Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Itt miért ítéli el mindenki a...

Itt miért ítéli el mindenki a dohányzást, alkoholt, drogokat?

Figyelt kérdés

A való életben pedig pont azt tapasztalom, hogy szinte mindenki él minimum az egyikkel. Személyesen szerintem nem is ismerek olyat, akinek soha egyikhez semmi köze sem volt.

Most akkor mi az igazság? Csak itt megy az erkölcscsőszködés?


2017. nov. 11. 19:18
 1/8 anonim ***** válasza:
28%
Jah.
2017. nov. 11. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
92%

Mert a többség önmagával szemben engedékenyebb, mint másokkal szemben.


NB: A dohány és az alkohol is drogok, ha társadalmilag elfogadott(abb)ak is.

2017. nov. 11. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
65%

Én egyikkel sem élek. :-)


Alkoholt nagyon-nagyon ritkán, mindössze alkalmakkor fogyasztok, de lehetséges visszaállok az alkoholmentes életmódra.

2017. nov. 11. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
49%

Azért ítélem el, mert egészségkárosító és gusztustalan.

Egyedül azt nem ítélem el, aki alkalomadtán elszív egy füves cigit. De a másik kettő teljesen felejtős.

Tinikoromban próbákoztam a cigivel, de nagyon hamar abbahagytam, csak kíváncsiság volt, alkoholt pedig soha nem ittam annyit, hogy berúgjak, és lassan 4 éve semennyit nem iszom, még szilveszterkor sem koccintok senkivel. A füvet kirpróbáltam, szívtam párszor, de 7 éve nem nyúltam ahhoz sem.

Ellenben a sport a szenvedélyem, egészségesen táplálkozom, és undorít a dohányzás és az alkoholizálás, a velük járó egészségügyi problémák, és az elhízás is.

2017. nov. 11. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
42%

Mert ha iszol, drogozik, bagózol, akkor károsodik a szervezeted.

Hülye lesz a gyereked, mert az anyja, apja elcseszi az agysejtjeit, kevesebb pénzt visz haza, bevallás némi családi erőszak...

Mert az elcseszett egeszsegedet az én általam befizetett adóból már 40 éves korodtol kezdve gyógyítani kell.

Mert ehhez a gyógyítási koltseghez betegen nem fogsz hozzajarulni.

Mert a szociális hálón élősködő féregnek foglak tekinteni.

2017. nov. 11. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

A kemény drogokat elítélem. A füvet nem, csupán rendszeres használat esetén.

Én azt gondolom ezen rendszeres szokások komolyan károsítják az egészséget és nem mellesleg számtalan esetben tönkreteszik a közvetlen környezet életét is. Hangsúly itt a rendszerességen, mert semmi bajom azzal, ha valaki havonta elmegy bulizni, jól berúgik, mellé elszív egy cigit, aztán másnap szenved egyet, majd újabb egy hónapig eszébe sem jut az alkohol/dohányzás. Azzal sincs bajom, ha valaki alkalomadtán elszív egy füves cigit, az ítélendő el részemről, ha valaki már nem képes enélkül létezni. Alapvetően a káros szenvedélyeket, függőséket ítélem el, nem a tárgyát.

2017. nov. 11. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
mindenki tudja az egészségkárosító hatásukat. sokan akik függők ugyanúgy hirdetik hogy milyen rossz még úgy is ha nekik nem sikerül leszokni. amúgy meg kis mértékben nem káros az alkohol, sőt pl ételek élvezeti értékén nagyot tud dobni.
2017. nov. 11. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
44%
Mert itt mindenki hűséges, sosem volt még részeg, 14 éves korától dolgozik, 16 évesen eltartotta magát, 18 évesen 10 millió megtakarítása van, azért.
2017. nov. 11. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!