Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mit tudnék tenni, ha még a...

Mit tudnék tenni, ha még a pszichiáterrel való beszélgetés sem segített nekem? Mi lehet a probléma gyökere?

Figyelt kérdés
A problémám az hogy mindenki zavar,még a számomra ismeretlen emberek is,illetve nehezen tudok kapcsolatokat kialakítani/megtartani. Röviden szociális problémáim vannak. Meg sokszor azon kapom magam,hogyha elsétál mellettem valaki,akkor ahogy közeledik elkezdem ökölbe szorítani kezem. Fontos megemlíteni hogy ez csak férfiaknál fordul elő,tehát ha nő sétál velem szemben az nem vált ki nálam semmi ilyesmit. Az a gond hogy a doki csak ilyen általános hülyeségeket mondott amiket igazán a gyakorlatban nem tudok hasznosítani. Addig jutottunk hogy van bennem valamilyen mélyen elfojtott agresszió,de hogy pontosan mi az oka azt már nem sikerült kideríteni. Én arra tudok gondolni,hogy mivel mindig felnőtt férfiaknál jön elő ez a fajta agresszió(ökölbe szorított kéz,konfliktusaim is az esetek 95%-ában felnőtt családapa korú férfiakkal van) ezért valószínű hogy a férfiassággal lehet összefüggésben. Vagy mégsem? Ti mit gondoltok? 19/f
2017. aug. 10. 09:40
 1/7 anonim ***** válasza:
Hát ez jó, ha a 20 (12+6+2 év szakvizsga) évig tanult szakember nem tudja feloldani benned ezt a feszültséget, majd mi itt a gyakorin fogjuk! Na akkor rajta, mint első nagy überzseni azt mondom: valami rivalizálási kényszer van benned. Apáddal milyen volt a kapcsolatod? Volt rá példa, hogy megalázott? Mikor és ki előtt? Iskolákba volt hogy valaki megalázott és tehetetlennek érzeted magad?
2017. aug. 10. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
A suliban nem voltak magatartás problémáid? Ez új dolog nálad?
2017. aug. 10. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Egy beszélgetés nem fog segíteni. Úgy gondolom, rendszeresen kéne járnod, legalább két évig. Amúgy érdekes, amit mondasz, én a nők közelségét rühellem, főleg, ha be vannak parfümözve, vagy ha bármilyen kozmetikumot érzek rajtuk... ja, és nő vagyok, de ha egy másik nő a közelembe jön beparfümözve, akkor meg tudnám fojtani. :D
2017. aug. 10. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Egy beszélgetés az semmi, amúgy meg ha ez ilyen súlyos, akkor szedj gyógyszert.
2017. aug. 10. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Pár alkalom csak nagyon ritka esetekben segít (akkor is csak azért, mert realizálódik a személyben a helyzet komolysága), többet kellene eljárnod. Gyógyszeres kezelésbe ne menj bele szerintem, de Te döntesz.
2017. aug. 10. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Menj el valamilyen küzdősportra! Ott levezetheted a feszültségedet.


Szerintem egyébként a probléma okát abban az irányban kéne keresni, hogy milyen volt a kapcsolatod eddig a nőkkel. Mivel ennyire utálod a férfitársaidat, arra gyanakszok, hogy eddig a nőkkel való eredményeid teljes kudarcok voltak, és utálsz minden más férfit, akinek egy kicsit is több sikere volt ezen a téren. Szerintem dugnod kéne egy kiadósat, aztán rögtön ellazulnál!


Ha pedig végképp nem bírsz magaddal, köss bele egy nagydarab, kigyúrt, kopasz, tetovált agresszív-fejű nehézfiúba. Miután rommá vert, talán jobban fogod tudni kezelni az agressziódat.

2017. aug. 10. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Igazából a pszichiáter sem megoldás a problémádra. Ezt egy átlag ember is el tudta volna mondani neked. A problémáidat csak te magad tudod megoldani.
2017. aug. 10. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!