Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Elmúlhat ez valaha?

Elmúlhat ez valaha?

Figyelt kérdés
Sokat gondolok az öngyilkosságra, nem túl fényes az életem se barátok, se pár kapcsolat, a családommal is rossz a kapcsolatom. Néha ha rosszabbra fordul valami még akkor is azzal nyugtatom magam, hogy bármikor véget vethetek az egésznek. Volt mikor jobb volt de teljesen sose tudtam elfelejteni. Volt már akinek ez teljesen elmúlt? Hiszen sokszor hallani emberekről, akik boldogok lehetnének, de legyőzi őket a depresszió. Egyre rosszabb es valtoztatni is egyre nehezebb, ki akarna egy olyan emberrel egyáltalán szoba állni aki ilyen...hatalmasat kellene fordulnia az életemnek, de mar lehet az se lenne elég.

2017. okt. 8. 01:06
 1/5 anonim ***** válasza:

Talán az a baj, hogy ilyenkor minden olyan kilátástalannak tűnik. De hidd el, nem ez a helyzet. Mindenből van valamilyen pozitív kiút, ami után javulni fog az életed.

Ha nem tudsz egyedül nekivágni, akkor keress szakembert.

Ha találsz néhány komoly célt, amit szeretnél majd megvalósítani, az sokat segít, hiszen akkor lesz valami, ami "éltet", és ha eléred a kitűzött célokat, akkor jobban fogod érezni magad, hiszen képes voltál megfelelni magadnak.

Ha jobban érzed magad, akkor minden könnyebben megy, akár a barátok szerzése, a meló, a párkapcsolat kialakítása, stb.

Ha nem tudsz barátkozni és ismerkedni, akkor annak oka van. Talán tudod is, hogy mi az. Lehet a rossz kommunikáció, vagy önbizalomhiány, de ezeken lehet segíteni, fejlesztheted magad "fejben" és fizikailag is, pl. sportokkal, testmozgással.

Ha nem vagy kibékülve magaddal, azt mások is megérzik, és senki nem szereti az energiavámpírokat.

Szóval valahol el kell kezdeni javítanod az életeden, és hidd el, hogy erre rajtad kívül senki nem képes, legfeljebb segíteni tudnak, de neked kell cselekedned.

2017. okt. 8. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Igen, sajnos jol latod. Az aki ennyire atadja magat a depresszionak negativ erzelmeknek, annak nagyon nehez belole kiszallni. Foleg mert az eleted jobbra fordulasatol varod a valtozast. Eloszor is nincs ra garancia, hogy az eleted jobbra fordul, masodszor mit jelent az hogy jobbra fordul? Tudod az elet olyan mint egy bogre, felig ures vagy felig tele, attol fugg hogy allsz hozza.

Mondhatnam azt, hogy ez amit itt leirsz meg nem ok ongyilkossagra, ugysem fogadod el tolem. A leirtakbol ugy gondolom hogy fiatal vagy es egeszseges, es ez a legnagyobb ertek. Baratok, parkapcsapcsolat barmikor lehet, a csalad - marint ha a szuleidre erted - azon pedig nem mindig lehet segiteni, nem vagy egyedul ebben a cipoben. Ez meg nem ok ongyilkossagra. Lesz ez meg nehezebb is.

Peldaul mikor mar nem vagy fiatal, sot egeszseges sem, es tudod hogy ez mar nem lesz jobb. Vagy mikor dolgozol a paroddal mint az allat, es megis viszi a bank a hazad a kolykeid feje folul. Vagy mikor evekig boldog hazassagban hiszed magad, aztan a parod lelep egy tiz evvel fiatalabbal es teged otthagy a kolykeiddel nyakig a sz@rban. Vagy szuletik egy gyereked egy olyan fogyatekossaggal, ami nem volt elore szurheto, es napi 24 oras felugyeletet es gondozast igenyel...Soroljam meg?

Meg nagyon keveset eltel meg az eletbol, ha ennyi miatt ongyilkos lennel. Es ha azt hiszed, hogy az elet egy kincseslada amiben mindent megtalalsz majd amire vagysz, akkor nagyon tevedsz.

Az elet ures lada csupan, amit nekunk kell megtolteni. Nem fogsz tudni mast kivenni belole, csak amit te raksz bele, illetve az abbol szarmazo kincseket.

Te eddig mit tettel bele?

2017. okt. 8. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Igen, a keresztény vallás nekem segített, ismerkedj vele te is:)
2017. okt. 8. 04:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

A célok kitűzésével az a baj, hogy akárhányszor próbálkozom folyamatosan az van előttem, hogy most enneik mi is az értelme kiért vagy miért is csinálom? A sportban én is bíztam, hogy segít, valamilyen szinten segített is, de hosszútávon csak arra vetíttt rá, hogy ebben se vagyok túl jó, abba nem hagytam de sokszor nincs motivációm...A visszahúzódó énem kicsit kifordult magából, már nem vagyok olyan, mint mielőtt elkezdtem volna sportolni, viszont folyamatosan eltolom az embereket magam mellől, nem építem a kapcsolatokat hanem lerombolom. Egyre jobban szégyellem azt is, hogy miylen a kapcsolatom a családommal, meg úgy az egész életemet álltalánosságban, inkább hazudok vagy titkolom, amit csak lehet, el se tudnám képzelni, hogy egy életvidám valakivel kapcsoaltot alakítsak ki pedig sokszor ott van előttem a lehetőség, de soha nem tudtam élni vele...

Tényleg úgy érzem, hogyha most megkapnék majdnem mindent amit el szeretnék érni, akkor is megmaradna a depresszióm...ördögikör, hogy azért nem teszek ellene, mert úgyse változna, de ha nem teszek semmit biztos, hogy így is maradok.

2017. okt. 8. 10:15
 5/5 anonim ***** válasza:

Hat lesz ez meg igy se.

Magyaran mint mondtam a masodik hozzaszolasomban, lesz meg olyan idoszakod, mikor orulnel ha csak ennyi gondod lenne amennyi most van.

2017. okt. 8. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!