, hogy a semmilyen értéket nem termelő sportolók agyonfizessék!


És mivel az én döntési hatalmam nem elegendő ahhoz, hogy változtassak ezen a helyzeten (mivel csak egy átlagember vagyok), ezért természetes, hogy ellenérzéseim vannak a sportolók iránt. Hidd el, ha én döntenék, akkor az a sok milliárd, amit erre pazarolunk el, sokkal jobb helyen lenne.


Lehet, hogy nem lennének Hosszú Katinkák meg hasonló bálványok, akiket a birkák imádnak - de hogy javulna az egészségügy az országunkban az biztos.

A vizes VB-re költött kb. 150 milliárd forintnyi összegből azt hiszem bőven lehetne fejlesztéseket eszközölni...

2017. júl. 17. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
0%

Nyilván érték a munkába járás ezért kapnak az emberek érte fizetést. A fizetések mértékén meg napestig lehetne vitázni,de ez már megint csak politika és piacgazdaság.


Neked úgy látom ez a vizes vb szúrja a szemed, de te is tudod hogy ez is politika .Ezért ne az egyszeri úszót utáld hanem azt akit megválasztottál nagyvezérnek. Oké, te biztos másra szavaztál ,de ez a demokrácia,ez ilyen játék a többség szava dönt,utána 4 évig kuss van,majd jövőre nem rájuk szavazol ennyit tehetsz..


Ha az állam nem támogatja a sportot akkor nem lesznek egyesületek ,az utánpótlás nevelés behal,a gyerekek nem fognak lejárni edzeni ,mert se motiváció se eszközpark és edzők nem lesznek,eltunyul mindenki ,és még ami van és sikeres ,ismertséget hoz és pénzt ,az is lehanyatlik. És hogy miért hoz pénzt a sport? Xy csapat ,vagy sportoló sikeres- a szponzor pénzeli,de nem a két szép szeméért hanem mert ő pölö cipőt gyárt és ha az ő márkája kint van a sportolón akkor a nép sokkalta több ilyet fog venni, ezért nő a bevétele, többet adózik és már vissza is ment pénz az államnak. Vagy "csak" rettenet sok milliókat fizet egy közvetítés előtti-közbeni reklámra ami megint csak adózik. Járulékosan meg egy rakás embernek munkát ad az adott cég,cégek ,és sportesemény. Szóval pörgeti a gazdaságot a sport.


Egészségügy -rendőrség alapvetően csak lyukas zsákba hajigált pénz. Ezt egyik kormány se meri mondani,de alapvetően így van. Akinek van pénze az ma is meg tudja fizetni a jobb ellátást ,és olyan helyen tud házat venni avagy security céget alkalmaz ,hogy igazán nincs is szüksége rendőrségre. A csóró ember panasza meg igazából senkit nem érdekelt.

2017. júl. 18. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
17%

"Megismétlem:

EGY SPORTOLÓ SEMMILYEN ÉRTÉKET NEM HOZ LÉTRE. "


Relatív az érték definicíója. Összekalapálok egy kisszéket kidobott lécekből az magamnak érték,másnak nem az. Ha a fegyvergyárban legyártanak egy rakétát az nagy érték sokba is kerül az adott ország hadseregének,de azoknak az embereknek akik majd meghalnak tőle ,hát nekik nem az.. A múzeumban egy Picasso kép felbecsülhetetlen érték,milliárdokat adnának érte, nekem kb két forintot nem ér kategória .

Építőbrigád felhúz egy házat tőlem 300 km-re.Értéket teremtettek,de én ebből semmit nem profitálok, tehát nekem nem érték amit csináltak. Aki meg beleköltözik az meg fizet érte, amennyi az értéke.


Ha egy sportoló több millió embernek ad erőt, jobb kedvet ,inspirációt ,összetartozás érzését ,rajonghat értük ,az érték,mivel pozitív hatást vált ki nagy tömegekből. Még ha nem is lehet megenni,kézzel megfogni és arrébb rakni. Akinek mindezek semmit nem jelentenek azoknak nem érték.


Szóval minden relatív,ahogy Albert bácsi megmondta :)

2017. júl. 18. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!