Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Csak engem irritálnak ezek a...

Csak engem irritálnak ezek a kijelentések a nyárról?

Figyelt kérdés

A több napig tartó 38 fokos kánikula előtt is (épp jött az életmentő lehűlés) már rákezdte egyik ismerősöm, hogy „Nincs már olyan ereje a napnak. Augusztus van már. Kifelé megyünk az őszbe.”

Megnéztem volna utána az arcát, mikor a szabadban pont felettünk jár a nap, 38 fokban és kb leolvad az ember bőre:D

Aztán tegnap egy másik ismerős sorolta, hogy érzi már az ősz közeledtét, nem igazi nyár ez már. Érzi a napon. Szeptember végi tennivalókról beszél.

Emberek, több mint két hét van még hátra a nyárból...

Eleve rengeteg nyári program van hátra (a sziget jelenleg is tart, két viszonylag nagy fesztivál is hátra van még), az időjárás is engedi a pancsolást, az esti sütögetéseket. Jövőhéten is 30 fok fölött tetőzik a hőmérséklet.

Ez ilyen tipikus magyar mentalitás? „Temetni az életet és várni a szürkeséget?”:D Nektek is vannak ilyen károgó ismerőseitek akiktől ezt halljátok?



2017. aug. 14. 21:29
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
85%
Ez nem feltétlenül károgás, aki fogékonyabb erre, az érzi a levegőben az ilyen finomságokat. Mint pl. egykor Ady Endre Párizsban.
2017. aug. 14. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
59%
Engem is nagyon zavar. Bár nem feltétlenül nyár témában, de miféle mentalitás ez? Én amúgy kimondottan várom az őszt és a telet. Imádom a Novembert, Decembert. :)
2017. aug. 14. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Én örömmel nyugtáztam, hogy már korábban megy le a Nap. :) Apró, de biztató jel. Augusztus 20. után véget ér a hivatalos turista "szezon", lassan már lehet figyelni, hogy a fecskék, gólyák itthon vannak-e még. Ezek mind-mind jó dolgok. Ugyanúgy tudok neki örülni, mint tavasszal az első virágoknak. Ez nem károgás, ez a természet rendje.
2017. aug. 14. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Érdekes módon az időjárás sem őket igazolja, nem augusztus végén mondják ezt, hanem augusztus elején és most. Szerintem ez abszolút a nyár temetése... idő előtt. Ami pedig negatív dolog.
2017. aug. 14. 21:57
 5/12 Bihar Valatonon ***** válasza:
100%
Szerintem nincs ebben annyira irrealitás...más már a fényereje a napnak...már az egésznek az érzete...ez már a nyár vége, ha tetszik ha nem :) De nem is baj az Ősz sokkal szebb.
2017. aug. 14. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Ezek inkább csak egy erőtlen kívánságok a Napisten felé, hogy irgalmazzon nekünk a 2 hónapnyi embertelen hőség után.
2017. aug. 15. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Anyukám már kb. július 20-tól kezdődőén mondogatja minden évben, hogy "ez a nyár is hogy elment"... Nagyon zavar, elveszi az életkedvem, hiába én nem így gondolom, akkor is :(
2017. aug. 15. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 Bihar Valatonon ***** válasza:
Itt nem a szürkeség várásról van amúgy szó....30 fok meg még szeptemberben is szokott lenni, hanem arról, hogy már falukban is augusztust már nem igazán nyárként élik meg. Kevésbé erős a nap kezdődik a nyár végi munkák. Már most is sok helyen begyújtottak este mert hiába van augusztus pl most is igen csak lehűl már a levegő este. Egyszerűen csak már a nyár lényege elszállt....
2017. aug. 15. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
A régiek megszokásból ismételnek már rég nem aktuális kifejezéseket . A melegfront nem nézi a naptárat , a nyár sem aug végén fejezi be ahogy a tavasz sem márc 1től nyit . Sajnos nem ritkaság a több hullámban nyomuló kánikula és szárazság , ez lesz az alap .
2017. aug. 25. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 Bihar Valatonon ***** válasza:
Attól, hogy az időjárás nem mindig alkalmazkodik attól még a nyár augusztussal véget ér a madarak sem várják meg a szeptemberi, vagy októberi plusz "kánikulát"
2017. aug. 25. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!