Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Nem találom a helyem a világba...

Nem találom a helyem a világban, nem tudom, hogy mibe kellene fognom, mit kellene kezdenem magammal. Más is jár vagy járt már hasonló cipőben?

Figyelt kérdés

Múltkorában elmélkedtem ezen, miután jöttem haza a fodrászomtól, hogy milyen jó érzés lehet, hogy neki teljesültek a gyermekkori álmai, és még számos ilyen ember van, aki azt csinálja, amit mindig is szeretett volna.

Velük ellentétben én egy teljesen céltalan életet élek. Amit én megálmodtam gyermekkoromban, abból úgysem tudnék megélni (művészet, rajzolás, festészet). Igazából ilyen irodai munkákon meg tanfolyamokon gondolkodom még, de ezeken is inkább csak azért, hogy legyen valami. Ugyanakkor még az is nehezíti a helyzetemet, hogy mondhatni görcsösen félek az új kihívásoktól a korábbi rossz munkahelyi tapasztalataimnak köszönhetően (kétszínű kollégák, mindenki fúr mindenkit, pozícióharcok, szemétláda főnök, stb.)


Mi a véleményetek?


2017. aug. 29. 12:02
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

"Amit én megálmodtam gyermekkoromban, abból úgysem tudnék megélni (művészet, rajzolás, festészet)."


Ebben a gondolkodásban van a kutya elásva. Szerintem aki ebben a cipőben jár (magamat is belértve), annak van egy vonzalma, egy álma, amiről aztán az anyagiak miatt lebeszéli magát, és aztán nem tudja, mit csináljon. Utána pedig a környezete csak azt látja, hogy milyen céltalan, pedig eredetileg nem volt az, csak megtanulta nem komolyan venni az álmait, elnyomni a vágyait. Szerintem céltalan ember nincs, csak olyan, aki nem hisz magában.


Ismerek festészettel foglalkozó gyereket, aki hobbiként kezdte, és most már külföldi hotelek adnak neki megrendeléseket képekért. Tudtommal jól megél belőle. Miért ne foglalkozhatnál te is ezzel? Azt kell erősíteni, amiben jó vagy. A világ tele van középszerű, megkeseredett emberekkel, akik lemondtak az álmaikról. Azzal teszel a legjobbat magadnak és a világnak, ha te nem leszel ilyen.


Tudom, hogy nehéz egyébként. Nekem pl a szüleim miatt az.

2017. aug. 29. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Mintha én írtam volna ki ezt a kérdést, ugyanilyen helyzetben vagyok. :/
2017. aug. 29. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!