Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Társadalmilag mennyi elvárt...

Társadalmilag mennyi elvárt manapság egy jogsi?

Figyelt kérdés

Mennyire elvárt manapság hogy valakinek legyen jogosítványa?

24 éves srác vagyok, és ha rokonok ha ismerősök jönnek szinte mindig előkerül, hogy van-e már jogsim. Én mindig elmondom, hogy nincs és nem is szeretnék. Erre meg jönnek a szokásos kommentek, de hogy az kell, meg jó ha van stb, meg ilyen idős korban már illik is.

Én saját részemről feleslegesnek is tartom, illetve költeni sem akarok rá azért, hogy a fiókban álljon. Mozdonyvezető gyakornok vagyok szóval ingyen utazok bárhova vonattal, nekem ez sokkal jobban megéri, illetve költséghatékonyabb is.


Most tényleg én vagyok a különc mert nincs jogsim?



2017. szept. 26. 01:14
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
31%
Valóban nem ártana. De te tudod.
2017. szept. 26. 04:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
39%

Számomra, ha egy férfinak nincs kocsija (akármilyen),akkor az olyan,mintha csak 8 általánosa lenne.Továbbá férfiatlan is.

Egy bizonyos életszínvonal és igényszint felett elvárt.

Alig várja a feleséged,hogy cipelje haza négy adagban a nagybevásárlását.


Randira pedig beállítasz elé busszal,majd kotortok randi után haza,hogy elérjétek az utolsó buszt.

Ez ám a férfi.

2017. szept. 26. 04:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
34%

Ugy van sajnos ahogy az elozoek mondjak, plusz peldaul az en szakmamban szinte elvart is, de is pislognál ha a szaki busszal jonne gszt villanyt netet stb szerelni.

Bajod nem lesz belole.

2017. szept. 26. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
50%
Marmint ha van, abbol nincs bajod.
2017. szept. 26. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
59%

Egyáltalán nem ezen múlik a férfiasság!


Egy igazi férfi nem szórja a pénzt hülyeségre, fölösleges dolgokra. És aki ingyen vonatozhat, és semmi szüksége jogsira, előre látja, hogy csak a fiókban porosodna, az nagyon is jól teszi, ha másra használja a pénzét.


Majd ha változik az élethelyzete, akkor átgondolja újra. Akárhány évesen is ráér megszerezni a jogsit.


Az is társadalmi elvárás, hogy óvjuk a környezetünket. Aki vonatozik, óvja. Aki meg egymaga használ egy ötszemélyes autót, az nem.


24 évesen ne foglalkozz vele annyit, hogy ki mit gondol, hiszen mindennel - és mindennek az ellenkezőjével is!!! -van egy csomó ember, aki egyetért, meg egy másik csomó olyan, aki nem.

2017. szept. 26. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
79%

2-es hat te nagyon primitiv vagy, ha szerinted a jogsi tesz ferfiassa valakit, meg elvarod, hogy legyen kocsija a pasidnak, es furikazzon mindenhova :D az ilyen felszines 3,14csak miatt mondjak, hogy a noket csak a penz erdekli.. legyen neked sajat kocsid, ha nem akarsz buszozni, for example, tudod, mar reg kivivtuk a noi egyenjogusagot ;) kerdezo, te meg ne irj ki ilyen kerdeseket, ha csak nem akarod, hogy leromboljak az onbizalmad. ha ez megnyugtat, en se akartam soha jogsit, es nem is lesz, a kocsik pedig hidegen hagynak. magasrol telibe f som mindenki velemenyet, aki szerint muszaj lenne vezetnem, az en eletem, es kesz:D

19/L

2017. szept. 26. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
74%

Azta micsoda primitiv valaszok... foleg az elso nehany.

Rohadtul mindegy hogy van e jogsid vagy nincs. Ha NEKED nincs ra szukseged akkor ne legyen.

Randizni is kivaloan lehet gyalog.

Ennyi okoskodo majmot....

2017. szept. 26. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
57%
Max. a felszínes nők várják el, hogy jogsid legyen, de velük amúgy sem érdemes foglalkozni... Én 20 vagyok, nekem sincsen, mert nem engedhetem meg magamnak, nincs felesleges 100+ ezer forintom. A barátomnak (30) sincsen, mert városban él, ahol jó a tömegközlekedés, felesleges lenne neki kocsit venni. Emiatt soha nem gondoltam, hogy kevésbé lenne férfias vagy rosszabb ember lenne.
2017. szept. 26. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
81%
Hihetetlen egyeseknek mennyiben eltér a felfogása ezzel kapcsolatban. Ugyan miért lenne már elvart? A jogosítvány számomra nem elvart ha szeretnéd és hasznát is veszed tehát vezetsz is akkor hasznos ennyi. Semmi több. Meg milyen első randi :D az én első randimon futottunk a busz után hogy elerjuk igen.... Mégis életem legszebb napja volt és egy percre nem volt gáz :D eszembe se jut hogy gáz.
2017. szept. 26. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
100%

Egy ideig én is azt hittem el leszek nélküle, de már 25 vagyok és most kezdtem a B-t, ha meg lesz pár évig vezetek autót, utána áttérek motorra is, mert érdekel.


Van olyan akit valóban nem érdekel, de egy szaros 15 éves autóval is könnyebb elmenni boltba, és nem kell "figyelni" hogy mennyit bírsz hazavinni.


Másrészt, beláttam hogy a villamosozás/buszozás időhöz köt, mire megyek vele amikor ugyanúgy kell sietnem a lakásból kifelé, hogy elérjem pedig 5-7 percenként megy a villamos, de akkor szálljak át a buszra mert áll meg a munkahelynél.


Sok olyan is van aki sajnálja magától az autót, és azért nem kezdi el a vezetést, pedig tudja hogy kéne, de sanyarog.

2017. szept. 26. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!