Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Introvertált vagy extrovertált...

Introvertált vagy extrovertált vagyok? Alapjában csendes vagyok, mert félénk vagyok, de ha felszabadulok akkor sokat beszélek

Figyelt kérdés

2017. júl. 18. 22:53
 1/4 anonim ***** válasza:
Ez nem mindenkinél élesen elválasztható dolog :) Van aki mind a kettő, csak egyes helyzetekben a másik dominál jobban.
2017. júl. 18. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nem lehet, hogy extrovertált, akinek szociális szorongása van? :) Én is ilyen vagyok, vagyis voltam, mára már nem félek :)
2017. júl. 18. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Lehet ambivertált vagy akkor.
2017. júl. 18. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Psycho ***** válasza:

Nagyon sok ember sajnos kicsit félreérti azt, hogy ezek a fogalmak mit takarnak, és azzal azonosítják, mennyire jól mozog az ember a társas térben, mennyire felszabadult, stb. De korántsem ez a helyzet (bár a kettő azért együtt jár és oda-vissza hatnak egymásra, de nem ugyanazok).


Az extroverzió-introverzió egyrészt egy skála, mint a magasság. Nem pedig típus, mint az, hogy férfi/nő.

Másfelől pedig sokkal inkább a társaságIGÉNY szintjét jelenti.


Az introvertáltnak, hogy is mondjam, aktívabb a belső élményvilága, a figyelmét a saját gondolatai kötik le, többségében befelé irányul ez a fajta fókusz. Nem tudom, az arousal szint kifejezés ismerős-e, na, ez egy introvertáltnál magas - alapjáraton, minden külső tényezőtől függetlenül ő odabent magasabb fordulatszámon pörög. Emiatt, ha nagy társaságba kerül (pl. diszkó), ott úgymond "túlterhelődik" a rendszer. Nem érzi jól magát.


Egy extrovertáltnak szüksége van külső ingerekre, hogy ezt a fajta normál sztenderd arousalt fenntartsa. Ezért magasabb a társaságigénye. Kívülről kell behoznia a pörgést, hogy jól érezze magát.


Viszont ezek nem egyenértékűek azzal, hogy mennyire jól boldogulok emberek közt. Egy extrovertált is lehet "szociális bénakacsa", és egy introvertált is előfordulhat, hogy pl. képes remek előadásokat tartani nagyobb hallgatóság előtt. Persze ezek a ritkább esetek, de előfordulnak. Nyilván egy extrovertált ha sokat van emberek közt, előbb-utóbb valószínű, hogy megtanulja kezelni a helyzeteket, ezért gyakori az összemosódása ezeknek a fogalmaknak.


A kérdésedre a választ tehát nem az adja meg, mennyire vagy csendes vagy bőbeszédű, hanem az, hogy mennyire vágysz arra, hogy emberek közt légy, vagy éppenséggel ha unatkozol, akkor inkább előveszel egy könyvet, nézel egy sorozatot, stb.

2017. júl. 19. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!