Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mit tegyünk? Ha. Többi lent

Mit tegyünk? Ha. Többi lent

Figyelt kérdés

Na szoval az van hogy a mai nap folyaman 2 ismeretlen ember és aszt állitották hogy ők civil rendőrök bejött az udvarunkan és az egyik kopogott az ajton erőszakosan és én egy kicsit meg ilyedtem de azért ki mentem és mondja hogy a battyámát keresi ő ugye csak a nevét mondta

És mondtam hogy nincs itthon de az az ember nem akarta elhinni és házkutatási parancsal fenyegetőzött de én mondtam neki hogy tényleg nincs itthon

És mondja hogy jolvan akkor adjak valami elérhetőséget én nem adtam aszt mondtam hogy nem jo a kartyaja és mondta hogy akkor hogyan lehet el érni és mondtam hogy akkor fel hivom messengeren de mondta nekem hogy ott előtte hivjam fel (mert ugye battyamnak van ilyen hordozhato wifi routerje) és beszélt vele egyébként állitolag azert jöttek mert báttyám valami nagy értékű lopásnak a szemtanuja volt és hogy őt be azonositották és mondta a telefonba megbeszélték hogy hol talalkozzonak aszt mondták azért hogy felvegyék a jegyzőkönyvet....De mintútobb kiderűlt nem voltak rendőrök kamuztak nekem úgy is gyanúsak voltak mivel semmit mem mutattak se szemelyit se semmit meg még besemutatkoztak csak ugye megilyedtem hogy hát mégis ki az es hogy mit akkarhat es hat engedtem a kéréseiknek amúgy ezért fel lehet jelenteni őket??Mert megtudtam hogy ki volt az egyik ember (15l)..


2017. júl. 18. 21:12
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Az igazi rendőröknek kötelességük igazolni magukat. Mivel ők csak kamuztak, hívjátok fel a rendőrséget, és mondjátok ezt el, majd tegyetek feljelentést. Lehet, hogy kimennek hozzátok az igazi rendőrök, de lehet, hogy nektek kell bemenni a rendőrségre.
2017. júl. 18. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Elöször is köszönöm hogy ilyen hamar válaszoltál.Igen holnap bemegyünk a rendőrségre és teszünk feljelentést
2017. júl. 18. 21:32
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Helyes! Miért akartak házkutatási paranccsal bekéretőzni? Mi volt a céljuk végül is?
2017. júl. 18. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Azért akartak bejönni mert a báttyámat keresték és először nem akartak elhinni hogy nincs itthon de aztan mondtam nekik hogy tényleg nincs itthon..És valami telefon ügyben keresték a báttyámat
2017. júl. 18. 22:51
 5/8 anonim ***** válasza:

Azt tanuld meg, hogy SENKIT NEM ENGEDÜNK BE SEHOVA! A rendőrnek igazolnia kell magát és még akkor sem vagy köteles beengedni, maximum szóba állsz vele csukott kapun keresztül. Ha házkutatási paranccsal megy, olyat is tud bárki hamisítani, szépen betelefonálsz a rendőrségre és érdeklődsz, hogy igazi-e vagy sem.


A feljelentést mindenképp tegyétek meg!

2017. júl. 19. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Nem engedtem be őket,hanem ők jöttek be az ajtóig és már nem tudtam mitcsinálni. És ma bementem a rendőrségre hogy elmondjam ezt az egészet és hogy fejlentsem..köszönöm a válaszokat
2017. júl. 19. 19:36
 7/8 anonim ***** válasza:
És azt nem tudod, hogy a bátyádat miért keresték?! Mi köze ennek a hozzá? Nem tudtad, hogy rendőrök-e vagy sem, tehát NEM ismerted őket! Miért éppen a bátyádat keresték? Mit csinált, vagy mit látott? Ha úgy érezték, hogy itt ők a jófiúk, akkor miért nem mentek ők a rendőrségre ott lerendezni? Miért jöttek el személyesen, amikor ők nem rendfenntartók, ráadásul ha nem fordulnak a rendőrséghez, és személyesen intézik el, valószínű ők sem az erkölcsükről lehetnek híresek. Tehát vagy a bátyád csinált valamit, vagy pedig látott valamit. Mond meg a bátyádnak, hogy kerülje el őket, hogy legközelebb kevesebb ilyen dolgot "lásson", és akkor nem kerül bajba! Ezeket pedig jelentsétek fel, és rendezzétek el úgy a dolgot!
2017. júl. 20. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Utolsó: köszönöm a válszod. Hát ez elég bonyolult és hosszú de ha tényleg érdekel akkor elmesélhetem..
2017. júl. 21. 18:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!