Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Elengednétek a fületek mellett...

Elengednétek a fületek mellett, vagy megmagyaráznátok, esetleg vitába szállnátok? (apám okoskodása)

Figyelt kérdés

A lényeg, munkát keresek már 3 hónapja.

Az egyik szakmámon (amiben el akarok helyezkedni) belül több részterület is, rengeteg egyéb tevékenység is beletartozik.


Ezeket az ember vagy ismeri miközben kitanulta a szakmát (intézményfüggő), vagy külön több százezer forint értékben elvégez hozzá képzéseket.


Az "alapképzéssel" (azért van idézőjelben, mert még ezzel is nagyon jó munkahelyeket találnék, még kórházakban is dolgozhatnék vele) rendelkezem, de apám erősködik, lehülyéz, amikor mondom neki, hogy nem vettek fel, mert nincs meg xy töltelékképzésem hozzá, hogy miért nem mondtam azt, hogy megvan.

Meg hogy írjam bele az összes mellékképzést is az önéletrajzba, mert akkor felvesznek arra a helyre is, ahová én szeretnék bekerülni.


Mondtam neki, hogy ez nem úgy működik, hogy beírogatok minden fűt-fát aztán ha azt mondják "csináld!" ott fogok lesni, hogy mivan, én ehhez nem értek.


De folyton le vagyok hülyézve emiatt, ő válltig állítja, hogy ha majd felvesznek, beletanulok.


De ezek nem olyanok, hogy "beletanulok". Ehhez komoly elméleti és gyakorlati képzés szükséges, nem "beletanulok".

És akikkel dolgoznék, azoknak mit mondjak? Nem tudom megcsinálni, bocs mert azt írtam h fölvegyetek?


Apám így gondolja.

És minden nap nyüstöl vele (mivel még otthon lakok (munka híján...)


2017. júl. 26. 14:31
 1/3 anonim ***** válasza:
A te apád még a "mi időnkben"él.Női betanított asztalosként kezdtem,se felvételi se önéletrajz, még bizonyítvány sem kellett.De ez akkor volt! Valószínűleg ő itt megragadt,ezért nem érti miről is szeretnéd meggyőzni.Abban igaza van,hogy beletanulsz mert másképp nem megy a mai kiváló oktatási rendszernek köszönhetően.De képzettség nélkül hogy gondolja 😁, nehéz lesz megértetni vele.
2017. júl. 26. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Nem, ezzel nem lehet vitába szállni, mert ő meg van róla győződve, hogy jobban ismeri azt a szakmát, és hogy okoskodással "ügyesbe" mindent meg lehet oldani. Ignoráld ilyenkor. Nekem is mutogattak anno olyan állásokat, hogy agyam eldobtam, köze nem volt a szakmámhoz.
2017. júl. 26. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Én vitába szállnék, de gyanítom, az ilyen emberrel nem lehet... én szüleim is ilyenek voltak, csak más témában. Én tanulok az adott egyetemen, de ők jobban tudják, hogy mennyit kell tanulnom, hogy átmenjek egy vizsgán, milyen nehéz a tananyag, hol lehet azzal munkát vállalni :).
2017. júl. 26. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!