Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Szellemi munkát végző, tanult,...

Szellemi munkát végző, tanult, értelmiségi emberek! Számotokra nem tudathasadásos állapot ez?

Figyelt kérdés

Elsősorban azokat azoknak az embereknek a véleményére vagyok kíváncsi, akik esetleg elsőgenerációs értelmiségiek (tehát tájékozott, intelligens, művelt, diplomás vagy épp egyetemista emberek, bár az utóbbi nem szigorú feltétel) olyan környezetben, ami nem épp "szellemileg pezsgő".

Milyen érzés kiszakadni a tanulmányokból/munkából, és olyan emberekkel érintkezni mondjuk a szülőfalutokban/szülővárostokban, akik szinte ellenállást tanúsítanak a műveltség iránt? Pl. az irodalom szerintük "zsidó dolog", minden, ami nem a mindennapok gyakorlati oldalához köthető, az "elvont" és "f.a.sz.s.á.g" stb.

Hogyan élitek meg az ilyen mentalitású rokonokkal való érintkezést, amikor mondjuk a te tudományterületedre terelődik a szó? Nem szoktak olyasmi megjegyzéseket tenni, amiből árad a "pff, te és a nagy tudományod"- hozzáállás? Mármint nem érzitek néha úgy, hogy egyesek szinte tetszelegnek az együgyűségben és ahhoz az emberhez állnak megvetően, aki tanult? Én személy szerint egyszerűen nem tudok mit kezdeni az ilyen megjegyzésekkel. Iszonyúan nyitott vagyok a tanulásra, de nem érzem magam jól ilyen környezetben.

TERMÉSZETESEN nem nézem le azokat, akik fizikai munkát végeznek/8 általánosuk van, és nem az összes ilyen ember viselkedik az ismertetett módon.



2017. aug. 16. 20:25
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
95%

Ha tudod, hogy te vagy az értelmesebb tanultabb, akkor nem lexarod őket?

Örülj neki, hogy kiszakadtál, a rotakapa, söröskorsó, másnaposság szentháromságból.

2017. aug. 16. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
78%
Nagyon fontos téma, amit felvetsz. Nekem egyszer az egyik oktatóm azt mondta, hogy az első lépésnek annak kell lenni, hogy el kell hagyni ezt a közeget és az "osztályváltást" végre kell hajtani. Nem szabad visszanézni és amikor már biztosan mozogsz a neked megfelelő közegben akkor szabad esetleg visszatérni egy-egy látogatásra. Ez a helyzet, ezt meg kell csinálni, ha tényleg akarsz valahová jutni.
2017. aug. 16. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:
Szépen megfogalmaztad az állapotokat, én nem mertem ennyire őszintén! :) Igazából nem nagyon tartom a kapcsolatot az ilyen rokonaimmal, de egyszer-egyszer muszáj érintkezni, és mindig megvan a kultúrsokk. Elég erős az igazságérzetem, de nem tudok leállni vitatkozni, és nem rájuk haragszom, hogy nem értenek meg, hanem ez az általánosan kialakult rossz kép zavar.
2017. aug. 16. 20:31
 4/22 A kérdező kommentje:
#2: az "osztályváltás" pontosan most van folyamatban, eszembe sem jutna se ilyen porfészekbe költözni, se hasonló hozzáállású emberek társaságát keresni, akkor sem, ha esetleg rokonom (bár tényleg nem nagyon tartjuk a kapcsolatot). Most rossz megélni ezt a helyzetet, később talán a visszalátogatásra tudok majd távolról "szociológiai terepmunkaként" tekinteni.
2017. aug. 16. 20:33
 5/22 anonim ***** válasza:
96%
Még rokont elviselnék valahogyan, mert nem minden nap látom, de engem egy ilyen kollektívába sodort az élet, ahol a kaszatibi-balázssó-fészbúk-jósnők-horoszkóp témakörből nem bírnak kiszakadni.
2017. aug. 16. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
26%

attol, hogy valaki tanult meg nem feltetlenul intelligens...

a videkiek inkabb bugyutak es gyepesek...

persze vannak kivetelek... de pl en a szuleimmel sem tudok sok idot egyutt tolteni... vilag eletukben egy kisfaluban eltek, erettsegizettek...

sosem volt bennuk, sem a tanulni vagyas sem kivancsisag a vilag fele...

persze mindenkinel okosabbak ... kerulok veluk barmifele melyebbrehatolo beszelgetest... csak felszines dolog ...

