Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Veletek már volt így? Mit...

Veletek már volt így? Mit tanácsoltok?

Figyelt kérdés

Mostanában nagyon nagy problémákat/kihívásokat kell megoldanom, rengeteg a stressz, sokszor úgy érzem, hogy beleőrülök és meg akarok halni, hogy vége legyen. Emiatt egyre gyakrabban "le kell magamat nyomnom". Mindig is a cigi és az alkohol ellen voltam. Kipróbáltam a cigizést, és elkábít, lenyomja bennem az érzelmeket, kicsit lenyugszok, nem stresszelek annyira utána. Utána zuhanyzok egyet és, megmosom az arcomat és jól érzem magamat. Persze utána elmúlik, és ahogy teltek a hetek, a napi/esti cigi hatása már gyengül, nem bódít el, mint először. Az alkoholt nem szeretem egyáltalán.

Tudom, hogyha igazán erős volnék, nem volna szükségem semmire, mert minden fejben dől el. Egész életemben erős voltam. Viszont, ha probléma már egy másik ember döntésén múlik, és nem tudom meggyőzni egyelőre, akkor ott az én erőm véget ér.


Két kérdés:

- mit gondoltok erről, hogy "életmentés" céljából elnyomom magamat?

- milyen (lehetőleg legális) eszközöket ismertek még arra, hogy elnyomhassam magamat?

Sajnos zene, pihenés, kikapcsolódás nem segít, mert az agyamat nem tudom kikapcsolni, átállítani.


2017. nov. 12. 16:28
 1/2 anonim ***** válasza:

Légzőgyakorlatok.

Én jógán tanultam.

Napi 5 perc és tök jól megnyugtat és levezeti a stresszt.

2017. nov. 12. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Elmondom engem mi szokott kirángatni:

Jóga, meditáció (+meditációs zene) gyertyával, habfürdő meditációs zenével és egy pohár édes vörösborral (vannak finomak is). Egy jó könyv, séta, beszélgetés egy olyasvalakivel akiben megbízol.


Ha nem működik, akkor egy jó "brain out" este a barátokkal, alkohollal.


Ha végképp semmi nem használ: Valeriana

2017. nov. 13. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!