Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » El lehet szokni az emberektől?

El lehet szokni az emberektől?

Figyelt kérdés

Volt egy időszak az életemben, ami kb. 2 évig tartott, ez idő alatt nem tartottam kapcsolatot senkivel, nem beszéltem szinte senkivel, a szociális terem teljesen beszűkült. Pár hónapja ennek azonban vége lett, de nem tudom megszokni az új közeget.


Korábban azért eléggé közösségi ember voltam, programokra jártam, nem volt zavaró emberek között lenni.


Most azonban eléggé zavar, nem nagyon akarok kimozdulni, zavaró emberekkel beszélgetni a munkahelyen, furcsa és szokatlan elmenni velük valahova.


Mit lehet ez ellen tenni? Nem nagyon tudok visszaszokni.


2017. nov. 22. 20:13
 1/5 anonim ***** válasza:
Annyit tudsz tenni ellene, hogy fogod magad és többet jársz emberek közé és ha egy hosszabb időtartam után is kellemetlen akkor ne erőltesd inkább ritkábban járj el és kész.
2017. nov. 22. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Pár kérdés:

Mennyi idős vagy?

Családod, párod van-e?

Miért annyira fontos visszaszokni?


Lehet, hogy korábban kitársaságoztad magadat, és elég. Nem igényled a nyüzsibüzsit, inkább néhány, jól megválasztott ember vagy épp saját magad társaságát tudod élvezni. A sok-sok felszínes csacsogás, érdektelen és üres kapcsolatok nem visznek sehová sem.


Amúgy meg a másik, hogy nem biztos, hogy veled a baj. Lehet hogy csak nem a megfelelő közegben mozogsz és ezért nem érzed szükségét a mostani emberek közé menni. Ha jó társaságra találnál, simán spontán megoldódna.

2017. nov. 22. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

27 vagyok, nincs család, se gyerek, nem élek együtt senkivel sem..


Nyilván jó lenne, mert így eléggé a társadalom peremére szorultam, és alapvető szociális helyzeteket nem, vagy csak nehezen tudok megoldani.

2017. nov. 23. 23:01
 4/5 anonim ***** válasza:

Lehet nem a megfelelő emberekkel vagy körülvéve,nem vagytok egy hullámhosszon és ezért üresnek zavarónak érezheted a társaságukat.Menj el különféle programokra,rendezvényekre olyanokra amilyenekre eddig nem jártál,esetleg ha módodban áll írj be valamilyen tanfolyamot ami megfelel az érdeklődési körödnek.

Velem is ez van,de csak azon a helyen ahol élek,a közeli városba vágyom beköltözni ott nem érzem ezeket a zavaró dolgokat.Itt a környeztemben viszont nem a megfelelő emberek vannak körülöttem nincs sok közös téma,érdeklődési kör,az emberek legnagyobb része él a beszűkült kis világába,ahonnan nem akarnak kitörni.

2017. dec. 25. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Egyetértek az előttem válaszolókkal. Én ugyan ilyen helyzetben voltam/vagyok még talán most is.

Elvagy szokva az emberektől, megszoktad az egyedüllétet, szokatlan, hogy ismét újra emberek közé menj, és ismerkedj. Ettől a helyzettől ugyanúgy ellehet szokni, mint bármi más dologtól.

Ezen az állapoton úgy tudsz változtatni (ha egyáltalán változtatni akarsz, mert nem muszáj), hogy fogod magad, és eljársz emberekkel ismerkedni, apránként. Nyilván az elején nagyon rossz lesz, egyből azt mondod majd, hogy ez nem neked való, és inkább haza mész, de minél többször megpróbálkozol vele, annál könnyebb lesz. Viszont ha lehet, olyan társaságot válassz, akikkel egy hullámhosszon érezheted magad, nincsenek elvárások, megfelelési kényszerek, akikkel jól eltudsz beszélgetni. Mert hiába akarsz egy olyan társaságban benne lenni, ahol érzed, hogy nem a te szinted, vagy más az értékrendetek, és inkább szorongsz, minthogy eltudnád engedni magad, soha a büdös életben nem fogsz tudni azokhoz az emberekhez beilleszkedni.

2017. dec. 25. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!