Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » A lányom nagyon naív és...

A lányom nagyon naív és felnőtt idegen férfiakkal beszélget állandóan 13 éves létére. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Sajnos nem hallgat rám, nagyon lusta és felelőtlen, ezt letudtam annak, hogy csak kamasz. Állandóan éjjeleket marad ki, ha büntetésbe küldöm az éjjeli kimaradásaiért leanyáz és elmegy... megint. Nem hallgat se rám, se a páromra se az idősebbik testvérére. Egyszer majdnem elrabolta egy sátánista 9 évesen, de egyszerűen olyan makacs és önfejű, hogy képtelenség megfogni. Nagyon félek hogy elveszítem. Mit tegyek? Állandóan titkolózik, és szinte több idegennel beszélget, mint olyanokkal akiket személyesen ismer. Nagyon nagy baj lesz ebből és szeretném ezt még most elfojtani. Véletlen beleláttam az egyik beszélgetésébe, egy 22 éves férfival augusztusra terveztek egy összejövetelt persze titokban. Mit tudnék csinálni, hogy észhez térítsem? sajnos senkire sem hallgat, még a testvérére sem már. Kérlek segítsetek.

Egy kétségbeesett anya



2017. jún. 23. 07:37
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
92%

Bocs, de mi az, hogy a tiltás ellenére fogja magát, és elmegy?!

Ajtót becsukni, ablakot szintén, ha kell, szereltess rá rácsot, vagy tudja a fene. De olyan nincs, hogy azt mondod, hogy nem mehet el, és a kisasszony kint szambázik egész éjszaka!

Én még egyszer nem emeltem kezet a gyerekemre, de azt hiszem, ez lenne az a pillanat, mikor a sz.art is kiverném belőle. Legközelebb akkor jöhetne ki a szobájából, ha mosogatni vagy teregetni kell.


Internetet lemondani! De azonnal! Mi is felnőttünk nélküle, sőt ilyenkor nyáron a tanuláshoz se szükséges. A számítógépet jelszavazni, telefont elvenni tőle. Elég az otthoni vezetékes, azon is tud baj esetén segítséget hívni, ezek után meg egész nyáron ki se tehetné a lábát sehová.


Már ott el van ez b.va, hogy azt írod, hogy a lustaságot és felelőtlenséget betudtad annak, hogy kamasz. Magyarul eddig se fogtad, csinálhatott, amit akart. Most meg nézek ki a fejedből, hogy hűha, hát 13 évesen pasizik, felnőtt férfiakkal találkákat szervez, és valószínűleg átment már rajta fél város. Tedd össze a két kezed, hogy még nem terhes. De ami késik, nem múlik! Legalább annyi esze van ezek szerint, hogy (időnként) gumit húzzon.

Az egészen biztos, hogy ebből nagyon nagy baj lesz, de az kérdéses, hogy el tudjátok-e még egyáltalán fojtani. Már most se tudsz neki parancsolni, röhög a képedbe, és azt csinál, amit akar.


Nagyon sürgősen kapjátok össze magatokat, mert ha bármi baj lesz, téged fognak elővenni, ugyanis a kislány még csak 13 éves!

2017. jún. 23. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
84%

Ciki nem ciki 14 éves lányom ugyan ezt csinálta.

Rácsot kapott az ablakára, éjjel mozgásérékelőt kapcsoltunk, ha kellett 15 percenként néztem a szobájában van e. Olyan nincs, hogy 14 évesen egész éjszakát kimarad. Folyóparton lakunk nem hiányzott egész éjszaka azon idegeskedni hol van, esetleg vízbe fulladt. Nem lehetett bírni vele, már a pénztárcánkból a pénzt is lopta.

A baráti körétől teljesen eltiltottuk, csirkét áldoztak fel a temetőben a templom mögött éjszajaa, Mikor hívott a rendőrség azt az órát senkinek nem kívánom. Iskola váltás, pszichológus kellett hogy észhez térjen.

2017. jún. 23. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
67%

hű hát nem irigyellek..!

de az első valóban az internet megszüntetése.viszont nyár van és ha dolgozol akkor meg gondolom nem tudod egésznap felügyelni,igy el tud menni bárhova ahol van net

2017. jún. 23. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
91%

Én megértem, hogy mindenki egyből a tiltással kezdi. Nekem ez még csak pár év múlva lesz igazán esedékes probléma, szóval bocs, hogy belevau, de azért....


szóval:

Alapvető törvényszerűség, hogy a tiltás csak még keményebb ellenállást szül, a büntetés hazudni tanít, a kislány legfeljebb még rafkósabb trükkökkel próbálkozik, hogy átverje a mozgásérzékelőt, meg kikerülje a kerítéseket és rácsokat, elaltassa az őrkutyát.....


