Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért nem félek a haláltól?

Miért nem félek a haláltól?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Tehát, arról lenne szó, hogy egyszerűen valamiért nem félek a haláltól. Régen rettegtem tőle, éjszakánként alig bírtam elaludni, mert attól féltem, hogy reggel már nem ébredek fel. Igazából, miután ez az érzés elmúlt bennem, azután tériszonyos lettem, és a magasságtól még a mai napig félek. Viszont: most nyáron életemben először repültem, februárban tudtuk meg, hogy repülővel megyünk, és azt hittem, hogy nagyon fogok félni, de egyáltalán nem. Valamiért az a gondolat volt a fejemben, hogyha lezuhanunk, akkor Isten is így akarta, és hogy már nincs több dolgom itt a földön (alapjáraton nem vagyok vallásos). Régen rettegtem a csúszdáktól is, ma már csak nagyon kevés olyan csúzda van, amin nem mernék lecsúszni. A tériszonyom ellenére most a nyaraláson egy ilyen hőlégballon szerű valamire is felültem, és nagyon élveztem. És igazából, nem szeretnék meghalni, de valahogy az sem izgatna, ha ez még is megtörténne. Miért van ez? :/ 12/L

2017. júl. 24. 22:04
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
61%

Nem kizárt, hogy visszatér majd a korábbi hozzáállásod, ha nem is olyan túlzott mértékben.


Az emberek nagy része hosszú ideig, vagy egyáltalán nem dolgozza fel a halál kérdését. A legtöbben elhessegetik a gondolatot, és megpróbálnak nem szembesülni vele. "Eszükbe se jut" - pedig inkább csak tudat alatt elfojtják.


Lehet, hogy nálad is ez a helyzet. Túlságosan igénybe vette a szervezetedet korábban, túlságosan féltél tőle - ezért tudat alatt elfojtod, hogy ne foglalkozz vele.

2017. júl. 24. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
79%
Figyelj ! Ne érezd ezt az érzést mert csak rosszabb lesz. Nos bizonyára az emberben mindig van egy ilyen hogy halálfélelem hisz ez ttermészetes. De betod folyásolni ezt. Nem akarom hogy screepy legyen de ne kelljen ilyen fiatalon ezt érezned. Nem kell foglalkozni vele. Nos remélem elég választ tudtam adni.
2017. júl. 24. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Egészséges emberben nincs kifejezett halálfélelem. Mindannyian tudjuk, hogy pl egy repülő veszélyes üzem (egyébként összehasonlíthatatlanul kevésbé, mint a közút), de ezt tudomásul tudjuk venni halálfélelem nélkül. Konkrét vészhelyzetben belép a vészreakció, pl ha jön egy autó, elugrasz előle, vagy nem keresed direkt az életveszélyes helyzeteket, de az, hogy nincs halálpánikod, az teljesen normális. Élvezd az életet, mert egy csúszda vagy hőlégballon csak élvezetet jelent, nem halálos veszélyt.
2017. júl. 24. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat :) tehát, akkor ez az érzés már elmúlt bennem, de még előjöhet?
2017. júl. 24. 22:30
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Egészséges, életerős kamaszlány vagy, tök normális gondolkodással. Úgy látom, nem fertőzte meg az agyadat ez a mai divatos közfelfogás a kortársaid között, hogy imádnak szenvedni és minden szar, meg akarnak halni. Ilyennek kéne lennie minden korodbelinek, mint amilyen te vagy. Benned lehet valahol mélyen azért az, hogy milyen meghalni, mi vár rád ezután, de mivel életerős vagy, fiatal, egészséges mentalitású, ezért nem ezen jár az agyad, meg talán tudja is, hogy nagyon nincs itt az idő még arra, hogy elpatkolj.
2017. júl. 24. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, kedves utolsó :)) sok kortársam van, akik tényleg szeretik magukat sajnáltatni, mert azt hiszik, hogy másképp senki nem figyel rájuk :/ ami egyébként még furcsa nekem, hogyha fel kell menni egy kilátóba, akkor tényleg baromira félek, de (an teljes neve parasailing) ennél a "hőlégballonozásnál pedig egyáltalán nem, pedig itt még talaj sincs a talpam alatt :/ ez mitől lehet?
2017. júl. 24. 23:26
 7/11 anonim ***** válasza:
Szívesen. Maradj mindig ilyen, sose keseredj meg! :) Nem tudom mitől lehet, talán arra gondolok, hogy ha kilátóba mész fel, akkor fokozatosan nő a távolság a talpad és a talaj között, végig látod a lépteid alatt a mélységet, ha meg a ballonnal szállsz fel, akkor viszonylag gyorsan felemelkedik és nem látod a lábad alatt a mélységet. Fogalmam sincs.
2017. júl. 24. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Mégegyszer nagyon köszönöm :) éy hogy tudnám szerinted ezt a félelmemet legyőzni (ne haragudj, hogy ennyit kérdezek)?
2017. júl. 24. 23:39
 9/11 A kérdező kommentje:
És*
2017. júl. 24. 23:39
 10/11 anonim ***** válasza:
Talán valami jó szakember segíthet benne. :) Mondjuk azt mondják, kutyaharapást szőrével...lehet, hogy sokat kéne kilátóba menned...
2017. júl. 24. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!