Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mennyire normális hogy lánykén...

Mennyire normális hogy lányként zavarba vagyok a nagyon szép lányok társaságában?

Figyelt kérdés
Heteroszexuális vagyok, van barátom, szóval nem azért mert bejönnek, csak valahogy csodálom őket és ezért gyakran azon kapom magam, hogy bámulok rájuk. Ha beszélgetek velük, akkor meg szó szerint zavarba jövök és úgy érzem kevesebb vagyok náluk. Ez normális? Főleg 20 évesen? Mitől van ez?
2017. okt. 30. 20:34
 1/5 anonim ***** válasza:

hát mindenesetre gyakori, ha nem is normális. Sok baj forrása, hogy összehasonlítgatjuk magunkat, rivalizálunk, utánozunk, búsulunk (hogy kevesebbek vagyunk), szeretnénk olyan lenni... Ez egy felszínes dolog, és káros is. Nem az a cél, hogy a másikat legyőzzük, hogy a másiknál többek, jobbak legyünk, rivalizáljunk, hanem hogy önmagunkat győzzük el, önmagunkból hozzuk ki a lehető legjobbat.

*

Mindenek fölött

Légy hű magadhoz: így, mint napra éj,

Következik, hogy ál máshoz se léssz. (Shakespeare/Arany)

2017. okt. 30. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Kisebbsegi komplexus.
2017. okt. 30. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Igen sajnos ez normális, velem is előfordult már elég sokszor pedig én fiú vagyok és persze más férfiakkal kapcdolatban. Gyakran érzem azt, hogy kevesebbet érek egy nálam jobb kiállású fiúnál, ezért önértékelési problémáim vannak. 21/F
2017. okt. 30. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Lehet van egy kis bi hajlamod. Gyakorlatban én is hetero vagyok,d e elméletileg valamennyire bi és nekem is volt ilyen már általános végén is szerintem.
2017. okt. 30. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

4 ez amit a kérdező ír, ez nem arról szól. A mimetikusságról, ahol még durvább esetben még egymás vágyait is utánozzák mimetikusan az emberek. Sok baj forrása, a rivalizálás - férfiaknál főleg- az erőszak mélyén is ez van. Meg kell próbálni önmagamon dolgozni belülről fakadó igénnyel, nem tükörként, mimézissel.


"Aki másokat ismer, okos.

Aki magát ismeri, bölcs.

Aki másokat legyőz, erős.

Aki önmagát legyőzi, hős." (Lao Ce)

2017. okt. 30. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!