Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Jogos, hogy irritálnak azok,...

Jogos, hogy irritálnak azok, akik póráz nélkül sétáltatják a kutyájukat a településen?

Figyelt kérdés
Bicikliúton, kis tó partján, ilyesmi helyeken, ahol mászkálnak vagy bicikliznek más emberek is.
2015. máj. 8. 17:31
 1/9 anonim ***** válasza:
54%
Jogos, mert a kutyák allergiásak a bringásokra és támadnak.
2015. máj. 8. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 piriiiii ***** válasza:
53%

Első, ez idiótaság.

A megnevelt kutya nem "allergiás" a kerékpárosokra.

Én szinte mindig póráz nélkül viszem a kutyámat, de csak olyan helyeken, ahol nincs sok ember. Ha pedig mégis több az ember vagy valami helyzet van, akkor ráteszem a pórázt, ami mindig kéznél van. Egyébként pedig első szóra odajön hozzám a kutya.

Nyilván sosem tudhatja előre egy járókelő vagy egy bringás, hogy melyik kutyának van gondos és felelősségteljes gazdája, vagy melyik kutya nincs megnevelve, de például egy tó partján simán elengedném a kutyámat. Míg egy bicikliúton egy szabadon császkáló kutyától én is ideggörcsöt kapnék, mert a bicikliút az nem kutyafuttató.

2015. máj. 8. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
82%

Igen, jogos. Mert hiába mondja azt bárkinek, hogy "jaj, nem bánt", attól még az én kutyám, aki mellesleg pórázon van sétáltatva bánthatja az ő kutyáját. Meg a kutyák nem szeretik a bicikliseket, ahogy az első válaszoló is mondja.


Példa: húgommal mentünk kutyát sétáltatni (rendesen pórázzal) egy tó partjára. A póráz nélküli kutyák persze jönnek ismerkedni meg feneket szagolni, de ezt a mi kutyánk nem túlzottan szereti. A kutya gazdája meg alhaló hangon csak ennyit hallat: "jaaaaj, Bizsu, gyere vissza, nem szabaaad". A kutya persze szarik a fejére és fojtatja a szaglászást. Mi rászólunk erélyesen, kutya hátrál. Megyünk tovább, kutya megint jön, a mi kutyánk felhúzza az ínyét és odakap. Másik kutya elszalad. És ilyenkor persze mi vagyunk a szarok, mert "milyen veszélyes dögöt tartunk". Nyilván...

2015. máj. 8. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
* folytatja
2015. máj. 8. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:
ha így folytatják, ebek másodjára jutnak.
2015. máj. 8. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Kutyásként engem is irritálnak akik elengedik. Én is elszoktam engedni,de csak ott ahol nem nagyon járkálnak.Na meg neki mindenki semleges,futó,biciklis mindegy nem foglalkozik velük.De ha emberrel találkozunk lábhoz hívom,ha kutyást látunk meg is kötöm.


Mondjuk a másik az az,hogy sajnos én is szabályt szegek,mert 3 futtatóval van itt de mindegyik egy nagy kaki. Kicsi,gödrös,kakis,túl forgalmas..

Szóval én nem járok futira,hanem a patak parton az egyik parkban engedem el őket.Arra nem nagyon járkálnak,direkt olyan részre megyek.

2015. máj. 8. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha havonta nem lenne az ilyen bunkó felelőtlen gazdák miatt verekedése a kutyámnak ,mert nekimennek a eleresztett vadkutyák ,akkor nem zavarna, de így baromira irritál és zavar. Kisgyerekes szülők is rettegnek az ilyenektől, főleg a jajneféljen nembánt fajtától.
2015. máj. 8. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Minket nyilván bosszant, a zsernyákok meg elvannak az útszélen.
2015. máj. 8. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Én velem azt történt, hogy amikor futottam valaki egy kutyát sétáltatott és a kis dög rám támadt.Vicsorgott és ugatott és többször a lábamnak akart ugrani én meg toporzékoltam és nagyokat dobantottam hogy mégse harapja már meg a lábamat. Persze a gazdája elkezdett velem üvöltözi, hogy én meg milyen jogon rúgok bele az ő kutyájába pedig hozzá sem értem. És még én voltam a rossz fiú amiért a kis angyalkáját bántom -.- .
2015. máj. 9. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!