Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Most akkor nekem kutyaköteless...

Most akkor nekem kutyakötelességem életem végéig az apám mellett maradnom?

Figyelt kérdés

21 éves lány vagyok, az apám nevelt fel a nagyszüleim segítségével, anyám 2 éves koromban lelépett egy másik pasi miatt. Van párom, jövőre szeretnénk összeköltözni. A családom szent meggyőződése, hogy apámmal csak egymásra számíthatunk, de én ezt másképp látom. Szeretnék végre a saját lábamra állni, nem pedig állandóan azt érezni, hogy meg akarok neki felelni. Az érzelmi zsarolásairól meg már nem is beszélek. Már előre látom, hogy én leszek a család fekete báránya, mert magára hagyom az apámat, de egyszerűen nem bírok mellette megmaradni. Az a szerencse, hogy csak hétvégente vagyok itthon az egyetem miatt, de ez is nehéz. A házimunkákat megcsinálom, főzök, ha szükség van rá.


Ti hogy látjátok ezt az egészet? Tényleg én vagyok a szívtelen és hálátlan, mert nem akarok örökké az apám nyakán maradni?


21/L


2016. febr. 28. 14:25
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Ez az élet rendje. Apukádnak kellene összeszednie magát, felfogni hogy felnőtt ember vagy. Ne maradj apukáddal olyan áron, hogy feladod a önmagad, a vágyaid. Persze attól hogy elköltözöl, lehet látogatni, segíteni, támogatni.
2016. febr. 28. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem értem, ezen mit kell problémázni? Egy felnött ember akkor költözhet el, ha meg tud élni a saját lábán, és nem szorul mások segítségére.


Nálad ez adott, ezért ha akarsz, költözz.


Apád is felnött, és ezért (is) képes ö is megélni egyedül is, neked nem kell semmi esetre sem vele maradni akaratod ellenére.


Az meg, hoyg a család mit beszél, az ö dolguk, neked nem kell foglalkozni velük és le van rendezve a téma.

2016. febr. 28. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Amellett, hogy magad is családot alapítasz, még látogathatod édesapád. Én pl. 15éve külön vagyok, de kéthetente kitakarítok, 2hétre megfőzök, bevásárolok neki.
2016. febr. 28. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Miért kellene mellette maradnod, felnőtt vagy, külön költözöl, ez az élet rendje, apád meg keressen magának új társat, gondolom még nem 100 éves.
2016. febr. 28. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
15%

Mindenkinek logikának kell megfelelni.

Miért lennél hálátlan?

Várj kicsit. Segítek tisztán látni..:

Olvasd el kérdésed.

2016. febr. 28. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
A családod, akik ellenzik, ők mind a szüleikkel laknak, nem költöztek el soha? Miért nem a családod foglalkozik az apáddal, ha ezt ilyen fontosnak tartják? Ezeket kérdezd meg tőlük.
2016. febr. 28. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Anyám is azt hitte mellette maradok élete végéig, de én már nem bírtam a kilátástalan életet.Egy fizetésből éltünk. Nem dolgozott és mindig volt valami kifogása, hogy ne menjen. Egyik napról a másikra egy táska cuccal elköltöztem otthonról. Mit mondjak, természetesen én voltam a szemét meg a hálátlan. Jött rá a 7 szűk esztendő de valahogyan szépen lassan csak összeszedte magát és most érdekes módon meg tud élni egyedül is. Szerintem nem vagy szívtelen, éld a saját életedet apád is az övét.

2016. febr. 28. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm az eddigi válaszokat, hálás vagyok értük. Néha kettős érzések vannak bennem, ugyanis olykor rám jön a bűntudatérzés, hogy el akarok menni, de egyszerűen nem bírom. Szerintem az is közrejátszik a dologban, hogy apukám soha nem költözött el a szüleitől, elvégre a nagyszüleimmel éltünk életük végéig.
2016. febr. 28. 21:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!