Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ha egy olyan ember összesne a...

Ha egy olyan ember összesne a szemetek láttára az utcán akit szívből utáltok, akkor odamennétek segíteni?

Figyelt kérdés
Mert ez néha eszembe jut hogy ha rosszul lennék valaki előtt aki utál, vajon az idejönne-e nekem segíteni
2017. aug. 2. 08:05
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
70%
Én igen. Annál sokkal jobbnak tartom magam, mint hogy hagyjam szenvedni, akármit is vétett.
2017. aug. 2. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
96%
Nekem az a tapasztalatom, hogy ilyen esetben, aki érzékeli, hogy mi történt rohan segíteni- nem törődik semmivel. Tudat-alatt benne van, ha miatta halna meg, a mulasztása miatt, ő lenne a gyilkosa és ezt az emberek nem akarják. Akkor is, ha fórumokon gyakorta verbálisan a szakadék szélén állókat rugdossák bele a gödörbe - de tényleges, valós helyzetben nem így működik Szemtől szembe meg ezek a fórumozók sem tennék amit szavakkal tesznek, hanem máshogy viselkednének (ezért is nem a legjobb helyek a fórumok, az élő találkozást nem helyettesítik)
2017. aug. 2. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
85%
Muszáj is, mivel a segítségnyújtás elmulasztása is büntetendő, szóval jogilag sem teheted meg, hogy 3D szemüvegben popcornt zabálsz, amíg valaki haldoklik.
2017. aug. 2. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Kihívnám a mentőket, megvárnám amíg kiérkeznek és utána mennék tovább.
2017. aug. 2. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
93%
Biztos, hogy segítenék. Attól, hogy nekem sokat ártott, még lehet neki családja, aki hiányolná, ha meghalna. Meg igen, én is többre tartom magam annál, meg aztán "állampolgári kötelességünk".
2017. aug. 2. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Mentőt hívnék, megvárnám, és mennék a dolgomra...
2017. aug. 2. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
63%
Én ha valakit szívből utálnék, nem hiszem hogy segítenék rajta. Bár ahhoz hogy valakit utáljak, annak az embernek nagyon gonosznak kéne lennie.
2017. aug. 2. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
73%

Pár éve azt írtam volna, hogy hívok mentőt.

Azóta rájöttem, felesleges játszani a nemesebb lelket.

Pl. amikor apám öngyilkos lett, viccelődtek ezzel. Mások által elkövetett sérelmet toroltak meg rajtam. Addig bántottak, amíg látták, hogy sírni kezdek, akkor röhögtek.

Ezeket ott hagynám....


Félreértések elkerülése végett, pár hete egy összehányt-hugyozott, tiszta véres hajléktalanhoz hívtuk ki a mentőt, és a barátommal felültettük, letöröltük a véres fejét.

2017. aug. 2. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem tanultam elsősegélyt, így inkább mentőt hívnék. Akármennyire is tudok utálni valakit, vagyok azért annyira civilizált, hogy ne hagyjam ott az út szélén, de később nem kérdeznék utána, hogy jobban van-e.
2017. aug. 2. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim válasza:
52%
Szerintem még rugnák is egyett neki.
2017. aug. 3. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!