Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ha most 21 éves lennél, mit...

Ha most 21 éves lennél, mit csinálnál?

Figyelt kérdés

Idősebb, 30 fölötti emberektől kérdezem. Ha valamit elrontottál, mit rontottál el? Mit tennél, amit csak ebben a korban lehet megtenni? Amit még ebben a korban meg lehet tenni?

Ha egy 2017-es 21 éves lennél.


2017. nov. 24. 14:34
 1/5 anonim ***** válasza:

Megcsinálnám a felsőfokot angolból.

Külföldiekkel találkoznék akik itt tanulnak/laknak Pesten, h gyakoroljam a nyelvet és nyitottabb legyek más emberek felé.

Nem bonyolódnék bele egy 5 éves kapcsolatba egy elvált pasival, hogy aztán kidobjon mint egy szemetet.


Most 33 vagyok, és felsőfokra készülök angolból.

Nem bonyolódom bele semmilyen kapcsolatba, sem pár, sem baráti alapon.

Kerülöm az olyan embereket, akik nem építenek, nem adnak semmi pluszt hanem csak lehúznak.

Külföldi emberekkel tartom a kapcsolatot a nyelvtanulás okán, és mert sokkal nyitottabbak és kedvesebbek mint a magyarok úgy általában.

Nem vagyok férfiak játékszere és utánfutója sem.

Nem nyikogok gyerek és gyűrű után.

Van saját egzisztenciám, és nem szorulok rá másra.


Mindig bánom, hogy huszonévesen ezek a dolgok miért nem voltak ennyire egyértelműek, mint most. És mindig örülök, mert úgy érzem, hogy azért még időben észbe kaptam, hogy színvonalas és nyugodt életet éljek.

2017. nov. 24. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

,,Külföldi emberekkel tartom a kapcsolatot a nyelvtanulás okán, és mert sokkal nyitottabbak és kedvesebbek mint a magyarok úgy általában."


Bár én nem ismerek külföldieket, de nekem is feltűnt. Sokszor lefordítgatom a youtube kommenteket angolról magyarra és elcsodálkozom rajta, hogy nem kötnek bele olyan dolgokba amibe a magyarok már rég belekötöttek volna, elég durva a különbség.

2017. nov. 24. 14:54
 3/5 anonim ***** válasza:

1es vagyok.


Más a mentalitásuk. A munkám során sok külföldivel volt dolgom, egyetlen esetet sem tudok mondani amikor durvák lettek volna. Sőt! Volt aki kezet rázott, mosolyogtak, szép napot kívántak, megköszönték a segítséget magyarul, ha látták, hogy bénázok az angollal akkor kedvesen kisegítettek.

A magyarok meg épp csak baltával nem rontottak az embernek sokszor.


A fb-ot egyedül erre használom, hogy ilyen csoportokban barátkozzak, és nagyon elfogadóak. Sokkal normálisabbak és kedvesebben, mint mondjuk a saját kollégáim a munkahelyemen.

2017. nov. 24. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nem hagynám magam lebeszélni a továbbtanulásról.
2017. nov. 24. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nem paráznék azon, hogy mi az, amiről lemaradok, ha most nem teszem meg, mert bármit megtehet az ember később is. (Egyetemista voltam és volt olyan, aki ugyanakkor ugyanabból vizsgázott mint én, pedig ő harminc évvel idősebb volt.) Inkább arra ügyelnék, hogy nehogy olyasmit tegyek, amivel egy életre keresztbe teszek magamnak.
2017. nov. 25. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!