Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mit választanátok? Dupla vagy...

Mit választanátok? Dupla vagy semmi15/L. (HOSSZÚ)

Figyelt kérdés

(Szakgimnázium)

Tanulsz egy olyan szakot, amit ugyan nem szeretsz, de számodra semleges, hisz nem is utálod.

Ám a későbbiekben jól jöhet az életedben az, amit itt megtanítanak. Az osztályodat nem szereted túlzottan, teljesen más az érdeklődési körötök, az egész iskolában alig vannak hozzád gondolkodásban hasonló emberek.

A tanárok sokat követelnek és ez jó, mert jól megtanítják.(Ugyan kitűnő nem leszek, az biztos.)

Csak egy nyelvet tanítanak, heti 4 órában.

5 év alatt kapsz egy technikusit, m és egyéb papírokat.(Természetesen érettségit is)


Még átmehetnél egy másik iskolába, ami teljesen más.


(Gimnázium)

Ez egy művészeti beállítottságú iskola nyelv szaka.

A tanítást nem veszik olyan szigorúra, tehát könnyebb jobb jegyeket szerezni. Plusz tantárgyként a dráma jön be, ami igazából csak egy osztályfőnöki órával egyenlő. Itt a diákok is sokkal lazábbak, jobb a légkör. Sokan szeretnek pl. olvasni, rajzolni. Tehát ez hozzám közelebb áll.

A nyelv tanítás sokkal jobb. 2 nyelvet tanítanak, heti összesen kb.10 órban. Viszont nem ad olyan végzettségeket, mint a másik.

Csak érettségi.



Most elsős vagyok és nem jön be a mostani iskolám több okból is, viszont félek otthagyni.

Ha átmegyek lehet sokkal jobb lesz, de az is, hogy sokkal rosszabb és még szakmát sem kapok.

Tehát dupla vagy semmi.


Ti mit tennétek?



2017. nov. 12. 20:31
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
Én a második opciót választanám
2017. nov. 12. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
Azt még kihagytam, hogy anyám a második opció mellett áll. Én viszont azt érzem, ha átmennék, csalódást okoznék apámnak.
2017. nov. 12. 20:44
 3/19 anonim ***** válasza:
100%
Ha biztosan tudod, hogy nem akarsz abban a szakmában dolgozni, akkor igazából nem előny, hogy megszerzed.
2017. nov. 12. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%

Tapasztalat.

Az, ha az ember több vlaamit tud, az soha nem baj. De! +1 évet oda jársz, ami alatt - amellett, hogy a közismereti tárgyakból minden bizonnyal gyengébb az oktatás, mint egy gimiben - szerzel egy végzettséget, amivel NEM szeretnél elhelyezkedni. Oké, hogy (most még) nem utálod azt a szakmát, de azért gondold el, hogy évtizedeken át, napi 8 órát lehúzni egy olyan munkakörben, amit nem szeretsz... nem a legjobb.

Ha meg átmész egy érdeklődésedhez közelebb álló suliba, akkor jelen esetben nyersz egy évet, azt tanulhatod, amit szeretsz, és az érettségi meg nem "csak" egy érettségi, hanem gyakorlatilag a belépő minden komolyabb képzésre. (Nem feltétlenül csak egyetemre vagy főiskolára.) Ami után ha nagyon akarnád, még azt a képzést is elvégezhetnéd (gyanítom, hogy 2 év alatt, de lehet, hogy van belőle intenzív tanfolyam), amilyen végzettséget a mostani sulid van.

És azért nem utolsó szempont, hogy azt a 4 (5) évet milyen légkörben tölti az ember. Hogy kirekesztettként, naponta undorral mész be az iskolába, vagy egy olyan környezetben, ahová örömmel mész, és ahol jól érzed magad, ezáltal borítékolható, hogy a tanulási kedved is több lesz.

Ha pedig komolyabb állást szeretnél, ahhoz úgyis még további tanulmányok szükségesek. Továbbá mivel gimnázium, ezért komolyabban veszik a közismereti tárgyakat, ami ha egyetemre/főiskolára mész, nagyon sokat tud jelenteni.

2017. nov. 12. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:

Valamennyire előny a mindennapokban.

Ám a gimnáziumban semmi 'plusszt' nem kapunk.

2017. nov. 12. 20:51
 6/19 anonim ***** válasza:
100%

"ha átmennék, csalódást okoznék apámnak."

