Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » A rabok a börtönbe miért...

A rabok a börtönbe miért gyűlölik a magánzárkát? Nem sokkal biztonságosabb teljesen egyedül mint a többi rabbal?

Figyelt kérdés

Ezt sose értettem,sok börtönös filmbe a különösen veszélyes raboknak adnak magánzárkát,nem azért de ha én pl bekerülnék,az első az lenne hogy foggal körömmel harcolnék hogy magánzárkába legyek egyedül:D

Szerintetek?



2017. szept. 25. 23:50
1 2
 1/12 anonim válasza:
52%
Ezt én sem értem. De igazából azért, mert a vérbeli kemény bűnöző nem lesz csicska, nem kell félnie semmitől. Csicska abból lesz, aki véletlenül valamiért megtéved.
2017. szept. 26. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim válasza:
92%
Aha, pár nap múlva sírva kérnéd hogy vigyenek vissza emberek közé. Nem olyan hatalmas móka ám, ha bezárnak egy 3x3 m-es lyukba, ahol semmit nem tudsz csinálni, legfeljebb pár könyvet kapsz, de azon kívül csak bámulhatsz ki a fejedből egész nap. Az ember alapvetően társas lény, a hosszas magánynak iszonyatosan agyrohasztó hatása van. Szorongás, depresszió, érzékelési zavarok lépnek fel, nem ritka a maradandó személyiségzavar sem, nem beszélve a sokszorosára növekedő öngyilkossági hajlamról. Nem véletlenül nyilvánította a hosszútávú magánzárkát az ENSZ kínzásnak.
2017. szept. 26. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim válasza:
63%
De még mindig jobb, mintha minden nap tizen seggbedugnának.
2017. szept. 26. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
77%
10 nap se kellene es inkabb mondod hogy dugjanak seggbe csak szabadulj onnan. Sok bortonos filmet lattam , van ahol fenyt se kapsz soha, meg a kaja pocsekabb mint mashol. Lehet jol hangzik hogy nyugalom,magany de szerintem nem veletlen rettegnek tole:D
2017. szept. 26. 02:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
62%
Nyilván azok rettegnek tőle, akik másokat dugnak seggbe, akik kapják a lompost azok rendszerint nem a kemény legények közül kerülnek ki, így nekik nyilván nem büntetés a börtönbeli közeg hiánya.
2017. szept. 26. 02:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
94%

Nem tudom, miben más még a magánzárka (hihetőnek tűnik, hogy más aspektusok is rosszabbak, nemcsak egyedül vagy és kész - amúgy elzárva nehezebb különféle cuccokat szerezni, úgyhogy aki olyan ügyes, hogy azt teszi, annak már csak ezért is rossz), de nyilván nem egyformák az emberek. Vannak aszociálisak és remeték is, hiába társas lény az ember mint faj. Én is inkább lennék egyedül, mint unszimpatikus emberekkel. Mivel én nem bírom a bezártságot, hangsúlyozottan nem, nekem már szinte mindegy is lenne, hogy vannak-e körülöttem (kivéve, ha kifejezetten rosszak, mert akkor inkább egyedül). Én nem magánzárkára, hanem gyors, közeli halálra mennék rá.

Nagyon egyedi, hogy az embert mi zavarja.


Hosszabb távon azért az emberek szinte mindegyike nagyon igényli a társaságot.

2017. szept. 26. 02:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
86%

Ez attól függ ki mennyire szociális típus.


Én letudnám élni az életemet is egy szobában,kis túlzással,ha ki lenne elégítve közben minden nem társas szükségletem.


De gyanítom a magánzárkában nem csak az a bünti,hogy nem érintkezhetsz másokkal.

Biztos kevesebb ételt adnak,vagy nincs normális fekvőhely benne,hasonlók.

2017. szept. 26. 03:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Az elején lehet ezt mondanád milyen jó lenne a magánzárkában, de pár nap után menekülnél inkább ki belőle.

Már ott kezdődnének a gondok, hogy nem tudnád magadat lefoglalni. Ahogy írták ritkán kapsz egy-két könyvet, de ennyi. Semmit nem tudnál csinálni, azt meg elfelejtheted, hogy átalszod az egészet, az őrök nem engedik, felébresztenek téged.

A magánzárka lényegében egy börtön a börtönön belül. Külvilágot alig látsz, minden szociális életed abban merül ki, hogy a börtönőr mondja a parancsokat, hogy mit kell majd csinálnod. Ez meg pszcihésen kikészít téged. Nem rég volt valami valóság show, ahol a résztvevőket egyenként beraktak egy ilyen magánzárkához hasonlóba teljesen elszigetelve. Az egyik nőnek 2 hét se kellett, hogy már a kezeihez beszéljen.

Mindezt az elzárást meg szorozd meg sokszor kőkemény függőséggel. Hiába próbálják a kábítószereket kiszorítani, mindig becsempészik nekik. Itthon például amit írnak nekik leveleket annak a lapjára ráöntik a herbál vegyszerét és azt szívják. Na, egy függőnek mond azt, hogy 3 hónapig el lesz zárva a külvilágtól (magánzárkába levelet se nagyon kapsz meg ott hamarabb kiszúrják, ha szívsz) és egyből azért fog harcolni, hogy ne zárják be oda.

2017. szept. 26. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim válasza:
35%
Nem tudom honnan vettėtek azt hogy nem kapnak úgy enni meg hogy nincs àgy. Egy bűnözőnek szinte több joga van,mint az őröknek.
2017. szept. 26. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
81%

Egy olyan ember, aki sosem csendesedett el és nézett magába, főleg a gonosz ember, aki ölt, ott a zárkában magával szembesül. Semmit sem tud az elméjéről, és annak működésről, a gondolatokról, teremtő erőkről, a tudatról, ezek hiányában természetesen...és azt vegyük hozzá, hogy ő egy rossz ember, és egy rossz embert a saját démonjai kergetik az őrületbe.

Milyen emlékeket hív elő az elme a sötétben, egy olyan embernél, aki nagyon sok jót tett? Érezhet egyáltalán félelmet egy jó ember a sötétben? Az elme emlékei generálhatják, régi filmek...de egy jó ember nem néz olyan filmet.

Elkalndoztam.

2017. szept. 26. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!