Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Megcsalás » Miért mondják azt, hogy aki...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért mondják azt, hogy aki egyszer félrelép az többször is megteszi? Volt már aki megbocsátot és nem volt értelme? Újra becsapták? Hosszú párkapcsolatban jobban elnézhető egy megcsalás?

Figyelt kérdés
Olyan nincs hogy valóban majdnem szétment egy pár és megbánta stb,nem tette meg többet? Van valakinek erről tapasztalata?
2016. nov. 14. 09:38
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
79%

Ha van egy üzlettársad, akivel sokáig együtt dolgozol, de átver, és meglop, akkor utána újrakezded vele? Na ugye.

Egyébként én még fiatal vagyok, ha megcsalnának, egy pillanatig se gondolkodnék. Viszont ha feleségem lenne egyszer, több gyerekekkel, és ott lenne 1 eset, amit bevall, és megbán, akkor talán elnézném. Talán. 23/F

2016. nov. 14. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
azt mondta nem bánta meg bizonyos szempontból mert mélyponton volt az életünk azt hitte ugyis válunk idővel.
2016. nov. 14. 09:53
 3/12 anonim ***** válasza:
82%
Ha meg se bánja, akkor tényleg biztos, hogy újra megtenné.
2016. nov. 14. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Ezt azért mondják, mert ha már egyszer azt mondja magának az illető, hogy "Na ezt megengedem magamnak" vagy "Ez az egy még belefér" esetleg "Úgy se tudja meg" akkor mi tartja vissza, hogy többször is meggyőzze magát ezekről?

Ha megcsalásról van szó, ott a párkapcsolatban nem biztos hogy jól működnek a dolgok, valamit az egyik fél visszatart a másik elől. Teszem azt, neki kicsit érzelmesebb szex kell vagy nincs megelégedve a párja viselkedésével, teljesítményével.


Szerintem ha minden ilyen dolgot megosztanának a párok felei egymás között, akkor rögtön javulna a megcsalások száma, mert legalább őszinteség lenne közöttük.

2016. nov. 14. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
88%

Nem véletlen, hogy mindenki azt mondja, hogy aki egyszer félrelép, az megteszi máskor is....

Aki ilyen beállítottságú, hogy a mélypontot csak félrelépéssel tudja kezelni egy kapcsolatban/házasságban, az mindig is így fog konfliktust kezelni. Pláne, ha a partnerétől szabad kezet kap (= a partner elnézi a félrelépést).

Van olyan, hogy egy pár együtt marad egy félrelépés után, de ilyenkor a meg saló úgy érzi, hogy ezután bármit megtehet büntetlenül, és meg is fogja tenni. A soadik ilyen alkalom, meg a megcsalt fél teljes testi-lelki-anyagi leépülése után pedig szépen (de legtöbbször csúnyán) elválnak.

2016. nov. 14. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
38%

Eu a logika elég értelmetlen, mert attól, hogy valaki EGYSZER megtesz valamit, még közel sem biztos, hogy másikor is ugyanúgy viselkedik.


Ez olyan, mintha valaki EGYSZER eszméletlenre issza magát, akkor attól kezdve MINDIG ilyen lenne - pedig a legtöbb ember (értelmes) egy ilyen tapasztalat után odafigyel, hogy ne forduljon elö többször.

2016. nov. 14. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Tapasztalatból mondják.


Tegyük fel, hogy úgy döntenek, hogy folytatják, és megbocsájt a megcsalt fél a megcsalónak.

Ezt mondani könnyű...

De a megcsalt fél innentől "okosabb", tudja, hogy nem szabad abba a naiv hitbe ringatnia magát, hogy a másik úgysem lép félre, és hogy ha gond van, akkor együtt megbeszélik.

Elkezdi figyelni a gyanús jeleket. És ugye aki nagyon akar, az talál is ilyeneket.

Kezdődik a számonkérés (hol volt, kivel, kinek írt, ki hívta, miért késett, mire ment a pénz, stb.), a féltékenykedés (ha még egyszer rá nézel, akkor ...)

Vagyis hiába mondja, hogy megbocsájtott, mindig benne lesz a tüske, hogy a másik megcsalta.

Aztán kezdődnek a viták, mivel a megcsaló eleinte még akar is hűséges lenni, és javítani, de ha fejre áll, akkor is féltékeny a másik, kötekedik, esetleg a legkisebb vitánál a fejéhez vágja a megcsalást (te csak hallgass, mert...). A végén a megcsaló ugyanott tart, hogy a kapcsolata már nem jó. Erre pedig reflexből megint az lesz a megoldás, hogy kell keresni egy másikat, vagyis a házasságból addig nem akar kilépni, amíg nincs meg a biztos másik kapcsolat: újra félrelép.

2016. nov. 14. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Pontosan.

Ismerek/ismertem egy nőt.


Házas és jelenleg is az , a férje sem normális szerintem, a nőnek 7 kapcsolata volt én voltam az 5. Aztán utánam még volt neki kettő, azóta nem követem nyomon....

2016. nov. 14. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Megbocsájtottam egyszer megsokszor, míg végül azt az üzenetet kapta ezzel, hogy bármit megtehet úgyse hagyom .sokszor visszatáncoltam a gyerekek miatt, míg végül megint becsúszott egy, és kidobtam. 1,5 hónapig nem volt gond, nem is tepert, de aztán megismertem a mostani páromat....na onnantól kezdve nem bír belenyugodni a mai napig (2,5!!!! éve!) , hogy ott mertem hagyni. Pedig van bnője meg még ráadásként a hátam mögött házasságot is kötött MIELŐTT összejöttem a mostani párommal....

Soha többé nem bocsájtanék meg megcsalást!

2016. nov. 14. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Tapasztalat.Egyet elneztem.A masodiknal mar en lettem vna a balek,ha elhiszem h soha tobbe.
2016. nov. 14. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!