Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Kórházban dolgozom és úgy...

Kórházban dolgozom és úgy érzem teher vagyok az ápolóknak?

Figyelt kérdés

1,5 hete kezdtem el dolgozni ott.

Segédápoló vagyok, mert otthagytam az egyetemet és most egészségügy területén szeretnék tanulni de levelezőn. Fősulin.

Egyszerűen félek. Infúziót cserélhetek de attól is félek mert légteleníteni kell. Én eddig soha nem csináltam semmit és ha csak ketten vagyunk egész nap akkor nincs idő arra hogy állandóan kérdezgessek. Tehernek érzem magam.

Már első nap adtam be vérhigítót ( magunknak is beadhatjuk ) úgy hogy még sosem adtam be.

Ma 3x-ra használtam életemben ekg-t és szörnyen éreztem magam mert még nem tudom hogy kell használni és ezt rám bízták és szólnom kellett az ápolónak miközben ezer felé kellett futnia.

Úgy érzem teher vagyok.

Miért van ez?

Mit csináljak?

Ápolónő szeretnék lenni én is de így 0 képzettséggel ez baromi félelmetes nekem. Velem van a baj? Nem kéne ennyire félnem?


21/L


2017. júl. 26. 16:35
 1/7 anonim ***** válasza:
0%
Egy-két napja még semmi bajod nem volt. Vár a Lidl. :-) Vagy a Tesco.
2017. júl. 26. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Igen, teher vagy, de amíg látják, hogy igyekszel, nincs baj.

Maximum rád mordulnak, ha szar napjuk van, de sokkal többre értékelik, hogy kérdezel, mintha csak ülnél kukán.


Mi is voltunk gyaksin, és azok a hallgatók, akik csak bámulták a falat (voltak, bőven) nagyon rossz értékelést kaptak, míg mi, törtetők sokkal jobbat, bár adott esetben csattant rajtunk a feszkó.

De kérdezz, légy rámenős, mert annál előbb megtanulod a dolgokat és ha látják, hogy csinálni akarod, annak örülnek egyébként.

2017. júl. 26. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Nagy felelőséggel jár a munkád, de ha szívvel csinálod nagyon jó áplónő lesz belőled. Javaslom, hogy nyugodtan kérdezzél, minthogy bátrotalanságból a beteg egészségét kockáztasd, mert nem merted többször megkérdezni, hogy mit hogyan kell csinálni. A neten is nagyon jó oktatóvideók vannak EÜ témában is, biztos találsz hasznodra valót. Sok sikert és kitartást a pályádhoz!
2017. júl. 26. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Nyugodtan kérdezz az ápolóktól, jobb, biztosra menni, mint valamit rosszul csinálni, csak mert nem mertél kérdezni. A nővérek büdös nagy tuskók tudnak lenni, de ne foglalkozz vele, ha lecseszést is kapsz, majd megbékélnek, ha megtanulsz mindent és többet tudsz nekik segíteni. Én is így tanultam :D
2017. júl. 26. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Ne aggódj mással is volt így. Én már suliba jártam és 1 évig a gyakszi helyeken nem mutattak meg semmit.Csak pelenkáztunk,fürdettünk stb...Persze elvárták , hogy tudjuk. De amikor mondtuk,hogy sosem csináltunk még ilyet akkor ott hagytak és dünnyögve megcsinálták. Aztán másodikban másik kórházba mentünk gyakszira és ott sok mindent megtanultunk. Persze ott is főleg az elején hőbörögtek hogy hogy nem tudjuk. De miután belejöttünk nem volt gond. De harmadik évre is voltak olyan helyzetek amikor segítség kellett mert még olyannal nem találkoztunk. De inkább szóltunk. Igaz volt akinek nem tetszett , de hát most kit érdekel ???? Inkább minthogy meghalljon valaki .
2017. júl. 26. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Sejtem, hogy nemigen "pattoghatsz", de azt meg a gyakorlott(abb) kollégáidnak kellene ép ésszel felfogniuk, hogy minél hamarabb és minél több feladat végrehajtásának menetét mutatják meg számodra, annál hamarabb van esélyed TELJES ÉRTÉKŰ munkaerővé válnod. Nekik KIFEJEZETTEN AZ A BOLT, ha "csak" három hónapot "toporogsz tétlenül" - és nem kettő évet, ergo, ne legyél szégyellős, amikor tudást kell magadba szívnod és ennek okán segítséget kell kérned. Kérj nyugodtan segítséget! - Igazából mindenki sejti, hogy milyen szinten vannak túlterhelve a nővérek a kórházakban. Nekik is eszükbe kellene jutnia annak, hogy kezdőként mi esett számukra jól, illetve mi esett kifejezetten rosszul: magukért tesznek azzal a legtöbbet, ha készségesen átadják minél hamarabb a tudásukat az újaknak, - senki másnak! Soha nem szabad elfelejtenie egy embernek, hogy honnan indult, - bármilyen szakmában is dolgozik, - igazából ez is része a szakmai alázatnak. Annak pedig külön kellene örülnie MINDENKINEK, hogy vannak még olyanok, akik ilyen mostoha körülmények között is szívesen megcsinálnák ezt az igazán embert próbáló melót! Csak tisztelni tudom az ápolónőket, ápolókat, - arról nem ők tehetnek, hogy a ma egészségügyként aposztrofált organizmus olyan, amilyen!

- Kezdve ott, hogy egy ápoló(nő)t illene megfizetni úgy, hogy eszébe ne jusson "nem a szakmán gondolkodni"...

2017. júl. 29. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Gyere Angliába segédápolónak, itt megbecsülnek. (És nem 2 ember csinál egy műszakot, hanem 9)
2017. aug. 7. 03:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!