Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Más is kezdi már unni ezt a...

Más is kezdi már unni ezt a sok fals nosztalgiázást?

Figyelt kérdés

Arra gondolok, hogy rengetegszer látom, hogy sokan nosztalgiáznak itt, hogy régen(tehát minimum egy 30 évvel ezelőtt) milyen jó is volt, mert becsületesek voltak az emberek, minden rendben volt, nem volt ennyi gonoszság a világban meg a többi marhaság, ilyen jó volt az életszínvonal stb.

Közben meg ott volt két világháború, előtte rengeteg csata.

Marha jó lehetett ilyenkor nyáron a napon reggeltől-estig kaszálni meg kapálni meg menni az erdőre fáért, aztán persze ha nem volt elég, akkor télen éheztek.

Persze ennél már csak az lehetett jobb, amikor egy egyszerű tüdőgyulladás miatt meghaltál vagy épp saját magadnak húztad ki a fogad, mert nem volt fogorvos a környéken, abba már bele se megyek, hogy milyen jó is volt abból a vízből inni, aztán egy hétig okádni, ami abból a patakból származott, amibe fentebb beledöglött egy állat.

Igazi, bensőséges családi program lehetett a fekete vágás is vagy épp csak úgy eltűrni két-három pofont azért, mert a rendőr szemet vetett a feleségedre vagy a lányodra.

Gondoltam már rá, hogy szervezek egy nosztalgia hetet itt az oldalon a moderátorokkal egyeztetve, aztán írnák ki kérdéseket, amik az adott korban merülhettek fel, csak hogy szemléltessem miről is beszélek.


2017. júl. 28. 13:03
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Amiket leírsz, azok nem harminc évvel ezelőtt voltak, hanem sokkal-sokkal régebben.
2017. júl. 28. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

A párkapcsolati témakört meg el is felejtettem, mert ugye mindenkinek volt párja, hűségesek voltak az emberek, nem voltak perverziók, melegek csak a Bibliában voltak.

Közben meg Józska csinált ám a szomszédnak is gyereket, de ő se panaszkodhatott, mert neki is besegítettek a kisebbik gyerek esetében, akit aztán utált is, mint a szart, meg akkor ütötte-vágta, amikor csak tehette.

Már egy ezer éves régi vígjátékban is jót poénkodtak azon, hogy a háborúban lévő férfiak gyakran jöttek haza arra, hogy mit ad Isten, valaki lerakott egy kisbabát az ajtójuk elé, az asszonynak meg nem volt szíve nem befogadni, főleg, hogy nagyon is hasonlított a befogadó szülőre :)

2017. júl. 28. 13:14
 3/10 A kérdező kommentje:

Igazad van, kicsit többet kellett volna írni, de a 30 évvel ezelőtti világnak is megvoltak a maga szépségei.

Nyilván régebbről hoztam példákat, mert jobban szemléltetnek.

2017. júl. 28. 13:15
 4/10 A kérdező kommentje:

Azt mondjuk vágod, hogy 30 évvel ezelőtt simán észrevehetted, hogy a hozzátartozód temetésekor mintha kicsit furcsa lenne a holttest? Olyan deformált?

Persze, mert a szervkereskedelem nem volt tiltva, szal max kegyeletsértés miatt vehették elő, ha kipakolták szerencsétlent.

2017. júl. 28. 13:18
 5/10 anonim ***** válasza:

Általában mikor az emberek nosztalgiáznak, akkor a jó dolgokra emlékeztek. Egy napon belül is szoktak lenni csúcspontok és mélyhullámok is, ugyanígy van hosszabb távon is.

Én is szívesen emlékszek általános iskolából 1-2 programra, pedig szinte végig ki voltam közösítve.

2017. júl. 28. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Én már nagyon unom a Kádár korszak nosztalgiázó emberekből. "Bezzeg a Kádár idejében ...."
2017. júl. 28. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Igen, a nosztalgiazasnak a lenyege hogy a multat mindig szebbnek latjuk mint amilyen volt. Mert az evek mulasaval mindenki inkabb a jora emlekszik vagy arra akar emlekezni.

Egyebkent azt gondolom hogy minden kornak meg volt a maga szepsege is, a sok hatrany melle. Az persze messze nem igaz, foleg ha a regmultrol beszelunk, hogy jobb volt, hiszen joval nehezebb volt az elet, nagyobb volt a szegenyseg, sokkal tobb volt a haboru es az orvostudomany akkori allasa miatt mindennapos latogato volt a halal, es szinte csak tomeny testi szenvedes volt az elet.

30-40 evvel ezelott? Akkor voltam gyerek...Hat en arra sem ugy emlekszem mint ahogyan a "Kadar-rendszer-imadok", bar bizonyos szempontbol jobb gyerekkorom volt mint a gyerekeimnek es a vilagert sem lennek most fiatal.

Viszont ha ujra a reg mulatat vesszuk, akkor emberileg talan mas volt a vilag. Meg leteztek olyan szavak mint becsulet, es az adott szonak erteke volt. Most mar szinte teged tartanak bolondnak ha ilyen szavak mint erkolcs, tisztesseg, becsulet, szavahihetoseg, nemeslelkuseg erteket jelentenek vagy fontosak a szamodra. Az ertekrend valtozott meg, es ez a jobb erzesu embereket rosszul erinti.

2017. júl. 28. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Na jó, de javarészt olyan emberek teszik, akik akkor nem is éltek.

Másrészt szerintem most sincs olyan nagy gond a becsülettel, elég sokan önkénteskednek.

Régen ennek nem volt kultúrája.

2017. júl. 28. 13:34
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

És ez miért baj? Nem kell elolvasni, és akkor nem idegesíted magad rajta :)

A becsület és az önkénteskedés nem ugyanazt jelentik.

2017. júl. 28. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Én unom nagyon. Bezzeg régen nem volt ennyi erőszak, neeeem, hahaha.
2017. júl. 28. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!