Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Halálfélelem/pánikroham...

Halálfélelem/pánikroham áramszünet ideje alatt. Én vagyok az egyetlen?

Figyelt kérdés
Itt vagyok, gyakorlatilag felnőtt ember, mégis elkap a pánikroham áramszünet ideje alatt. Magától a sötétségtől nem félek,nem hiszem,hogy mumusok, vagy egyéb lények élnek a sötétben :). Viszont, ha hirtelen lecsapja a villanyt valami,elfog a félelem. Legutóbb egy telefon töltő adta meg magát. Elpukkant, és az egész lakásban levágta a villanyt. Engem pedig hirtelen elfogott egy fojtogató, nyomasztó érzés. Nem mertem megmozdulni, remegve kapcsoltam be a zseblámpát a telefonomon. Pár hónapja megpattant a hörcsögünk a ketrecéből, és elrágott egy kábelt ami szintén lecsapta a biztosítékot (a hörinek nem lett baja hála istennek). Akkor még az arcomat is eltakartam,nehogy valaki lássa a rémületet rajta. Szégyenlem nagyon, egy kisgyereknek érzem magam ilyenkor. De nem tehetek róla. Ugye nem vagyok ezzel egyedül?

2017. júl. 10. 21:54
 1/8 anonim ***** válasza:
Engem is elfog egy fura érzés, de ez normális :D Szokatlan szituáció :D Részemről szünetmentes világítást és tápot használok az egész szobámban, de ha arról gyakorlatilag ugyanúgy megy a szoba tovább, csak sípol, hogy amúgy már nem jön be áram a házba, akkor is előtör ez a fura érzés.
2017. júl. 10. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Én azért érzem furcsának a reakciómat, mert a családban is, sőt a baráti környezetemben is szinte az egyedüli ember vagyok, aki ilyenkor várja, hogy valaki intézkedjen és "hozzon" fényt. Egyszerűen lefagyok, és csak bámulok minden fele riadtan, hogy most meg fogok halni. (mondjuk ez így hülyén hangzik,mert gyakorlatilag tudom, hogy attól, mert elmegy az áram,senki nem hal meg, én sem.)
2017. júl. 10. 22:04
 3/8 anonim ***** válasza:
Érdekes. Én áramszünetben minden létező energiaforrással világítok és gépezek tovább :D
2017. júl. 10. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Nem vagy egyedül, de könnyen megelőzhető fear of the dark

(félelem a sötéttől). Vegyél pár zseblámpát, és mindig legyen kéznél 1-2 .

2017. júl. 10. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Minden létező fényforrást próbálok alkalmazni. :D telefon zseblámpa, a kutya nyakörvén a villogót, villogó zselé labdát, kulcstartón a kislámpát. Mindent amit találok.
2017. júl. 10. 22:18
 6/8 anonim ***** válasza:
Munkavédelmis boltban vagy ilyen biztonságtechnikai helyeken lehet venni szünetmentes lámpát is, áramszünetre egyből bekapcsol és órákat világít, lehet érdemes lenne pár helyre felszerelned a lakásban, ha ez rendszeres.
2017. júl. 10. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Nem sűrűek. Egy évben kb 2-3 alkalommal fordul elő nálunk. Ebből egy alkalom biztosan, amikor szerelni kell valamit, és próbánál megmutatkozik, ha elrontottunk valamit. Így este fele ritka. De mindenképpen megnézem, legalább egy lámpát szeretnék. Ha mást nem is, engem megnyugtatna. Köszi az ötleteket :))
2017. júl. 10. 23:00
 8/8 anonim ***** válasza:

Nyugi, nem vagy egyedül, rajtam kívül mindenki ilyen a családban.

Nyilván ha a feleségem fél az áramszünettől és a sötétségtől, akkor a gyerekek is :-)

Elég nagy a ház, de minden szobába vateráztam gyertyatartót, tettem bele gyertyát, és a házban szana-szét van vagy 8-10 zseblámpa is.

Ha áramszünet van, hangosan elkiáltom magam, hogy "nyugi, mindenkihez odamegyek, várjatok, ahol vagytok!!!" és mindenkihez odamegyek, viszek mindenkinek zseblámpát, és utána elkezdem meggyújtani a gyertyákat, és hangulatvilágításba borítom a házat. De van, amikor összejövünk az étkezőbe beszélgetni. Ott van egy ötágú gyertyatartó és a legnagyobb fény ilyenkor. A gyerekek még meg is tapsolják, amikor visszatér az áram.

[Nálunk nem én csinálom az áramszünetet, hanem a szolgáltató.]

2017. júl. 13. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!