Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hol biztonságosabb a babaülés...

Hol biztonságosabb a babaülés a kocsiban ha egyedül vinném? Elöl vagy hátul? 9hónapos és most nagyon anyás

Figyelt kérdés

nincs légzsák,és nem vagyok egy nagyon profi sofőr.tehát eleinte csak rövidebb távokra vinném,de előbb utóbb a sűrűjébe is.

elöl menetiránynak háttal,vagy hátul szintén háttal?Praktikusság,és biztonságosság szempontjából kérek tanácsot,tapasztalatot.

ha za számít 190es Mercedesünk van(elég nagy autó)


2009. aug. 13. 15:41
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
Hátul biztonságosabb. Szerintem 9 hónapost már nem is rakhatsz előre, és hátra se háttal. Neki már rendes gyerekülés kell.
2009. aug. 13. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
52%
Előttem szólóhoz hozzáfűzve feltéve ha ven már kilen kiló. Ha jól tudom csak a 9-18 kg-os kategóriában tartozó gyereküléseket lehet menetiránnyal szembe bekötni az ennél kisebbeket menetiránnyal hátra. Tehát ha babahordozóban utazik még a babád akkor előre is kötheted, ha gyerekülésban akkor csak hátra.
2009. aug. 13. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:
de még csak 9240g és szerintem a "rendes" babaülésben még nagyon csúszkálna.esetleg akkor ajánlanátok is megfizethető,jó adottságokkal rendelkezőt?
2009. aug. 13. 15:49
 4/19 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Statisztikailag a legbiztonságosabb hely a kocsiban:

1. sofőr: reflex-szerűen magát védi az ember, akármilyen szituációba kerül

2. sofőr mögötti hely pont azért, mert a sofőr magát védi.

3. az összes többi ülőhely.


Ha pedig aggaszt, hogy nem látjátok egymást, illetve leginkább te őt, akkor szerezz be babatükröt, ez egy pici, nagyítós visszapillantó tükör, amit a jobb napellenzőre lehet szerelni.

2009. aug. 13. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
Az én fiam se 9 kiló nem volt és már 7 hósan rendes ülés kellett neki mert kilógotta a lába a hordozóból és úgy már nem szabad benne lennie. Egy 9 hós babát már rendes ülésbe kell tenni, menetiránnyal megegyezően! Az anyós ülés a legveszélyesebba tesztek szerint, így én oda nem raknám, már akkor sem ha nincs légzsák. Hátul a legbiztonságosabb, az anyós ülés mögött. Ha kell így rá is tudsz pillantani és ő is jobban lát téged, mintha mögötted lenne.
2009. aug. 13. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
34%

Nekünk ilyen ülésünk van:

[link]

Szerintem ennél több nem kell, ülésszűkítővel használjuk még (9,5 kg), nem lötyög benne a baba.

2009. aug. 13. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
Egy több mint 9 kilós 9 hós gyerek már mi a fenéért csúszkálna a rendes ülésbe? Neki már az KELL!!
2009. aug. 13. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%
Nem akarok senkit se megbántani, de egy 10.000 Ft körüli babaülés annyit is ér. Én biztos nem vennék ilyet. Azt min.30.000-et rá kell szánni, ilyenben nem szabad spórolni. Utánna meg majd bánnád egész életedben, ha történne valami.
2009. aug. 13. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%

Namost akkor azért lettem lepontozva, mert egy 9 kilónál kevesebb gyereket nem szabad gyerekülésbe ültetni? Hát tudjátok meg, hogy nem szabad, mert veszélyes, mert lötyög az ülésben és nagy terhelés éri a greinc és nagyki csigolyákat, ha az az ülés nem rögziti rendesen a picit.


Kérdező a babádnak már vehetsz gyerekülést, de soha ne kösd előre, mert nem biztonságos.

Na akkor most is lehet lepontozni.

2009. aug. 13. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:

Szia!

Mindenképpen hátra tedd, a sofőr mőgé. (nemrég olvastam valahol). Bár egy másik cikk szerint a legbiztonságosabb hátul középen, csak a legtöbb kocsiban a középső ülésnél nincs hárompontos biztonsági öv, így nem lehet oda tenni.

Az én fiam 8 hós volt, amikor ezt megvettük neki:

[link]

2009. aug. 13. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!