Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan illik? Mindenki fizeti...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan illik? Mindenki fizeti a maga részét, vagy nekem kell fizetnem mind a kettőnkét?

Figyelt kérdés
Talán szégyen, de huszonéves létemre nem tudom, hogyan illik... Most lesz gólyabál az egyetemen. Az én gólyabálom, és én vagyok a lány. Szeretném elhívni a barátomat, hogy legyen a kísérőm, viszont nem tudom, hogy ilyen helyzetben hogyan szokás fizetni a belépőket. Arra tippelek, hogy mivel én hívom el a barátomat, mind a kettőnk belépőjét nekem kéne állnom. Viszont így felmerül bennem a kérdés, hogy egyáltalán ki tudom-e majd fizetni mind a kettőnk belépőjét. (A tanévre a nyáron megkeresett fizetésemet fordítom, és jön a vizsgaidőszak is...) Talán buta kérdés, de hogyan illik ezt csinálni?

2017. nov. 10. 14:04
 1/9 anonim ***** válasza:
80%
Attól függ ki a csóribb. Ha te, akkor nem fizetném ki neki, de ha ő a csórika, akkor illene kifizetni helyette.
2017. nov. 10. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
71%
Szerintem, mivel te hívtad el, neked kellene fizetni az ő belépőjét is. Vagy meg lehet beszélni, hogy felezzetek, csak az szerintem kicsit udvariatlan, hiszen mégha szívesen is megy el veled, mégiscsak te kérted meg rá.
2017. nov. 10. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
83%
Minek hívtad el, ha nincs pénzed kifizetni a jegyét?
2017. nov. 10. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
88%

Huszonévesek vagytok egy párkapcsolatban, szerintem kell tudni ilyenekről egymással kommunikálni. Bizonyára ismeritek egymás anyagi helyzetét és lehetőségeit. Én a helyedben eleve úgy hívnám el a barátomat, hogy elmondanám azt is, mennyibe kerül a belépő, és hogy sajnos mindkettő jegyet nem tudod kifizetni, így természetesen megérted, ha neki sem fér bele és ezért nem tud eljönni veled. Ez így teljesen korrekt, és akkor majd ő eldönti, mit tud vállalni.

De egyébként nálunk is úgy van, hogy ha elhívom valahova a páromat (én vagyok a nő), akkor azt automatikusan én fizetem számára is. Pl. színház, múzeum, mozi. De amit közösen beszélünk meg, azt vagy felesbe fizetjük, vagy pedig a helyzettől függően valamelyikünk. Nálunk ebből sosincs sértődés.

23N

2017. nov. 10. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
76%
Nálunk a barátom fizetné mind a kettőnkét. Nem várom el, de ő ilyen:)
2017. nov. 10. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
84%
Szerintem ha te hívtad meg akkor neked illik kifizetni az ő jegyét is így illik,hogyha már meghívtad akkor nehogy már neki kelljen fizetnie.
2017. nov. 10. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
40%
Szerintem a barátod nagymamájának illene kifizetnie
2017. nov. 10. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
83%

Te hívtad el, ALAP, hogy te fizeted a jegyét.


Viszont nálunk a táncpartner-kísérőnek nem kellett jegyet vennie, hanem kapott ő is karszalagot mint fellépő.

2017. nov. 11. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

A barátom dolgozik.

Amúgy azért gondoltam, hogy elhívom, mert úgy véltem, ez jó szórakozás lesz. Persze nem gondoltam, hogy ingyenes, de kicsit elkerekedett a szemem, amikor megláttam, hogy mennyibe kerülne. Beszéltünk róla, és még csak nem is olyanok a fellépők, akiket szeretnénk, szóval a jelenlegi álláspont az, hogy nem megyünk.

2017. nov. 11. 21:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!