Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért hagyom így el magam?...

Miért hagyom így el magam? Depresszió?

Figyelt kérdés

Mostanában egyre jobban nem érdekel a kinézetem.

Régen kb. 19 éves koromig festettem a hajam, sminkeltem minden nap, szemöldökem szedtem, festettem kb. hetente, körömlakk stb. Új ruhák után kutattam állandóan, még ha nem is volt rá túl sok pénzem. Mostanság, főleg az elmúlt hetekben azt vettem észre, hogy kezdek eltrehányodni. Nem az hogy nem fürdök meg ilyenek, csak nem sminkelek, egyáltalán, szemöldökömet nem szedem, új ruhákat nem veszek, mert úgy vagyok vele hogy minek... a hajamat mindig felkötöm, régen sokat volt kiengedve kivasalva stb.

Miért lettem ilyen? Már nem érdekel hogy nézek ki.

21l


2017. szept. 9. 22:12
 1/8 anonim ***** válasza:
Lehet csak ilyen korral járó fellángolás volt. Nem baj. Ha komoly kapcsolatot szeretnél, általában jobban díjazzák a kevésbé feltűnő kinézetű, de normális lelkületű lányokat.
2017. szept. 9. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Nem hagyod el magad, nincs abban semmi rossz, hogy pl. nem sminklesz. Akkor lehetne azt mondani, hogy kezded elhagyni magad, ha "nem fürödnél vagy ilyesmi".
2017. szept. 9. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
De úgy érzem elhagytam magam. Nincs valami tökéletes bőröm, eléggé mitesszeres az arcom főleg a homlokom, meg gyárilag kicsit monoklis a szemem, eddig mégha mást nem de korrektort használtam de mostmár azt se....nem érdekel ki lát, úgy vagyok vele hogy lesz@rom hogy nézek ki....és érzem hogy kevesebben néznek meg az utcán, sőt, szinte senki.
2017. szept. 9. 22:28
 4/8 anonim ***** válasza:

Ez nem elhagyás. Csak nem csinálsz olyan dolgot, ami felesleges, ha így is jó.

Rájöttél, hogy felesleges ezeket csinálni.

Szerintem érdekel téged hogy hogy nézel ki, csak nem viszed túlzásba.

2017. szept. 9. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Utolsóval egyetértek. A saját kinézeted érdekel és nem a festék kinézete rajtad. Ezen semmi baj nincs. Esetleg ha történt valami más negatív az életedben, amitől úgy érzed, eljuthattál idáig, írhatod privátban is :)
2017. szept. 9. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Nekem 15 és 17 éves korom között volt egy ilyen korszakom.

Most teljesen le vagyok nyugodva. Egy kis korrektort használok és ennyiben ki is merül a sminkem. Hajam ugyan be van festve, vagyis hajszínezővel csináltuk, most már le is nőtt elég nagy része, de nem látszik, szóval azt is hagyom. Már én sem vagyok oda a "minden héten veszek valami új ruhát, még akkor is ha csak vajas kenyér lesz az asztalon" című drámáért. Egyszerűen belefáradtam, hogy mindig tökéletesen akarjak kinézni és őszintén smink nélkül jobban érzem magam. Szerintem ezt ne úgy fogd fel, mint egy negatív, sokkal inkább mint egy pozitív változást.

2017. szept. 9. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Nem depresszió. Nekem tetszik ez a hozzáállás, mert őszinte. Önbizalom is van nálad, mert tudod szép vagy azok nélkül is, így nem kell bohócnak festened magad.

Egyébként sem fiataloknak volt eredetileg, hanem vénasszonyoknak, pl. A rúzs, a vénasszony szája már nem olyan, mint a őszi barack...de hát ez nagy biznisz, és minden fiatal nőt jól megszopattak, hogy a kencefice az milyen jó.

Hangsúlyozom: vénasszonyoknak jó. Az ősz hajat, de egy fiatal lány nőnek minek festeni? Mert űzlet! És mert buta!

2017. szept. 10. 03:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Nekem is volt olyan korszakom, amikor ki nem léptem az utcára ha nem voltam tökéletes. Ma már ilyen nincs.

Nem gondolom, hogy ez depresszió lenne, avagy elhagytad volna magad. Ha zavar tégy ellene, ha nem, akkor maradj meg olyannak, amilyen vagy.

2017. szept. 10. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!