Lehet. De erről két dolgot mondanék.

1. Egy igazi SZÜLŐ nem csalódott lesz, hanem boldog, ha a gyermeke a saját útját járja.

2. Az életedet te fogod leélni, nem édesapád. Neked kell majd reggelente felkelned, és dolgozni menned, neked kell majd a pénzt megkeresned, neked kell majd az egzisztenciádat előteremtened, illetve később a családodat eltartani és felnevelni, és nem apádnak. Abból, hogy másnak tetszelgünk, és az ő életét éljük, azzal nem hogy előbbre nem leszünk az életben, hanem sokkal hátrébb kerülünk. Nekem csak 5 évet vett el az életemből az, hogy eredetileg nem mertem a saját utamat járni. És hidd el, huszonévesen már jóval nehezebb váltani.

2017. nov. 12. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!

Igazból szinte biztos, hogy nem akarok majd ebben a szakmában dolgozni.

Viszont, ha ide járok, akkor utána már mehetek is dolgozni. A másikban pedig szinte biztos a főiskola, amit most még ugyan szeretnék is elvégezni, de 4 év múlva lehet elegem lesz a tanulásból.

Ezt még nagyon át kell gondolnom, ezért is kérem a véleményeteket.

2017. nov. 12. 20:57
 8/19 anonim ***** válasza:
100%

"Ám a gimnáziumban semmi 'plusszt' nem kapunk."

De. Mégpedig azt, hogy amit - esetedben feleslegesen - szakmai képzésre fordítanak, ahelyett te más, számodra lényegesebb ismereteket tanulsz, amikkel a későbbiekben jobban tudsz profitálni. Több időd és energiád marad arra, amiben jó vagy, és amilyen téren majd jobban tudod kamatoztatni a tudásodat.

Meg aztán persze, a plusz egy nyelv az a mai világban tényleg semmi. Tök lényegtelen dolog, sehol nem jelent semmi előnyt, ha 2 nyelvet tudsz egy helyett... -.-

Tudod, a több nem feltétlenül jobb. Engem is sokat nyaggattak, hogy menjek egészségügyi szakközépbe. És mit értem volna el vele? Az a terület egyáltalán nem vonz, lehet, hogy lett volna egy plusz papírom, de egy olyan szakmában, amiben nem szeretnék elhelyezkedni, és mellette még a plusz tárgyak pont annak a rovására mentek volna, amiben később végül elhelyezkedtem.


De tudod, a te életed, úgy alakítod, ahogy szeretnéd. Aztán majd a saját bőrödön megtapasztalod, hogy mennyire volt jó döntés. Csak azt nem értem, miért írsz ki kérdést, ha te már eldöntötted, hogy mit akarsz? Mert szemmel láthatóan csak alibiből kérdezel, és csak önigazolást szeretnél. Ezért felesleges volt kérdést kiírni, add fel nyugodtan a művészi jövődet, élj le 5 évet egy olyan iskolában, ahol te csak egy kis különc vagy, és helyezkedj el egy olyan szakmában, amit nem szeretsz.

2017. nov. 12. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:

Csalódást sem akarnék neki okozni, valamint én akartam ide jönni. Tudhattam volna, hogy ez lesz. Ezek után egy kisebb nevű iskolába menni...

Főleg, hogy többen is furán néztek rám a családban a választás miatt.

Szóval e miatt is nehéz nekem nagyon.

2017. nov. 12. 21:01
 10/19 anonim ***** válasza:
100%

"ha ide járok, akkor utána már mehetek is dolgozni"

Igen, mehetnél. De mi a célod? Hogy 18 évesen rohanj dolgozni havi 70 ezerért, és ott is maradj életed végéig? (25 évesen nem olyan könnyű ám nekiállni felvételire tanulni, meg utána egyetemet végezni, ha előtte 5 évig mittudomén bolti eladó voltál.) Vagy az, hogy megvalósítsd a terveidet és önmagad? Ha minden kötél szakad, érettségivel is elmehetsz 18 évesen dolgozni, szerintem nem sok különbség lesz egy érettségivel végezhető munka között, meg aközött a szakma között, amit nem szeretsz.

De ha te mindig a lehető legnegatívabb kimenetel alapján döntesz, akkor soha nem fogsz semmit elérni.

2017. nov. 12. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!