Egy valamit egész biztosan nem úszol meg: hogy te magad beszélgess vele. Mármint beszélGESS, és ne csak te beszélj a fejével. Őszinte érdeklődéssel hallgasd végig őt is, és próbáld megérteni, mi zajlik benne. Ha ezek után ő is meghallgat, akkor elsősorban az aggodalmadról, a saját érzéseidről beszélj, ne őt meg a viselkedését minősítsd....


Ha meg lemondod az internetet, készülj fel rá, hogy egy darabig te is internet nélküli életre rendezkedsz be. Nincs gépezés, neked sem, hanem a felszabadult időben keressetek közös elfoglaltságot, például remek újfajta családi társasjátékok vannak, ilyesmikben sok segítséget kapsz ilyen irányú kluboktól.


Ismerd meg a VALÓS barátait, beszélgess velük is, igyekez megérteni az érdeklődési körüket, a kedvenc közös elfoglaltságaikat, a kedvenc zenéjüket (akkor is ha te magad zsigerből rühelled azt a zenét,) az életkorában dívó szokásokat, öltözködést, stb.


Legyél VELE, nem csak fizikailag, hanem mentálisan és érzelmileg is. Tölts vele minőségi időt, akármilyen nehéz eleinte, és akármennyire ellenáll ő maga.

2017. jún. 23. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
68%

majd ha elkapja a férfi egy két körre, akkor észhez tér.


amúgy te szülő vagy? mi az, hogy leanyáz? meg kiszökik? te ezt engeded?

2017. jún. 23. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
96%
A beszélgetés nem sokat ér ha nem nyitottak a gyerekek, hidd el nem az volt az első, hogy rögrön riasztót és rácsot szerelünk fel. Sajnos csábítóbb egy férfi nekik mint a szüleikkel való beszélgetés.
2017. jún. 23. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

Az a baj, hogy ebben a korban már késő elkezdeni a beszélgetést. A kérdezőék esetében lehet, hogy az életben nem lesz már meg a bizalom egymás felé.

Eleve valami komoly bajt jelez, hogy egy kiskamasz így viselkedik. A többség letudja a lázadást sokkal jelentéktelenebb dolgokkal.

Marad a rács az ablakon és a teljes körű szigor, és minden lépését​ ellenőrizni kell.

Nyáron különösen nehéz lesz, főleg, ha mindkét szülő és a nagyszülők is dolgoznak.

Van, ahol ilyen idős gyereknek már nincs iskolai napközis tábor se. (pl. nálunk csak az alsósoknak van, 8-16 között, két hét kivételével.)


Én a pasikkal is elbeszélgetnék, hogy tudja-e, hogy 13 éves a kislány, és véletlenül fel lesz jelentve. És örüljön, ha nem keresem meg!


Sajnos nagyon sok küzdelem lesz itt még! Idővel, 22-23 évesen be is nőhet a feje lágya, és normális felnőtt lesz. De az 10 év!

Addig pedig olyan is történhet vele, amit nem lehet jóvátenni.


Kérdező: azt tudod egyáltalán, hogy este hol van, kikkel és mit csinál?

Ilyenkor nem lehet felhívni a rendőrséget, hogy megszökött, kerestetni és hazavitetni? (Nem tudom, ez hogy működik.)

2017. jún. 23. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
19%
Esetleg fegyőrt nem akartok??? hasonlítson kicsit jobban a börtönre xdddd sok degenerált "rácsot az ablakra." kill me please
2017. jún. 23. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
95%

Már ne haragudj, de te vagy anyja, ő meg a gyerek. Próbáljátok ezt valahogy tudatosítani otthon. Mi az, hogy elmegy?

Neked semmi tekintélyed, de nyilván ez nem hirtelen alakult így. Most két lehetőséged van: elbeszélgetsz vele emberi módon, tisztázva a szabályokat és a következményeket megsértésük esetén, vagy bekeményítesz hirtelen. Mindkettőnél következetesnek kell lenned, ha eredményt akarsz, de gondolom, azért tarzasz itt, mert eddig nem voltál.

2017. jún. 23. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
98%

#8

Akkor raknál rácsot te is az ablakra ha nem tudnád hol a lányod, telefonja kikapcsolva reggel másnaposan bukdácsolna haza. Esetleg a rendőrség hív, megerőszakolták.. ez nem hiányzik senkinek sem. Sokszor nem lehet beszélgetni velük ha a baráti körének a szülei lesz*rják mit csinál a gyerekük éjjel és húzzák a lányod a rosszba.

2017. jún. 23. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!