Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mit tegyek? Halálfélelem?

Mit tegyek? Halálfélelem?

Figyelt kérdés

Esténként néha elkap ilyen pánikroham mert belegondolok abba, hogy egyszer meghalok/meghalunk és nem leszek/leszünk többé, halálfélelmem van de ez csak este amikor el akarok aludni..néha nem merek aludni mert félek, hogy ujra előjön ez a dolog. Van olyan amikor nincs ilyen gondom, nem tudom mi alapján csak néha van ez de akkor eltart egy ideig aztán megint nincs semmi bajom. Hogyan tudnám ezt leküzdeni? Borzaszto érzés amikor elkap... kérlek segitsetek

15/l



2017. júl. 17. 12:02
 1/6 anonim ***** válasza:
34%
Engem nyugalommal tölt el a tudat, hogy egyszer meghalunk. Kinek mi..
2017. júl. 17. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
81%

Én anno azzal nyugtattam magam, hogy úgy fogom érezni magamat, mint 1785-ben.. Nem leszek magamnál. Egyébként szerintem ha te is sokáig rágózol a témán, egyszer csak ráunsz vagy lesz más probléma helyette, ami tereli a gondolataidat.

23F

2017. júl. 17. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
15%
Mindenki tartozik egy halállal. Gondolj arra, hogy akkor már úgysem fog érdekelni, hogy halott vagy-e vagy nem. Visszakerülsz a születési előtti állapotodba. Nem lesz se jó, se rossz. Egyébként meg 15 évesen hülyeség ezen gondolkodni, mert más a prioritás. Tanulj inkább.
2017. júl. 17. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
73%
A lepontozóknak pedig azt üzenem, hogy igen - van ilyen ember, aki halálfélelemmer bír, és nem tagadom, én is voltam így. Aztán találtam egy célt. Leérettségiztem. Aztán elmentem főiskolára. Azután egyetemre, azt is elvégeztem. Aztán unatkoztam, majd tanultam egy szakmát. Csak ráadásként. Eszembe sem jutott gondolkodni a halálon többször. Aki unatkozik, csak az gondolkodik ezen. Te pedig ne pontozgassál 5 évesen, holott végig sem olvastad, amit mi, józan emberek írtunk.
2017. júl. 18. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Mindenki meghal egyszer, én is meg fogok, ez van. Változtatni nem lehet rajt akkor meg mit csináljunk. Bár lehet csak én vagyok egy elbaltázott teremtés, és nincs semmi halálfélelem bennem, legalábbis ezt mondták mikor egy öngyilkosjelölt után ugrottam a hídról, hogy kihúzzam, sikerült, nyertem egy embernek pár évet, számít vagy nem?
2017. júl. 19. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
38%

Sziasztok!

Nekem is volt ilyen problémám évekig, vagy inkább évtizedekig. Szörnyű volt és hülyeség, hogy csak az unatkozó embereknek van. Nekem volt egyetemista koromban is pedig nehéz TTKs suliba jártam. Nekem egy idrig segített a túlvilági életbe való hit. Ehez olvasshatsz halálközeli élményekről pl élet az élet után. Ez a neten us fent van. Meg egyéb parapszihológiai dolgokról, így akkor is nyerhetsz hitet, ha nem érdekel a vallás. Nekem ez a hitem elmúlt "hála szkeptikus írásoknak" ekkor újra visszatért. Aztán az vetett véget neki, hogy már nem annyira szeretem az életet így 30 évesen. Egyébként pszichológus tud még segíteni.

2017. júl. 24. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!