Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Van egy öregember, aki ha...

Van egy öregember, aki ha összetalálkozok vele a városban, állandóan fütyülget, kiabál, énekelget rám stb. Mit lehetne tenni?

Figyelt kérdés

Kb. 2 éve kezdte el, amikor egy meghatározott útvonalon jártam suliba. Minden reggel caflatott a szatyrával. Elkezd fütyülni, kiabálni, hogy "de szép vagy ma", "vagy hejd de rázod a formás popód", "gyönyörű vagy, így tovább" és olyan is előfordult, hogy egy forgalmas utcán jött szembe, és elkezdte énekelni, hogy "hejj babám, de kívánlak stb."

Már nem járok arra, de nagyon zavaró. Piacon észrevesz, ha szembejövök vele stb, az utcán átkiabál.

Mit lehetne tenni vele??? 18/l


2017. nov. 13. 14:41
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
91%
En ugy tudom, hogy ezert fel lehet jelenteni.
2017. nov. 13. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Mutasd meg apudnak! Elbeszélget vele az illedelmes viselkedésről.
2017. nov. 13. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Te is beszélhetsz vele, hogy fejezze be, persze csak ott, ahol mások is vannak. Ha egyedül nem akarod, akkor erre vannak a szülők, testvérek, barátok: majd ők elkísérnek és elmagyarázzák neki. Szerintem próbáljátok szóban rendezni a dolgot, nem tettleg.
2017. nov. 13. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
6%

18 évesen miért nem tudsz kezelni egy ilyen helyzetet? Le kell szrni, nem kell arra menni, stb. Nem túl bonyolult. Másrészt gondold végig, nem vagy-e ténylegesen kihívó öltözetű.

21N

2017. nov. 13. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

21 éves lány hogy mondhat ilyet????

Én vagyok kirívó, persze, lehet engem hibáztatni. Nem nem viselkedik kirívóan, szimplán iskolába járok a városba.

Mondtam, hogy nem járok arra már, de a városban bárhol megtalál, aztán elkezdi. Lásd. piac stb.,bár ott meglátta anyát abbahagyta, én meg nem voltam benne biztos, hogy ő volt, arra meg gyorsan lelépett.

Eddig nem vettem róla tudomást, de már egyre többször fordul ez elő, zaklatás.

Mégis, hogy kezeljem, ezért kérdezem. Mire rendőrt hívnék lelépne, semmit sem tudok róla, csakhogy bolond.

2017. nov. 13. 15:11
 6/11 anonim ***** válasza:
6%

Ki kell kerülni, aztán kész. Vagy szólj rá, hogy fejezze be. Nem kell ezt túldramatizálni.

21N

2017. nov. 13. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
44%

Jól értem, nem áll le, nem megy utánad, nem megy oda hozzád, csak röptében átkiabál valamit miközben megy tovább?

Ez nem zaklatás és nem rendőrségi ügy így, hiszen az égvilágon nem csinál semmit, csak odaszól valakinek az utcán. Egyszerűen csak tahó.

Azt tudod csinálni, hogy vagy nem foglalkozol vele a továbbiakban sem, vagy megkéred szépen, hogy legyen kedves disztingváltan viselkedni, mert lejáratja magát mindenki előtt.

2017. nov. 13. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Nem áll le, de látványosan utána fordul a fenekemnek, fütyülget.

Szerintem ez is zaklatás, nemcsak, ha hozzád ér.

2017. nov. 13. 15:47
 9/11 anonim ***** válasza:
7%
Szerintem meg feleslegesen túl sokat foglalkozol vele. Valószínűleg azért csinálja, mert "felveszed a lapot".
2017. nov. 13. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Nem, veszem fel a lapot kedves 21 éves lány.
2017. nov. 13. 16:04
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!