Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért akarnak bele szólni,...

Miért akarnak bele szólni, hogy mire költjük a pénzünket?

Figyelt kérdés
Barátnőmmel 2 éve költöztünk össze, ő 2 éve teljesen független anyagilag a szüleitől én 3 éve. Minden a ketten jó szakokat választottunk egyetemen és tisztességesen el is végeztük. Így szorgalommal és szerencsével mind a ketten szakmánkon belül a megfelelő fizetéssel helyezkedtünk el. Viszont barátnőm szülei főleg az édes egyetlen anyukája úgy érzi kötelessége felülvizsgálni a kiadásainkat. Kipuhatolta páromnál mennyit járunk étterembe, miket mennyiért veszünk és eljött kioktatni minket. Konkrétan leült velünk szembe elővett egy négyzetrácsos füzetet amiben levezette szerinte mire mennyit költünk és mivel lehetne vissza fogni ezt a rengeteg kiadást. Csak példa ként "Szárazon érlelt Angus hátszín X Ft -> Tesco marha hátszín Y Forint." "Látjátok ez csak Y FT ami sokkal olcsóbb és azt is meglehet ám csinálni olyan finomra mint azt a felesleges drágát.", "Én azt mondom, nem kéne ennyit szórakozni se járnotok, már meglett felnőttek vagytok." Én pedig csak ültem a sokk hatása alatt 10 óra munka után, a tusolásom előtt és legszívesebben kivágtam volna(nevezzük most Katinkána a szentem) Kati nénit a folyosóra a füzetével együtt. Barátnőmnek vörös volt a feje nem tudtam, hogy a dühtől vagy szégyentől de azt hittem fel fog robbanni. Én bunkó félbe szakítottam kati néni prédikációját és elmondtam neki, hogy majd mi ketten tartunk újabb önvizsgálatot ezen a téren amikor kettőnknek szüksége lesz rá. Jól elvagyunk félre is tudunk rakni annyit amennyit megbeszéltünk mi ketten. Majd megvesszük azt a húst(egyen ő Tescos csirkét ha annyira szereti) vagy akármit amit mi választunk. Utána nyomatékosan megkértem, hogy fáradjon haza. Szegény barátnőm azóta csak nyomkodja ki neki a telefont mert nem értette meg, hogy most ne zargassa egy kis ideig. Folyton bocsánatot kér tőlem, hogy ilyet csinált az egyik szülője(pedig nagyon nem az ő hibája) ő nem érti mi ütött belé. Én egy szinten megértem mivel tényleg kiemeltebb szinten élünk már most mint barátnőm szülei de azért ami sok az sok.

2017. nov. 3. 16:06
 1/3 anonim ***** válasza:
34%
Tipikus szülő, aki jót akar, de nem tudja hol a határ. Biztos vagyok benne, hogy jót akar nektek. A régi időkben a nagy arányú spórolás fontos volt és erény. Sokakban ma is meg van ez a mentalitás. Azt szeretné, hogy jól boldoguljatok az életben ezt lásd be. Sajnos a viselkedése nem volt megfelelő. Beszéljetek vele és nyugtassátok meg, hogy kézben tartjátok a pénzügyeket, ne aggódjon. Ha szükségetek lesz tanácsra majd őt keresitek.
2017. nov. 3. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
24%
Mondjuk szerintem azért a ti reakciótok is megér egy misét, hogy ekkora hisztit csaptok meg kidobod a saját párod anyját. Már ha igaz a sztori mert valahogy az egész csak egy jól felépített mesének hangzik.
2017. nov. 3. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

#2 Sajnos igaz a történetem. Akkor és ott ez tűnt a legjobb választásnak és nem nevezném azért kidobásnak. Őszintén te mit tennél, hogy ha az egész napos munkától kimerülve haza érsz és letusolni nem tudsz elmenni mert ott ül a párod anyja egy füzettel amiben a ti teljes egy havi kiadásotok nagyjából ki van számolva majd pár lap után az ahogy szerinte élnetek kéne az anyagiakkal?

#1 Nem fogunk hozzá menni ilyen jellegű tanácsért, vannak erre sokkal kompetensebb ismerőseink. Viszont az érvelésed egy részét értem.

2017. nov. 3. 21:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!