Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » A metron miért nem nézik...

A metron miért nem nézik egymást az emberek?

Figyelt kérdés

Amikor felköltöztem Pestre annyira furcsa volt, hogy a metron nem nézik egymást az emberek. Mindenki oldalra, a földre tekint, pedig én kényszert érzek hogy megvizsgáljam a másik ember arcát, főleg ha szokatlanul néz ki, vagy szép. Miért van ez, hogy pl. szembe ülnek egymással az emberek és senki nem néz a másikra?

Mondjuk van amikor én is eléggé el vagyok gondolkozva, de elég sokszor késztetést érzek hogy bámuljam az embereket.


2017. okt. 2. 23:25
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
100%
Mert nem szép dolog bámulni a másikat, kb ilyen egyszerű.
2017. okt. 2. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
90%
Ez egy természetes gát. Nem is annyira metrón van, ott kicsit nagyobb a távolság (én is néztem embereket), hanem liftben. Általában automatikusan nem nézünk rá arra, akivel nem vagyunk ehhez elég intim kapcsolatban, s ennyire durván belemászunk a személyes terébe. Nem tehetünk mást, muszáj, de ha ez a túlzott közelség még szemkontaktussal is párosul, az már túl agresszív vagy zavaró.
2017. okt. 2. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 A kérdező kommentje:
De vidéken nem ez van pl. a buszon rohadtul bámulnak.
2017. okt. 2. 23:31
 4/28 anonim ***** válasza:
85%
Mert ők nem falusi parasztok, akik állandóan egymás életében turkálnak. Rosszul vagyok a falusi bunkó parasztoktól. Miért nem tudnak a saját dolgukkal foglalkozni?
2017. okt. 2. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
85%

+1 a második válaszolónak :)

Plusz a metró a legtöbb embernek trauma, be vagy zárva egy nyikorgó zajos bádogdobozba többedmagaddal, a délutáni csúcsban még levegő sincs... nem a legalkalmasabb hely társasági életet élni.

Én így belegondolva valószínűleg a földet szoktam nézni, kb. az életemért imádkozom, mert félek a bezártságtól :) A 4-es meg egyenesen a halálom, ott meg attól, hogy jön egy frissítés a windowsra és felkenődünk az előző metróra :D

2017. okt. 2. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 A kérdező kommentje:
Én szeretek metózni.
2017. okt. 2. 23:37
 7/28 A kérdező kommentje:
És azért is nézem meg az embereket mert itt nem öregeket látok csak, hanem fiatalokat. Otthon nagyon sok az öreg.
2017. okt. 2. 23:40
 8/28 anonim ***** válasza:
95%

"pedig én kényszert érzek hogy megvizsgáljam a másik ember arcát, főleg ha szokatlanul néz ki, vagy szép."


Na nálam pont az ilyen görények miatt alakult ki, hogy kimondottan gyűlölöm, ha megbámulnak mondjuk egy vonaton, mert apám púpos volt, és kislányként, amikor vele mentem a városban, mindenki megbámulta. Én teljesen átlagos, vagy kicsivel jobban kinéző nő vagyok, de ez a lelkemben annyira mély nyomot hagyott, hogy a bámulást kifejezetten utálom azóta is. Pedig apám egy értelmes, intelligens, tanult ember (volt).


Azóta már szégyellem, hogy kisgyerekként szégyelltem...

2017. okt. 2. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
90%
Meet irto kellemetlen, ha a pofankba bamulnak idegenek.
2017. okt. 2. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
68%
Az általad felhozott vidéki-városi különbség azzal is magyarázható, hogy a nagyvárosban élő embereket sokkal több inger éri és megszokták, hogy rengeteg ember van körülöttük folyamatosan. Ebből kifolyólag sokkal kevésbé foglalkoznak a körülöttük lévő emberekkel, még akkor is, ha azoknak esetleg extrém kinézetük van.
2017. okt. 3. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!