Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Van értelme bölcsész szakon...

Van értelme bölcsész szakon továbbtanulni?

Figyelt kérdés

Egyedül az idegen nyelvek érdekelnek komolyabban, azokhoz van tehetségem is.

Több nyelven beszélek felsőfokon (köztük angol, német és orosz), tolmács, fordító vagy valami ehhez hasonló pályán szeretnék elhelyezkedni.

Skandinavisztika-német mint idegennyelv szakpárosításra jelentkeztem egy németországi egyetemre, októberben kezdek.

A családom úgy van vele, hogy csináljam, ha ez érdekel, aztán meglátjuk még, mi lesz belőlem.

Viszont sok helyen hallom vissza (itt is, de személyes ismerősöktől is), hogy a bölcsészkar már csak bölcsészkar marad, édesmindegy, hogy otthon végzi el az ember, vagy pl Timbuktuban, elhelyezkedni egyaránt nehéz vele.

Nem tanultam rosszul gimiben sem, kitűnőre érettségiztem. Biztos vagyok benne, hogy el tudnék végezni nehezebb szakokat is, de akkor lenne belőlem egy középszerű pénzügyes/jogász/mérnök, akármi, tehát a munkaerőpiacon megintcsak nem lennék valami kelendő.


Van jövője a nyelvszakosoknak?


2017. aug. 1. 08:57
 1/4 anonim ***** válasza:
Овд улвлу ущыщдбцьцтял цлвлылць
2017. aug. 1. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Ha több nyelven beszélsz felsőfokon az nagyon jó. Szerintem az számít, hogy mennyire lesz jó szakember valaki. Ha végzel, de nagyon spéci leszel a szakmádban akkor hidd el hogy el fogsz tudni helyezkedni. Egyetemi éveid alatt ajánlom, hogy TDK-zz meg minden ilyen, hogy azzal is növeld az esélyeidet. Ha jól tanulsz, akkor köztársasági ösztöndíjas is lehetsz, ami megint növeli
2017. aug. 1. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
100%
Ha sok nyelvet beszélsz akkor menj el tolmácsnak. Nagyon jól tudnak keresni, ha "egzotikusabb" nyelveket tudnak pl orosz,skandináv nyelvek,kínai,arab stb. Ritkaság számba megy.
2017. aug. 1. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Hidd el, fogsz annyit keresni ezekkel a nyelvekkel mint egy mérnök.
2017. aug. 1. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!