Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Az öngyilkosság megfelelő...

Az öngyilkosság megfelelő vezeklés a bűnökért vagy súlyosbítja azokat?

Figyelt kérdés

2017. okt. 19. 20:32
 1/7 anonim ***** válasza:
24%

Súlyosbítja.

Ha vallásos vagy: a kereszténység szerint azonnal a pokolra jutsz. Mindegy, milyen szent életet éltél.

Ha nem: gondolj bele, hogy mit fog érezni az, aki itt marad. (Tudom, tudom, téged nem szeret senki. Akkor gondolj arra, micsoda bosszúság drága pénzen eltemetni azt, akit utálsz. :P)

2017. okt. 19. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
A bűnökért a vezeklés a jóvá tétel. Sokak számára ez akkora teher, hogy nem bírják elviselni.
2017. okt. 19. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Súlyosbítja. A helyes megoldás a bűnöket jóvá tenni. Ha bántottál valakit, kérj bocsánatot. Ha egy önző balfsz vagy, akkor segíts másokon. Ha jól csinálod, akkor megkönnyebbülsz, és meg is gyógyulsz. Amúgy a feladatot addig kapjuk, amíg nem teljesítjük. Ha sikertelen az öngyilkoság, akkor utána fél lábbal, vagy vakon is folytatni kell a küzdelmet. És az egyetlen kudarc a feladás.
2017. okt. 19. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
51%
Az öngyilkosság mindössze némileg előrébb hozza az elkerülhetetlent!
2017. okt. 19. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Metionin ***** válasza:
Szerintem kultúrafüggő, a japán kultúrában pl. teljesen elfogadott, míg a keresztényben bűn, tehát ott súlyosbít.
2017. okt. 19. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
A vezeklés szolgálat a bűnökért. Az öngyi menekülés az érzelmek elől.
2017. okt. 20. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Olvasd el Popper P. Hogyan öljük meg magunkat? c. művét. Alaposan tárgyalja a kérdésedre adható válaszokat.
2017. okt. 20. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!