Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Csak szerintem érdekes az,...

Csak szerintem érdekes az, hogy 13éves lányokon belül mekkora a különbség érettség szintjén?

Figyelt kérdés

Jómagam is 13/L vagyok.Eddig általánosba jártam, ahol az osztályomban kb. ugyan olyanok voltak a lányok érettség szintjén, nem testi érettségrôl beszélek. Persze ott is volt pár kilengés, de nem akkora, mint az új osztályomban.(6 osztályos gimi) Ugyan is itt egészen a 13éves még is kb. 10évesen viselkedôtôl(testi érettséggel nem rendelkezôkkel), a 13éves kb. 17évesnek való tapasztalatokkal rendelkezôig(neki/nekik persze a tesi fejletségük is megvan)vannak osztálytársnôim. Természetesen vannak normális 13 évesek testileg, érettségileg. De csak szerintem tök érdekes ez, h általában csak azt mondják h a fiúk késôn érôk, de lányokon belül is vannak nagy különbségek szerintem.

Én amúgy magamat inkább a testileg,érettségileg(legalább is anyukám szerint vannak igen is komoly gondolataim,és még is csak bölcsész diplomával rendelkezô ember állítja ezt :S ) az érettebbek közé sorolnám magamat, nem egyszer néztek 14-15évesnek. De azért még tapasztalatim nincsennek OLYAN téren, de komolyan:D



2017. nov. 14. 19:08
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%

Úristen kérdező...


Úgy nézhet ki az egyik 9-nek, a másik meg 20-nak, hogy mások a szüleik, más a genetikájuk. Ez nem olyan nagy rejtély.

2017. nov. 15. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
100%
Odáig még komolyan is vettelek, amíg el nem kezdted magad fényezni, hogy "én érettebb vagyok, mint mások, még egy bölcsész is ezt mondja". Onnantól kezdve viszont te is a 9 éves kategória vagy a szememben.
2017. nov. 15. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:

Hát, ami azt illeti többen is mondták már, ezért hiszem azt, amúgy nem az volt vele a szándékom, hogy fényezzem magamat. De nemhiszem hogy ettôl egy 9évesnek lehetne tekinteni,hiszen addig komolyan vettél.

Aúgy köszi az értelmesebb válaszokat is:)

2017. nov. 16. 21:24
 14/17 anonim ***** válasza:
100%
Nem azért írtam, hogy elkezdjek veled vitatkozni erről. Azt gondolsz magadról, amit akarsz, majd kinövöd.
2017. nov. 17. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

Tizennégy éves lány vagyok, nyolcadik osztályos. Nem egyszer megkaptam, hogy agyilag érettebb vagyok a korombelieknél, de mit számít ez? Képes vagyok a gondolkodásra, használom az eszem, nem olyan nagy dolog. Van véleményem, amit általában jól megérthetően ki is fejtek, s alaposan át is gondolok.

Udvarias, illemtudó vagyok, azonban ez csak azért lehet furcsa, mivel azért valljuk be, a fiatalok nagy része bunkó. :D Nem csak a mai világban, régen is így viselkedtek az akkori kamaszok.

De, hogy a kérdésedre is válaszoljak, mindenki egyéni ütemben fejlődik. Valakinek a testi, másnak a lelki fejlődése a gyorsabb, esetleg mindkettő arányosan fejlődik egymással. Az én lány osztálytársaim már sminkelnek, pasiznak, nem tanulnak, piálnak, ellenben én még nem csinálom ezt. Ráér az még később. :)

Tanács: Kicsit vegyél vissza ebből az "én érettebb vagyok a korosztályomnál, a bölcsész anyum is megmondta, de nagy jampi vagyok" hozzáállásból, mert igen visszatetszőnek hat, konkrétan az jön le a kérdésedből, hogy beképzelt vagy, aki szeretné, ha mások fényeznék őt, ezzel növelve az egóját. Hidd el, nem vagy több, mint egy átlagos tizenhárom éves lány. Nem vagy sem éretlenebb, sem értelmesebb a korodnál. Ahogyan sem én, sem mások, akikre rásütik ezt a jelzőt, szimplán meg tudunk komolyan, értelmesen is nyilvánulni, de ezen neked még javítanod kéne (nem bántásból).

További szép és élménydús kamaszkort. :)

14/L

2018. ápr. 12. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 A kérdező kommentje:

Köszi szépen a kellemes hangvéyelû választ:)

Igazság szerint ezt a bölcsész anyum megmondta h érettebb vagyok-ot nagyrészt azért írtam bele, hogy elkerüljem a honnan szeded h érettebb vagy kommenteket. De ez nem jött össze úgy tûnik XD

Amúgy azóta gondolkodtam a dolgokon, és már nem ùgy gondolom h éretebb vagyok, inkább megvannak a gondolataim,és komolyabb vagyok mint általában a 13évesek. Meg inkább megfigyelem a dolgokat és elemezgetem ôket, és próbálok minél nyitottabban hozzálállni, persze csak ha van kedvem. Mert komolyság ide-oda, én is kamasz vagyok és a hangulatingadozásaim ha nem is gyakorik, de van egy-kettô.

Amúgy magyon köszönöm az össze választ, mostmár feldolgoztam a kérdésemet,(amit egy akkor aktuális szemēlyes kapcsolatom miatt tettem fel) szóval már nem igazán fogom nézni, de azért ha vkinek van valami értelmes gondolata, ami a kérdéshez kapcsolódik, azért nyugodtan leírhatja:)

2018. ápr. 14. 21:34
 17/17 A kérdező kommentje:

Ja, és egy dolgok kifelejtettem az utolsónak mondva, egyáltalán nem szerettem volna h engem fényezzenek, még ha így is jött le. Úgy gondoltam h ha csak leírom h érettebb vagyok,az olyan semmilyen. Nincsen alátámasztva semmivel, jönnének a honnan tudod h éretebb vagy stb. kommentek.(így is jöttek mondjuk xd) Meg személyesebbet már nem írok, mert az senkit se érdekel, de van bennem egy alap bizonytalanság, így kellett valami amivel magamnak is bebizonyítom, hogy nem alaptalanul állítok valamit, hogy én azt gondolom hogy ilyen okos vagyok🙄


UI.: bocsánat a helyesírási hibákért/elírásokért de sok mindne vam a fejemben és a leggyorsabban próbálom leírni

2018. ápr. 14. 21:42
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!