Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mi értelme az életnek számotokra?

Mi értelme az életnek számotokra?

Figyelt kérdés
Mikor találtátok meg? Hány évesek vagytok?
2017. szept. 3. 15:28
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
27%

Most keszulok ki nyirni magam.30/f

-a hatramaradottaknak uzenem,hogy az elete egy szar!

2017. szept. 3. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:

Én szeretnék egy párt magamnak.

Adhatna értelmet a szeretetével. De úgy érzem ez olyan, mint egy mese és sosem fog a valóságban megtörténni velem.

Ha pedig egyedül maradok és szenvedek, mint most az lesz a célom, hogy mások ne szenvedjenek annyit legalább, mint én. Kijavítani a hibát, amit mások csináltak. Harcolni, meghalni.

2017. szept. 3. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:

1, Küzdeni.

2, Már így születtem, hogy ez legyen a cél.

3, 35F

2017. szept. 3. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
30%
semmi, jó lenne nem élni.
2017. szept. 3. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

14 évesen rájöttem az élet értelmére. Vagyis kapizsgáltam.


Röviden: semmi.

Bővebben: minden élőlény a Földön létrejön, megszületik, majd elpusztul. Élete során létrehozhat utódokat, reprodukálhatja magát, de ezen kívül semmi.

(Aki most azt mondja, hogy "dehát az élet értelme, hogy szeresd magad és a környezeted, élvezz ki minden egyes másodpercet az életből, mert értékes, érd el a kitűzött céljaid, valósítsd meg önmagad, mert...." blabla duma. Ez egy élet körítése. Mint húson a só. Ez önmagában még nem "értelem".)

De akkor most jön a képbe, hogy - mint ahogy a reprodukció - valamit hátrahagyunk. Valamit alkotunk, ami esetleg/talán/meglehet a továbbiakban valami változást fog okozni.

Azért mondom ennyire kihangsúlyozva a feltételest, mert sok ember azt hiszi, meglelte az élete értelmét. Szerelmes és viszont szeretik, utódot nemz, segít másokon, jó munkahely, anyagi javak, sorolhatnám. De ezzel nem fog maradandó (itt most évtizedekre, évszázadra gondolok) hatást elérni.

15-16 évesen ezt tovább gondolva arra jutottam, hogy az élet értelme még - ha egyszer úgyis elpusztulunk, hisz minden lénynek ez a sorsa -, adjuk át korábbi ismereteinket, génjeinket vigyük tovább, így fejlődve és jutva egyre feljebb egy bizonyos létrán, vagy szinten - ahogy tetszik.

Azt hiszem 19 évesen láttam a Lucy című filmet, amiben egy már minden tudást és ép ésszel fel nem fogható intelligenciát birtokló nő elmondja Morgan Freeman által alakított karakternek egy hasonló szemléletet, mint a fenti pár sorom.


Dióhéjban:

Az élet értelme, mint egyed: nincs. Azt hisszük, de nincs, a mi életünk aligha hat ki más életekre, vagy ha ki is hat, az csak rövid idejűleg (egy vagy két emberéletig max).

Ha tovább adtuk a génjeink, az már egy plusz pont, de aligha számít valamit.


Az élet értelme a populáció szintjén: innovációkkal vagy az életben elkövetett döntéseinkkel akár hosszú távon is befolyásolhatjuk a továbbiakat (felfedezések, törvények, háborúk kirobbanása stb.)

De ez szintén nem a klasszikus értelemben vett Élet értelme.



Ha kicsit kusza a mondókám, vagy gyakran ismétlem magam egy-két helyen, elnézést kérek, jó régen nem gondolkodtam ezen, anno is csak néha beugrott ez a gondolat menet, nem filozofáltam rajta napokig :)

22/N

2017. szept. 3. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
Nekem az az értelme, hogy minden reggel úgy kelek fel tudom mi a cèlom, kiért, miért akarok küzdeni. És két lehetnék van. Vagy sikerül, vagy újra próbálom. Ez ad értelmet az életemnek hogy van valami amiért küzdhetek, amitől jobb lehetek. De ha igazán boldog akarsz lenni, fogadj el tőlem pár tanácsot. Nekem bevált ;) soha ne add fel, még akkor sem, ha úgy érzed nincs remény. A sikerhez két dolog kell: Te, és az akaratod. Az hogy mit gondolnak rólad mások, az az ő problémájuk nem a tiéd. Segítségre ahol csak tudsz, mert jobb dolog mit hinnéd. Lègy merész, spontán, sose féle valami újat kipróbálni, és végezetül bármi történik veled annak oka van...ne add fel!
2017. szept. 3. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
89%

Mindig az adott élethelyzettől függ, nekem jelen pillanatban a küzdés, a mindennapi megélhetés biztosítása. Aljas csalók áldozata lettem és ha nem találok megoldást 2 hónap alatt, akkor elvesztem a lakást. Jelen pillanatban annyira kilátástalan a helyzetem, hogy gyakorlatilag a csodára várok.


1. es, ne nyírd ki magad, hanem állj talpra, a legnagyobb hülyeség, ha feladod. Nekem sincs túl sok opcióm, de mégse adom fel, mert harcolni kell, hogy jobb legyen ez a kib@...tt világ.

2017. szept. 3. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
Azert ebből a kérdésből milyen céltalan emberek osztják itt a gyk-n az észt... meg azt is megkockáztatom, hogy ezek az emberek, azaz ti vagytok azok, akik a lelki nyomorukat a lepontozassal fejezik ki......
2017. szept. 3. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
A fejlődés. De sajnos nagyon nem megy olyan ütemben mint ahogy azt én szeretném.
2017. szept. 3. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
Semmi értelme nincs. Csak küzdeni, túlélni. F/18
2017. szept. 3. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!