Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Van olyan keresztény felekezet...

Van olyan keresztény felekezet, ahol az öngyilkosság nem számít halálos bűnnek, nem vonja közvetlen maga után a pokolba kerülést?

Figyelt kérdés
Ha nincs, akkor esetleg van olyan "kiskapu", amely esetben az öngyilkos, ha meg is hal közvetlen a tett után, lehetővé teszi, hogy elkerülje a poklot? ("Isten nem létezik" hitetlenek kíméljenek)

2015. febr. 15. 02:19
 1/4 anonim ***** válasza:

Nemcsak a keresztény, hanem minden más vallásban is az öngyilkosság halálos bünnek számít. (Késöbb egyes valllásokban a másokért történö öngyilkosságot - amikr az iletö feláldozza magát - kivették ebböl a besorolából.)

A keresztény vallásokban minden esetben halálos bün marad.



De ha valaki tényleg vallásos, akkor az nem lesz öngyilkos.

2015. febr. 15. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Elég nehéz életem volt, ebből adódóan mindig kerestem Isten társaságát és ha nem is enyhültek a nehézségek, a segítségével mindig túl tudta lendülni rajtuk, visszatért az életkedvem. Viszont nem sokkal több, mint egy éve, decemberben történt valami, ami számomra még új volt, nem tanultam meg kezelni (már amennyire az előzőeket meg lehet tanulni kezelni, inkább csak úgy-ahogy, de ezt most egyáltalán nem tudom kezelni)és nagyon fáj, nem enyhül azóta sem. Vallásos vagyok de ezzel nagyot csalódtam az életemben (nem azt mondom,hogy rossz az élet,csak az enyém rossz), a hitem meggyengült. Tisztában vagyok vele, hogy az öngyilkosság bűn, de sokszor kezdek kételkedni abban, hogy a pokol rosszabb és néha úgy érzem, hogy csak egy hajszál választ el ettől és ez a hajszál nagyon gyenge, félek,előbb-utóbb elszakad. Voltam természetgyógyásznál, aki jártas a pszichológiában, de nem segített ebben. Ha véletlenül megtenném totál hisztérikus állapotban, vajon lenne rá esélyem, hogy Isten megbocsát?
2015. febr. 15. 10:49
 3/4 anonim ***** válasza:
13%
Vagyunk egy páran, akiknek nem volt fáklyásmenet a fiatalságuk. Én pl 15 éves koromtól éjszakai vagonrakásból tartottam el magam. Középiskolától egyetemig mindent én finanszíroztam magamnak. Sokszor majd kiestem a padból. Közben enni, inni, ruházkodni, rezsit fizetni is kellett. Csak én nem Istentől vártam a segítséget, hanem magamtól. És lám, megadatott!
2015. febr. 15. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Öngyilkosokat szerintem isten nem bünteti.Megkapta bőven az élettől amitől ugye öngyilkos is lett.Kétlem hogy a földön is szenved de még a mnnyben is mert az már kínzásnak minősűlne nálam.Gyilkosok meg szerintem olyan hogy ha börtönben leülöd az időd akkor a mennyben már nem kell szerintem.Bár gyilkos is nem mindegy hogy megbánja e vagy sem.
2015. márc. 17. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!