Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mi értelme az életnek számotokra?

Mi értelme az életnek számotokra?

Figyelt kérdés
Mikor találtátok meg? Hány évesek vagytok?
2017. szept. 3. 15:28
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
90%
Most még egyedül vagyok, jelenleg az a célom, hogy találjak valakit akivel majd később cslaádot alapítunk, akit szerethetek és viszont szeret, mindemellett szeretnék sikeres lenni a karrieremben és ezeket úgy elérni, hogy közben boldog vagyok. Később nyilván a családom boldogsága lesz az elsődleges. Sosem kerestem és sosem éreztem azt, hogy most megtaláltam az élet értelmét. Azt gondolom nem is szabadna keresni azt. megszülettél, de nem azért, mert annak valami magasztos célja kell, hogy legyen. Viszont, ha már megszülettél igyekezz boldognak lenni és élj. Egy életünk van legyen az a cél, hogy abból kihozz mindent, amit TE szeretnél.
2017. szept. 3. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:

Nincs értelme. Akik azt hiszik, hogy van, azok csak áltatják magukat.


31/N

2017. szept. 3. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Kérdező,


hadd jelezzem tizenhármas válaszoló felé, h ha ő nem képes a saját értelmének célt adni, az sajnálatos. De nem azt jelenti, h az életnek nem lehetne/nincs értelme. Csak azt, h ő képtelen adni/megtalálni a sajátjáét. Javaslom, fektessen több energiát a válasz megtalálásába a saját érdekében. Megéri.


Nem szabad megijedni az intellektuális és érzelmi kihívástól. Nem mondom, h egyszerű, h erőfeszítés és kritikus hozzáállás nélkül valódi választ lehet kapni. De mindenképp jobb kérdezni, felülbírálni az eddigi koncepciónkat és újra nekifutni a keresésnek.

2017. szept. 3. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

Nincs különösebb értelme, csak szeretek élni.


Szeretnék minél több mindent megtapasztalni, átélni, kettesben a párommal, és fejlődni, amiben tudok - elsősorban nyelv, ének és írás területén.


28n

2017. szept. 3. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

Sokan mondják itt hogy nincs "az életnek" értelme.

De ha tényleg nincs, akkor az is lényegtelen hogy leírd ide azt hogy nincs értelme, mint ahogy minden más, nemde? Milyen célból írtok ide bármit is akkor?


Az én véleményem az, hogy az értelmetlenség bizonyítása értelmetlen, úgyis csak fölösleges körben futás lesz az egész. Az igazán okos ember értelmet próbál keríteni a dolgoknak. Az már egy másik dolog hogy nem minden kor megfelelő erre.


Én elfogadom azt hogy vannak dolgok amiket tudok, és van amit nem. De nem fogok olyan dolgokról messzemenő következtetést levonni, amelyekről nincs fogalmam se.

Az előző válaszolók természetesen vígan megtették ezt.

Félre ne értsetek nem az élettapasztalataitokat teszem semmisé, csak azt mondom hogy egy ember életében, csak töredékét értheti meg a dolgoknak.


Hogy a kérdésre is válaszoljak: Számomra az élet értelme

önmagam fejlesztése, testileg és szellemileg. És az hogy más emberekhez legyen valamiféle egészséges hozzáállásom. Ha valamit magammal "vihetek" halál utánra

(ha van) akkor azok a tapasztalataim lesznek.

2017. szept. 3. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
2017. szept. 3. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
Nekem jelenleg semmi.
2017. szept. 4. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!