Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Te szoktál gondolkodni azon,...

Te szoktál gondolkodni azon, hogy milyen életed lenne,100-200-300 éve születsz ?

Figyelt kérdés
2017. nov. 1. 20:49
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
És azon is, hogy mi lenne ha 100-200-300 évvel később születek.
2017. nov. 1. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Igen. És hát elég szar lenne. Én szoftverfejlesztő vagyok, 100-200-300 évvel ezelőtt esélytelen lett volna a megélhetésemet megteremteni.
2017. nov. 1. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
Igen.
2017. nov. 1. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

Nő vagyok,gondolom,nem tanulhattam volna tovább.

Közepesen jómódú parasztpolgárok voltak az őseim, gondolom 16 évesen férjhez adnak valakihez.

Vagy elmegye apácának és a kolostorban tanulhattam volna

2017. nov. 1. 21:19
 5/16 anonim ***** válasza:

Én arról álmodoztam régebben hogy milyen szívesen éltem volna és lettem volna gyerek a 60-80 as években akár itthon akár akár az USÁ-ban.


100 Éve épp egy világháború közbe-után lennénk és végig kellene élni a másodikat meg az ország megszállását.


100+ évben meg nem tudom. Se tv se rádió, se orvosságok, se közművek, se közlekedés. Viszont cserébe élhetnék egy csendes kis faluban, amit a közösség tart össze, magunknak termelünk és nem is foglalkozunk a világ nagy problémáival, nem jutnak el a hírek 2 perc alatt mindenkihez. Sokkal nyugisabb élet lenne mint a mostani.


De összességében szerintem jó hogy itt vagyunk ahol.

2017. nov. 1. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Nem szoktam ilyenen gondolkodni. Számomra ezt a (TFH.) 85-90 évet is kész Istencsapásának tartom magamra vonatkozóan.
2017. nov. 1. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

150-200 éve nemesek voltak a felmenőim valahol dél-európában, szóval velem is az lett volna, ami veled, kérdező. Nem igazán szoktam belegondolni.

Viszont a ´60-as, ´70-es években szívesen éltem volna, lettem volna fiatal-gyerek (én a 90-es évek elején születtem, a szüleim a 60-as években)

2017. nov. 1. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

gondolkodtam igen,és arra a megállapításra jutottam,hogy igencsak rövid életke lett volna.

7 évesen volt egy vakbél gyulladásom amit meg is műtöttek.

ha 300 évvel ezelőtt születek és akkor történ volna,akkor annak kampec a vége.

2017. nov. 1. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

Ami más lenne: anya tudatosan egy gyereket vállalt a munkája miatt, gondolom 100 éve se diplomája,se fizetett állása nem lett volna, így valószínűleg,lettek volna tesóim.

Ellenben nagy volt a csecsemőhalandóság, volt, hogy gyerekből csak 1 nőtt fel.

Tehát lehet mégsem.

2017. nov. 2. 00:03
 10/16 anonim ***** válasza:

Mint az előző válaszoló, én is két-három alkalommal voltam már olyan beteg amit a modern orvostudomán nélkül nem éltem volna túl.

Emellett elég szr így is az élet, de ahoz képest amilyen rég lehetett ez egy paradicsom. Fűtés, áram, gáz, víz, étel, szórakoztatás megannyi fajtája és még a lakást se hagytad el. Autó visz munkába vagy legalábbis a busz. Telefon is megannyi módon könnyíti az életet.

Manapság már jobb ételek is elérhető áron megvehetőek bárki közelében.

Az más kérdés hogy a világ bizonyos részeihez képest dúrván el vagyunk maradva és szegénység van a hatalmas adók miatt amik még nem is indokolt helyre mennek. De ahoz képest amilyen élet lehetett a múltban... Nem cserélnék, ha valami főgazdag lehetnék a középkorban akkor se.

2017. nov. 2. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!