Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » A penz mire van? A folytonos...

A penz mire van? A folytonos gyujtogetesre vagy a mindennapok elvezese?

Figyelt kérdés
milyen ember az olyan, akinek van mar mindene, 2 sajat lakasa, autoja, de meg mindig azon van hogy nem kolt semmire, soha etterem, soha kavezo, soha egy uj konyv...
2017. aug. 29. 17:36
 1/5 anonim ***** válasza:
Én eszközként tekintek a pénzre. Eszköz, aminek a segítségével meg tudom valósítani az elképzeléseimet. Persze érdemes belőle tartalékot képezni, de nem a végtelenségig. Bármikor történhet olyan, amitől elértéktelenedik a pénz. (Háború, nagy volumenű természeti katasztrófa) Akkor meg nem sokra megyek vele.
2017. aug. 29. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Nincs meghatározva, hogy mire van, mindenki azt csinál a sajátjával, amit akar.

Nyilván neki másra van igénye. Ha nem érezné így jól magát, másként csinálná.

2017. aug. 29. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Én az arany középút híve vagyok. megnyugtat ha van pár százezer-egy-két millió tartalékom vész esetére, de szeretek utazgatni, finomakat enni és színvonalas kikapcsolódást űzni.
2017. aug. 29. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Arra van amire használjuk.


Persze vannak szélsőségek, de alapvetően mindenki arra költi amire akarja, ha már a sajátja.


Van akinek pont azért van lakása, autója mert meg tudta mindig is fogni a pénzt. Más meg inkább enged a hétköznapi élvezeteknek.


Én például régen nagyon spórolós voltam, pénzem sem nagyon volt. Most meg relatív van, de így sem szórom két kézzel, de néha engedek az élvezeteknek, egy kávé, egy pizza, nem azt nézem hol mennyit költök.


És ahogy írták, kinek mi a fontos. Én például soha nem voltam hasra esve az éttermektől, nekem túl "úrias" és értelmetlenül drága.

2017. aug. 29. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

1, A kettő közti lenne az optimális, hisz nem tudni, mikor jön egy családi probléma, így jó, ha van mihez nyúlni (tartalék).

2, Az ilyen már kóros spórolás. A végén az egészsége fogja bánni (szellemi leépülés, depi, igénytelen étkezés következményei, stb.).

2017. aug. 29. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!