Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mit tegyek ha félek a haláltól?

Mit tegyek ha félek a haláltól?

Figyelt kérdés
Rettenetesen félek!! És még csak 12 éves vagyok.. Nem tudom a Nagymamám lassan elhuny és én ezt annyira nem akarom! És ha bele gondolok abba hogy a föld alatt van halottan.:'( Elkap a síró görcs rendesen! És még sajnos magamat és az EGÉSZ CSALÁDOMAT félem :( Még a kutyámat is ! És tudom hogy még messze van de sokan mondják az idő repül! De mi lesz ha meghalok? Ott fekszem vége? Ennyi volt?? Nekem ennyi nem les elég nagyon félek nem tudok Uralkodni az érzéseim iránt napról napra egyre jobban csak sírok.. Mit tehetek?
2014. okt. 31. 00:37
 1/3 anonim ***** válasza:

12 éves vagy. Természetes, hogy ezt nem egyszerű feldolgoznod. Leülhetnél beszélgetni az anyukáddal erről, mert egyáltalán nem tesz jót neked, ha már ilyen fiatalon felesleges dolgokon agyalsz, amitől egy idő után depressziós leszel.

Hidd el, a pszichológiai, vagy bármilyen nehezen kezelhető betegség sokkal rosszabb a halálnál. Ne akard, hogy ilyen kialakuljon.

2014. okt. 31. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

És ne úgy gondolj a halálra, hogy ő most a föld alatt van. Oké, a realitás talaján maradva gyakorlatilag tényleg ott van. De előbb utóbb mindennek eljön az ideje. Neked is pár év múlva elfog jönni az az idő, amikor már természetesebben fogod kezelni a halált. De nem szabad ettől bedepizned. Ne generálj magadnak olyan gondolatokat, amik nem valósak. Csak pozitív! :)

A te korodban én is sírtam, már ha csak olyanra gondoltam, de idővel ezek a gondolatok elmúlnak.

Én például nem a haláltól félek, hanem az öregedéstől. Attól, hogy mi lesz, ha öreg koromban lesz valami komoly betegségem. Attól, hogy mi lesz, ha egyedül maradok öreg koromra? Attól, hogy elvesztem a támogató családomat, azt, aki mindig velem van és törődik velem, ha beteg vagyok...

Na ezt most én is megkönnyeztem :')

De ha egész nap ezeken gondolkoznék, az összes pozitív dolgot kiűzném a fejemből. Élvezd azt, amit élvezhetsz, és ne rágódj feleslegesen ilyeneken.

2014. okt. 31. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Kislány koromban nekem is volt egy ilyen időszakom, hogy arra gondoltam, meghal a nagyikám vagy a papikám, és azonnal sírtam. Sajnos elvesztettem két nagyszülőt, de a gyászra már nem emlékszem, ez furcsa. :/ Az egyiknél 9 éves voltam, a másiknál 13. Sőt, a nagymamámra már alig emlékszem. :( Manapság ezért sírom, hogy az arca ködbe vész.

Biztosan téged is nagyon szeretnek, és ezért félsz attól, hogy elveszíted őket. Ne félj tőle! Élvezd ki, hogy vannak! Szeresd őket! Sajnos igaz, hogy egy napon már nem lesznek, de az a nap nagyon-nagyon messze van. És ha mégis eljön, gondolj arra, milyen jó volt nekik veled, milyen szép volt, mert most benne vagy ebben. Egyszer majd elbúcsúztok, de addig is tedd szebbé a napjaikat. :) Ne mondj vagy tegyél olyat, amivel bántod őket. Tessék erre gondolni! Legyél boldog kislány, ez számukra a legnagyobb öröm. Ha úgy érzed, félsz a haláltól, menj oda a családtagjaidhoz, mert ők mindig feledni tudnak veled minden rosszat. De ha pityeregsz egyet magadban, az is segít, hogy elmúljon.

Jaj, kislány, olyan dolgot írtál le, amitől az én könnyem is kicsordult.

2014. okt. 31. 02:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!