Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » 200 ezerből meg lehet élni...

200 ezerből meg lehet élni egy hónapban a párommal albérletben?

Figyelt kérdés
Hamarosan össze szeretnénk költözni kb 200-210 ezret keresnénk összesen, de tudnánk többet is, csak így lenne szabadidőnk egymásra is, pl hétvégén, de ha többet akarunk tervezni akkor hétvégén is tudnánk melózni és akkor kb 300-350 ezer is kijönne. Budapesten lakunk.

2017. okt. 30. 21:37
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
nagyon szűkösen. Albérlet alsóhangon 80 ezer, rezsi legalább 40-50, étel legalább 40, és még nem közlekedtetek, nem voltatok betegek, nem mentetek el sehova, nincs tv és internet a lakásban, nem telefonáltatok.
2017. okt. 30. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Itt valóban csak az albérlet árán áll a dolog.


Kaja, közlekedés, tisztálkodás fejenként 40 000-ből bőven kijön. Már ha okosan vásároltok. Csak kajára el lehet dobni havi 60-at is, ha mindent megveszel ami épp tetszik.


Szóval kettőtöknek a kaja, tisztálkodás, közlekedés kerülne kb 80 ezerbe.

Marad 120 ezer.

Szerintem ez bőven elég egy olyan albérletre amiben csak ketten terveztek élni.

Gondolom egy hálószoba elég lenne, mellé egy fürdőszoba, egy elkülönített konyha, és esetleg valami előszoba vagy gardrób szerűség. Ez szerintem nem lehetetlen kihívás, keresni kell a nap minden percében és maximum egy héten belül valahol lesz.


Segítség: peremkerületek olcsóbbak, értelemszerűen azért mert nem olyan drága a lakások ára mint a belvárosban.

De azt tudd, hogy pesten kábé tökmindegy hol élsz, a napodból 1,5 órát minimum elvisz a tömegközlekedés. Peremkerülettel ez 2,5 órára is nőhet.

2017. okt. 30. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

1-es: ha okosan vásárolnak akkor 25+25 ezerből két fő simán tud magának tartalmas, finom ételeket készíteni.

Én egymagamra egy hónapban szintén 25 ezret szánok étkezésre. És nem kenyéren és vízen élek.

Meg kell tanulni főzni, és nem kész kajákat, meg bevágom a sütőbe mirelit dolgokat venni és rendelni.

Főzelékek, egyszerű pörköltek rizs, vagy krumpli körettel, tészták, rakott egytálételek.

Ha nem péksüteményekre, gírosra meg felesleges nasikra cseszi el a pénzét az ember, akkor vígan (és teli hassal) elvan 25 ezerből is.

2017. okt. 30. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Én még közben iskolába járok, ahol van menza, szóval végülis heti 4 x az ebéd meglenne oldva. Az egy egész hónapra kb egy 4 ezer ft :D Többi napon nyilván főznénk, de akkor több napra próbálnám megoldani a legegyszerűbben és legolcsóbban.
2017. okt. 30. 21:55
 5/13 anonim ***** válasza:
0%
Esetleg, ha nem büdöspesten laknátok csak bejárnátok oda...
2017. okt. 30. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
57%

Közlekedésre én felnőtt bérlettel számoltam, az 9000 forint.

Tisztálkodás pedig havi szinten nem kerül többe egy embernél 4000 forintnál.

-2 literes öblítő:1200-1400 közt mozog a kínai boltokban (nem a legdrágább helyi Sparban kell megvenni kétszer ennyiért)

-1 kiló mosópor szintén 1200-1400 körül van.

-egy átlag fogkrém 300-500 forint

-dezodor: 500 forint

-sampon: 800 forint

-kemény szappan darabja:150 forint (ha nagy hatos csomagot veszel az 700)


Ez eddig: kb 5300. De vegyük figyelembe hogy 1 kiló mosóport, 2 liter öblítőt, és 6 darab szappant nem használ el senki egy hónap alatt.

2017. okt. 30. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

-es: ha okosan vásárolnak akkor 25+25 ezerből két fő simán tud magának tartalmas


És most légyszives olvasd el hogy én mit írtam. (havi 40-50 ezer) És te mennyit írtál? 50 ezer..nos csak én nem látom a különbséget?

2017. okt. 30. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
78%
határeset. a legnagyobb rugalmasság az albi árában van. de azért a 200 az egy ember kezdőfizetése BP-n.
2017. okt. 30. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
7-es: Azt hittem egy személyre mondod. Ha nem írod mellé, nem egyértelmű. Volt már lakótársam aki a hülye fejével a világ pénzét elitta elette
2017. okt. 30. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Mindet két főre értettem.
2017. okt. 30. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!