Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mit tegyek ha életemben...

Mit tegyek ha életemben először ilyen történt?

Figyelt kérdés
16L. Tizedik osztályt kezdtem, minidig jó tanuló voltam, de megkeptam életem első roaaz jegyét, sőt nem akármilyent. 1-est fizikából. Borzalmas, soha nem voltam még ilyen rosszul. Mit tegyek azon kívül hogy próbálom kijavítani? Év elején a legrosszabb dolog ez! És még soha nem fordult elő hogy az évi 1-2 db 3-asnál rosszabbat kaptam volna bármiből is... Hogy mondjam el a szüleimnek? Ez még kijavítható? :( :(
2017. okt. 2. 18:09
 1/10 anonim ***** válasza:
72%
16 évesen kapod életed első egyedét? Veled valami nem stimmel...
2017. okt. 2. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Elmondod hogy egyest kaptál fizikából, de majd kijavítod és kész. Nem kell túlparázni. Tizedikben nem igazán számít be sehová a fizika, meg amúgy sem, érettségizned se kell belőle, hacsak nem olyan pályára készülsz amihez kell.

Október eleje van, még kb. 8 hónap a suliból, ha jól csinálod, decemberre észre se veszed azt az egyest

2017. okt. 2. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Életem első 2-esénél majdnem elsírtam magam:D Van ez így, el kell fogadni és próbáld helyén kezelni a dolgot, nem dől össze a világ egy rossz jegy miatt. A tizedikes átlagod úgyse számít felvételinél, de ettől még azért ne engedd el magad, próbáld meg kijavítani, de azért ne is görcsölj emiatt. A tudás számít és nem a jegy.
2017. okt. 2. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Ez csak egy jegy.

Amikor futsz a cél felé, és egyszer elesel, még nem történt semmi, tudsz tovább futni..

Szóval attól hogy egy egyest bekaptál, még nincs veszve semmi, ha már ennyire kitűnő szeretnél lenni.


"Mit tegyek azon kívül hogy próbálom kijavítani? "

Ne parázz ezen, mert ez már beteges amit csinálsz.

Én megbuktam 10. félévben abból a tantárgyból amiből érettségizni fogok, de nem érdekelt egyáltalán mert nem számít bele semmibe, és tudok magamtól tanulni ha kell érettségire. Ha én a bukást ennyire semmibe veszem, te is képes vagy egy ilyen jegyen túltenni magad.

2017. okt. 2. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

van vagy 7 hónapod kijavítani



amúgy miért kaptad?

2017. okt. 2. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Nekem is van egy osztálytársam, aki állítólag még életében nem kapott 1-est, pedig már 17 éves. Nem bántásból, de azért kíváncsi lennék az arckifejezésére ha egyszer mégiscsak becsúszna egy. :D
2017. okt. 2. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Gázok, folyadékok szilárd testek hőtágulásából írtunk, és szólt a tanár előre, hogy lesz benne sok elmélet. Jól meg is tanultam a törvényeket, órai kisérleteket, a számolás is ment, de erre a dolgozat 90%-a tesztkérdés. A tesztkérdések az érettségi feladatsorból kivett tesztrész erre a témára vonatkozóan )azért bonyolultabban) , tehát mégis más, olyan amit "be kell tippelni", mert hasonlókat nem gyakorlunk órán. A tanár szerint ezek "jó kis játékos feladatok" de szerintem baromi nehezek, vagyis ha az ember nem gyakorol ilyeneket... meg amíg mások a rendes könyv alapú témazárót írják, rendes órán begyakorolt feladatokkal... addig mivelünk megíratatta ezt a tippelős valamit, ami ezerszer rosszabb mint bioszból a négyes asszociáció:(
2017. okt. 2. 19:10
 8/10 anonim ***** válasza:

"Ez még kijavítható?" - Édes, én gimiben buktam matekból, mert nem foglalkoztam vele, most meg a bankszektorban dolgozom és napi szinten használom :)

Egyébként egyetemen elő fog fordulni, hogy bármilyen keményen is tanulsz egy vizsgára, meghúznak. Nem a világ vége, elmész a következőre, vagy sikerül, vagy ismétled a tárgyat, és még az se gond, a lényeg, hogy legyen meg a vizsga valamikor. Ne törj össze, adj bele mindent, simán kijavítod még év végére :) Ha esetleg döcögősen, nyögvenyelősen megy, akkor kérhetsz segítséget egy osztálytárstól, vagy magántanártól. A szüleid meg nem hiszem, hogy ki fognak borulni, hiszen a mintagyerekek mintagyereke vagy, én már első osztályban, első héten kaptam egyest, ráadásul MAGATARTÁSBÓL, mégse tagadtak ki a szüleim ;) A tieid nagyon szigorúak?

2017. okt. 3. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Hát a bátyámhoz hasonlítanak mindig ilyen téren, tehát ő most végzős, de eddig (akármilyen hihetetlen:D) nem kapott egyest, és a bizije is mindig kitűnő volt, max egy-kettőből kapott csak 4-est. Hogy szigorúak-e? Hát eléggé maximalista család vagyunk, szóval minden unokatesóm és a tesóm is jó egyetemekre készülnek. Nálam most ez nem keltett akkora haragot mint hittem, de ki kell javítanom.


Igazából tudom miért paráztam be annyira. Ha év elején 1-sel indít az ember az baromi ijesztő ugyanis akkor... bukásra áll. És még egyszer nagyon remélem nem követhetem el ezt a hibát mert akkor már tényleg romlik a javítási lehetőség.

2017. okt. 3. 15:36
 10/10 anonim ***** válasza:
Egyébként elolvastam a hetes kommentedet most. A fél karomat odaadtam volna anno, ha olyan tesztet irat velünk a tanár, amihez nem kell sokat tanulni meg gyakorolni, csak gondolkodni és tippelgetni. És erről az jutott eszembe, hogy nem lehet, hogy túlságosan a magolásra helyezted a hangsúlyt, tényleg minden kis vesszőt is megjegyeztél, de nem sikerült közben megérteni az anyagot, és elsajátítani a képletek használatát pl? A többieknek is rosszul sikerült az osztályban?
2017. okt. 4. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!