Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért van ekkora társadalmi...

Miért van ekkora társadalmi stigma azon, ha valaki egyedül meg el helyekre?

Figyelt kérdés

Pl ha egyedül ülsz be a moziba megnézni egy filmet, az emberek úgy néznek rád, mint aki bármelyik pillanatban felvághatja az ereit magányában.

Most nem arról beszélek, ha valaki tényleg magányos, de miért nem lehet egyedül élvezni valamit anélkül, hogy az emberek szánakoznának rajta?


2017. szept. 15. 22:08
 1/7 anonim ***** válasza:
84%
Megsúgok neked egy titkot: az emberek pont elszarják. Aki nem, az meg talál mást, amibe beleköthet.
2017. szept. 15. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
82%
Nem tudom, miért van ez. Ha egyedül szállok meg valahol, tuti beszólnak, míg az állandóan veszekedő házaspár rendben van, azon nem élcelődik senki.
2017. szept. 15. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
63%

A mozis példa hülyeség... Oda kb úgyis egyedül jó menni, mert ha társasággal mész, akkor mi lesz??? úgysem tudtok film alatt kommunikálni!


De mondjuk egy buliban mi a francit lehetne csinálni egyedül?? Mert ha gyors hozzá tud csapódni valakihez, a oké, de ugye akkor már nem egyedül van

2017. szept. 15. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
56%

Én is érzem ezt a "stigmát".


Mivel barátaim nem nagyon vannak, akik vannak azok sem érnek rá, párkapcsolatuk van. Párom nincs, családom is messze lakik így gyakorlatilag mindent egymagam csinálok.


Ha mondom hogy elmegyek moziba, akkor első kérdés mindig az hogy kivel, kikkel, becsajoztam e már. Aztán jön a furcsa nézés hogy egyedüüül?

Elmentem többször túrázni is egyedül, ott is ugyanaz hogy te egyedüüül?


De gyakorlatilag bármi programot csinálok akkor úgy reagálnak mintha bűn lenne egyedül csinálni hiszen mindenhez barátok kellenek vagy barátnő kell. Persze ezek mellé jön a szokásos szöveg, mikor csajozok már be, mikor lesz barátnőm, miért nem barátnőt keresek inkább, mikor lesz családom.


Én meg úgy vagyok, hogy 25-26 éves koromig folyamatosan depressziós, lehangolt, magányos ember voltam. Világ életemben ronda külsővel voltam megáldva, gyerekkori traumákkal az alkoholista apám miatt, ezeknek hála zéró önbizalommal. 26 év alatt belefáradtam, beletörődtem a sikertelenségbe, magányba és eljutottam oda, hogy egyedül is érezhetem jól magam, így megy ez 2 éve.

2017. szept. 16. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Bihar Valatonon ***** válasza:
46%
Én rengeteg helyre egyedül járok, de semmi ilyet nem vettem észre, max az érzékenyebb ilyenre szerintem akit zavar, hogy egyedül jár el.
2017. szept. 16. 05:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Egyet értek #5 válasszal. Lényegében szerintem arról van itt szó, hogy nem mindegy, hogy egyedül mész és közben látszik is rajtad, hogy "rosszul érzed magad". Másképp az embereknek fel sem tūnik, nem "számolják", hogy hány emberrel mèsz, de a szomorúságot az arcodon hamarabb észreveszik. Olyankor talán nem arra gondolnak, hogy "ez magányos höh", hanem inkább arra gondolnak "ez miért jár szórakozni, ha nem tudja élvezni". Társas magány is létezik, és azt is észre lehet venni, ha valami mások társaságában megy el moziba egy rezignált lehangoló arccal.

Elfogadom mások igazát is, nekem ez az észrevételem:))

2017. szept. 16. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Most komolyan, mondj példát arra, hogy valaki szánakozott rajtad.

Szerintem ha alapból rossz a hangulatod, ès valaki rád néz, akkor rátapad a te emóciód, ezért tūnik úgy, hogy rajtad szánakozik:D

Pl. ha én látok kivételesen olyan hajléktalanokat, akik egy adott helyzetben boldogok, akkor nem érzek sajnálatot.

2017. szept. 16. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!