Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Költözöm a szüleimtől és...

Költözöm a szüleimtől és depis vagyok, ez nem furcsa? Nektek is nehéz volt?

Figyelt kérdés

Olyan családban éltem eddig, ahol folyton bántottak, és kiközösítettek, utáltak...s.tb.. a bátyám vert, bántalmazott, apám is néha, és előfordult ,hogy anyám is megütött és fojtogatott... Úgyhogy elhihetitek nem voltam anyuci meg apuci pici elkényeztetett lánya, hanem kész pokol volt ilyen közegben élni.

Nem olyan rég, 1-2 hete is volt egy balhé, aminek a nyoma még mindig látszik.. Már nagyon sürgős volt a költözés, mert annyira kezdtek már elfajulni a dolgok, hogy akár fel is jelenthettem volna a bátyámat.

A héten költözöm, és valamiért elfogott a depresszív hangulat, nagyon lehangolt vagyok, kedvetlen, nincs kedvem emberek közé menni, és félek az újtól..

Pedig sokkal jobb helyem lesz, nem fog bántani senki, én leszek a magam főnöke, nem kell alkalmazkodnom és rettegnem attól ,hogy ha haza megyek, talán mosti s pont bántani fognak, nem kell folyamatosan kerülnöm a konfliktust....

Szóval örülnöm kellene... De ha egy borzalmas közegből megyek el örülnöm kellene? Nem fura,hogy mégis szomorú vagyok? Vagy a költözés mindenkinek ilyen nehéz lelkileg?


2017. aug. 9. 13:04
 1/4 anonim ***** válasza:
69%

Gondolom attól még kötődsz hozzájuk.


Meg kell értened, hogy ez a kötődés neked rossz, és el kell vágnod magad tőlük minél jobban. Teljes tiltás és ignorálás! Lehet, hogy vér szerint a rokonaid, viszont cselekedeteik szerint ők ellenségek.


És mivel az agresszió nem út sehova, ezért a különköltözés-ignorálás-tiltás a legjobb módszer, hogy távol tartsd magad az ellenségeid agressziójától :) Soha többet ne engedd a közeledbe őket! :)

2017. aug. 9. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Én is hasonló pokolból jöttem, maga a megváltás volt a költözés (az volt az utolsó alkalom, hogy a drága családommal bármilyen kapcsolatban álltam)


Depressziós nem voltam tőle, de persze az ember fél az újtól (akkor is ha a jelen szar), elég félelemetes volt a magamra utalás akkor alig 19 évesen - de csak az elején, hamar belejössz szerintem te is. Fel a fejjel :)

2017. aug. 9. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem csak félsz az újtól, az önállóságtól, a felelősségtől.

De majd biztosan hamarosan megszereted.

2017. aug. 9. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Mi okból bántalmaztak? Te provokáltad ki vagy csak minden ok nélkül esetleg élvezetből? Ne hidd hogy nem kell alkalmazkodnod, mindig kell akár hol éljen is az ember!
2017. aug. 9. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!