2017. aug. 16. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
100%

Nehéz ezzel mit kezdeni, könnyen válik gyökértelenné az ember egy ilyen váltásnál. A rokonok, gyerekkori barátok körében te leszel a "városi lumpen irodista", akivel nem lehet normálisan beszélgetni, mert mindég csak ezeket az idegen nyelvű dógokat mondja, mer' mán neki derogálódik a falu. Az egyetemen, munkahelyen megismert emberek szemében meg sokszor te vagy a "falusi", mert egy mérnök- vagy közgazdászcsaládba született, eleve értelmiséginek szánt ember számára a "melós" szülők sokszor idegenek.

Nehéz, nagyon nehéz az ilyen. Nekem az jött be, hogy nem felejtettem el a gyökereimet. Az ember faluhelyen sok gyakorlati ismeretet szerez, olyanokat, amiket ügyesen manőverezve jókor tudsz bevetni. Nem kell, hogy profi hentes és növényvédelmi szakember légy, mint az igazi falusiak 90%-a, elég, ha 1-1 mondatot jókor tudsz elengedni. Ezzel a földijeid előtt ember maradsz, nem cseszegetnek annyira, a "született városi" ismerősök előtt pedig tudsz valami pluszt mutatni, amit ők lehet, hogy soha nem fognak tudni. Mióta bejött ez a "bio-eredeti-nagymama receptje szerinti" hipszter őrület, egy még éppen értelmezhető falusi kötődéssel könnyű menőnek lenni városban is.

2017. aug. 16. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
100%

En elso generacios ertelmisegi vagyok legalabbis az egyik szuloi àgon. Szuleim nem azok, az egyik nagyszulom volt az.

De a videki - nem ertelmesigei - ag is nagyon szeretheto mert intelligensek es joindulatuak valamit kedvesen is.

Ilyen is van, a vilag nem fekete feher.

2017. aug. 16. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
36%
Egy intelligens és okos-művelt-tanult ember, az élet minden területén élővel megtalálja a hangot és képes jól is érezni magát...Ha nem, akkor csak "matricája" van, mint a legtöbb "adattárnak".
2017. aug. 16. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
58%

Végre egy érdekes kérdés.

Egyébként szerintem egyszerű a válasz: az ilyen emberek irigyek és kevesebbnek vagy egyenesen butábbnak érzik magukat a tanultaknál. Persze ezt nem vallanák be soha, talán még saját maguknak sem, így az egyetlen opció hogy megmaradjon a lelkük nyugalma, ha azt szajkózzák, hogy a tanult ember valami tök haszontalan dolgot tud és adott esetben csak azért ment egyetemre hogy lébecoljon, és addig se végezzen kétkezi munkát...bezzeg ők akik reggeltől estig robotolnak a sz...arjaikban, akarom mondani nagyon fontos munkahelyükön ők aztán igen hasznos szolgái a társadalomnak. Az ilyen emberekkel nem lehet mit kezdeni, nekem is van ilyen ismerősöm, rokonom. Egyikkel sem beszélek ha nem muszáj. Nekem az az elvem, hogy az ember nem választhatja meg a rokonaimat, csak belekényszeredik a rokonságba, de nettó hülyeség szoros kapcsolatot ápolni velük csak azért mert vér szerint közünk van egymáshoz, nálam ezért a rokonság semmit nem jelent, és olyannyira sz...arok erre amennyire csak lehet. Vannak akik rokonságban megbotránkoznak emiatt, de nem érdekel. A hülyék visszahúznak és arra nincs szükségem, ugyanígy ismerősöket és barátságokat sem hagyok meg ami ha csak irigységet érzek a másik tőlük. Az egyetem szerintem nem csak az órákon ad tudást, hanem az ember egy új ember lesz mert új közegbe kerül, egy értelmesebb közegbe, egyetemi polgár lesz, értelmiségi és ha egyetem után valaki visszasüllyed oda ahol korábban volt akkor mit sem ért tanulni.

2017. aug. 17. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!