Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Nem akarok egy sima melósként...

Nem akarok egy sima melósként meghalni. Mit csináljak?

Figyelt kérdés

2017. szept. 22. 16:29
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
Én pedig nem szeretnék egészségesen meghalni.
2017. szept. 23. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
6os vagyok, en ugy tudom, hogy a melos kifejezest a ketkezi, fizikai munkat vegzo emberekre hasznaljuk, nem a szellemi munkat vegzokre. Persze a diplomasok is dolgoznak, de csak masabb munkat vegeznek, mint aki 3 muszakban szalag mellett robotmunkat vegez, vagy esoben, hoban, fagyban es tuzo napon is kint dolgozik, vagy komuves, traktoros, akarmi. Nincs avval se semmi baj, ha valaki szereti, le a kalappal elottuk, en biztos, hogy nem birnam csinalni. Van egy baratom, aki traktoros meg foldmunkakat vegez es o nagyon szereti csinalni, es egyebkent nagyon okos, muvelt, ertelmes srac. De valljuk be, hogy fizikailag sokkal megterhelobb, kemenyebb melo, mint egy irodaban dolgozni.
2017. szept. 23. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

Oké, én melós alatt azt értem, aki alkalmazotti munkaviszonyban havi munkaidőért kapja a fix bérét. Tehát bemegy, csekkol, dolgozik, főnöke van, munkaköre, beosztása, stb. Ezen belül mindegy, hogy fizikai vagy szellemi munkát végez, hogy vezetői vagy dolgozói szinteken működik, "csak egy melós" marad. Valójában ide lehetne még sorolni a kényszervállalkozókat is, és mindazokat akik akkor is dolgoznak amikor nincs hozzá kedvük, vagy olyan feladatokat is elvégeznek aminek sok értelmét nem látják, de valamiből élniük kell. Nehéz olyan területet találni, ahol nem így működnek a dolgok, azért is érdekelt volna, hogy a kérdező hogyan képzeli el az életét másként. Aztán meg az sem kizárt, hogy valaki aki egyrészről melós, emellett akármi más is lehet, szóval a kettő egyáltalán nem zárja ki egymást.


Egyébként a traktoros munka összességében kevésbé vehető rabszolgamunkának, mint egy irodában lehúzni napi 10-12 órákat (igen, a 8 órás bérért). De ez lehet csak nézőpont kérdése, nem tudom.


Arra még mindig nem érkezett válasz, hogy milyen "hasznos" foglalkozást választana magának az ember, ha a pénznek nem lenne szerepe a döntésben.

2017. szept. 23. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!