Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Az igaz hogy ha valaki közém...

Az igaz hogy ha valaki közém és a céljaim közé áll, azt kegyetlenül el kell taposni mint egy bogarat?

Figyelt kérdés
2017. okt. 15. 10:33
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
100%
Ha valaki akadályoz, attól elegendő elfordulni, avagy ignorálni, nem kell eltaposni...
2017. okt. 15. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

Nem kell eltaposni, ki kell kerülni és meg kell előzni. Nem tudom, milyen céljaid vannak, de a legtöbb karriernél igenis fontos az emberi kapcsolati tőke, nálunk a cégnél pl. egy fontos szempont, hogy olyan embert válasszanak be felelősebb posztra, aki jó személyiséggel rendelkezik, van érzelmi intelligenciája, korrekt és jól dolgozik csapatban. Még ha szabadúszó karriert is tervezel (teszem azt, énekes akarsz lenni), akkor is lesz melletted egy csapat, ami segít téged. Nekem az a személyes tapasztalatom, hogy a legtöbb projekt azon bukik el, hogy van egy vagy több idióta, aki annyira fájdalmasan ki akar tűnni és jobb akar lenni mindenkinél, hogy az individualizmusa a csapat kárára megy; pedig ha a csapat elérné a célt, akkor mindenki teljesítménye ki van emelve és meg van jutalmazva egyénileg is.

Még ha valaki rosszindulatból, irigységből akar hátráltatni téged, akkor is maradj korrekt, mert sosem tudhatod, hogy mikor ki fog felfigyelni rád, vagy mikor kinek a segítségére, ajánlására lesz szükséged.

2017. okt. 15. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

Erre nincs jó válasz.

Attól függ, hogy mi a cél, és hogy az illető milyen indíttatásból/eszközzel akadályoz.


Csak egy példa: ha a munkahelyen az a célom, hogy előléptessenek egy magasabb pozícióba, de mondjuk van egy nálam tehetségesebb kolléga, és ő az esélyesebb, akkor nagy szemétség lenne őt "eltaposni", csak hogy én kapjam meg a pozíciót. Egyrészt, mert nem szándékosan akadályoz engem az illető, sőt, nem is tesz aktívan azért, hogy akadályozzon, hanem csak jobb, mint én. Másrészt, ennyit nem ér meg egy előléptetés nekem.


De mondok egy másik példát is, amikor képes lennék kegyetlenül eltaposni azt, aki az utamba áll:

Tegyük fel, hogy éhínség van, a gyerekeim már az éhhalál szélén állnak, és valaki szimpla zsugoriságból meg akar abban akadályozni, hogy mondjuk egy kevés kaját elvigyek a boltjából, vagy krumplit vagy kukoricát a földjéről.

Nos, ebben az esetben nem lennék rest kegyetlenül eltaposni, aki az utamba áll, mert a gyerekeim élete mindennél többet ér számomra.

2017. okt. 18. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!