Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Szellemi munkát végző, tanult,...

Szellemi munkát végző, tanult, értelmiségi emberek! Számotokra nem tudathasadásos állapot ez?

Figyelt kérdés

Elsősorban azokat azoknak az embereknek a véleményére vagyok kíváncsi, akik esetleg elsőgenerációs értelmiségiek (tehát tájékozott, intelligens, művelt, diplomás vagy épp egyetemista emberek, bár az utóbbi nem szigorú feltétel) olyan környezetben, ami nem épp "szellemileg pezsgő".

Milyen érzés kiszakadni a tanulmányokból/munkából, és olyan emberekkel érintkezni mondjuk a szülőfalutokban/szülővárostokban, akik szinte ellenállást tanúsítanak a műveltség iránt? Pl. az irodalom szerintük "zsidó dolog", minden, ami nem a mindennapok gyakorlati oldalához köthető, az "elvont" és "f.a.sz.s.á.g" stb.

Hogyan élitek meg az ilyen mentalitású rokonokkal való érintkezést, amikor mondjuk a te tudományterületedre terelődik a szó? Nem szoktak olyasmi megjegyzéseket tenni, amiből árad a "pff, te és a nagy tudományod"- hozzáállás? Mármint nem érzitek néha úgy, hogy egyesek szinte tetszelegnek az együgyűségben és ahhoz az emberhez állnak megvetően, aki tanult? Én személy szerint egyszerűen nem tudok mit kezdeni az ilyen megjegyzésekkel. Iszonyúan nyitott vagyok a tanulásra, de nem érzem magam jól ilyen környezetben.

TERMÉSZETESEN nem nézem le azokat, akik fizikai munkát végeznek/8 általánosuk van, és nem az összes ilyen ember viselkedik az ismertetett módon.



2017. aug. 16. 20:25
1 2 3
 21/22 anonim ***** válasza:
76%

Úgy kezdenèm, hogy nem sajnállak ès te se sajnáld magad. Bizonyára van cèlod, mert ha nem lenne nem jutsz el idáig lelkesedès nèlkül.

Amikor a cèlod elèred boldog leszel, a családod is ezèrt lesz rád büszke. Azt nem vetted figyelembe, hogy ez itt Magyarország ahol akinek több iskolája van kettőnèl annak már nehezebb elhelyezkedni.

A pènzel valószínűleg nem lesz problèmád ha több iskolád is van. Nem èrtem valójában mièrt zavar ez az egèsz. Mindenki azt mond amit akar ès úgy nèz rád ahogy akar. Ezen nem tudsz változtatni. A felfogásodat te választod meg mindezek ellenère. Te döntöd el, hogy milyennek èled meg ezeket a most mèg kellemetlennek tűnő szituációkat. Ha görcsösen ragaszkodsz mindíg minden körülmènyek között a saját álláspontodhoz az nem fog sok jóra vezetni sem most, sem kèsöbbi èleted során.

2017. aug. 28. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/22 anonim ***** válasza:
71%
Tipikus magyar foldhozragadt emberek. a volegenyemet emiatt hagytam ott. a fogatlan alkoholista gyarimunkas apja szerint aki nem eszik jo zsiros magyar eteleket (25 eve nem eszek ilyet mert rosszul leszek tole) az finnyas. Ja, es hat a kedves volegenyem is ivott rendesen. a kulturprogram a szex es az ivas. meg esetleg a mozi.. ezert tart itt Magyarorszag, mert sokan meg mindig ekkora bunkok. Nincs kulturank.
2018. márc. 13. 05:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!