Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Szerintetek is rossz felnőtté...

Szerintetek is rossz felnőtté válni?

Figyelt kérdés

Most nem a kötelességekre gondolok, hanem például arra, hogy elkopnak a gyerekkori régi jó barátok, egyre kevesebb idő van együtt lenni a szülőkkel, megszűnnek a barátságos közösségek, amik még kamaszként megvoltak. Nekem hiányoznak valahogy a közös focizások a suli utáni délutánokon, a vad poénok, a féktelen röhögések. Vannak haverok persze, amikor találkozunk jókat nevetünk, viccelődünk, és így tovább, de ez egyre ritkább. Az elfoglaltságaim miatt a családi légkör sem olyan, mint volt, most például nem biztos, hogy a Karácsonyt, Szilvesztert érdemben együtt tudjuk tölteni.

Amikor még iskolába járt az ember, akkor annak még ráadásul volt egy "feelingje" is, egy nagy közösség volt, amit akkor nem éreztem át teljesen, de most már jobban látom benne az értéket. Mit gondoltok?



2017. nov. 24. 14:36
 1/10 anonim ***** válasza:
54%
Hát maradjál gyerek. Rajtad múlik mit kezdesz az életeddel, mi fontos neked.
2017. nov. 24. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Azt hittem csak én vagyok az egyetlen, aki így gondolja.

Megnyugtató, hogy nem vagyok egyedül.

2017. nov. 24. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Szerintem meg pont a kötelességek miatt rossz, de túl lehet élni.
2017. nov. 24. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Nézõpont kérdése, nekem pont a gyerekkorom nem hiányzik, nem élem meg “veszteségként”, hogy elveszítem. Habár az sem igaz, hogy teljesen elveszíteném. Nekem az egész családom olyan, hogy néha még mindig gyerekesek, fõleg én. Én egyáltalán nem igénylem, hogy pont olyan legyen most, mint gyerekkoromban, másképp valamilyen formában nekem még mindig tart a gyerekkor bizonyos megnyílvánulásokban, nem érzem magam teljesen “felnõttnek”, ettõl függetlenül eltudom végezni a kötelességeimet is, és felelõsségteljes tudok lenni.


Sokaknak van felnõttkorban is barátai, és viccesek tudnak lenni még egy gyereknél is, tehát szerintem elég téves elképzeléseid vannak a felnõttkorról.


Én úgy fogom fel, hogy nem attól lesz “felnõttebb” valaki, ha megvonja magától a gyerekes dolgokat. Attól lesz lényegében, hogy kezelni tudja az életét, van felelõsségtudata, képes vigyázni magára.

Ha te attól érzed magad felnõttnek, hogy búvalbélelt vagy és nem szakítasz semmi idõt a barátaidra, akkor valamit rosszul csinálsz. Sok ismerõsöm tartja a kapcsolatot a barátaival, és ugyanúgy jól érzik magukat. Ehhezképest van aki gyerekkorában magányos, és nem féktelen nevetésekbõl állnak a mindennapjai. Tehát nem értek egyet ezzel, hogy összefüggésbe állítod a boldogságot a gyerekkorral.

2017. nov. 24. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

én is elveszítettem egy jobb életet mikor vége lett a szakközépnek..


de hát ez van

2017. nov. 24. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
71%
Nekem a felnőttlét több szabadságot biztosít. Felelősen dönthetek a saját életemről, nem mások rendezik el helyettem. Ez nagyon hiányzott gyerekként.
2017. nov. 24. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
76%

Így is fel lehet fogni. De én úgy látom hogy bár nehezebbek a dolgok, de sokkal több szabadságom van. Azt eszek amit akarok és amikor akarok. Oda megyek és azt csinálok amit szeretnék (nyilván normális keretek között). Arra költöm a pénzem amire én akarom, mert én kerestem meg. Persze ki kell fizetni a lakbért, rezsit meg valamit enni kell. De a többi arra megy amire én szeretném hogy menjen. Én vagyok a felelős a saját tetteimért.

Kövezzetek meg, de nem lennék újra gyerek. Még úgy se hogy közel egy éve 1 alkalmat kivéve 5 órát alszok naponta.

Ünnepeket attól még tudom a családdal tölteni. És barátaim is vannak.

2017. nov. 24. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
32%
Pont a gyerekkori barátságok a legerősebbek, a legidőtállóbbak. Ez a pont tehát kilőve. A felelősség kérdésében már megoszlanak a vélemények. Van, aki harmincévesen se akar saját lábra állni, és van, aki alig várja a nagykorúságot, hogy megpattanhasson otthonról.
2017. nov. 25. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
36%

Szerintem csodálatos felnőttnek lenni. Nem cserélnem el a mostani életem a gyerekkorira, amikor még mások rendelkeztek az időmmel, pénzem akkor volt, ha kaptam, és mások hoztak helyettem döntéseket, néha sajnos rosszakat.

A másik, hogy nálam a gyerekkori barátságok mind elkoptak, pont azért, mert csak az tartott össze minket, hogy össze vagyunk zárva egész héten. Jelenleg vagy pár haver a munkahelyemen, tudom, hogy ha elmegyek innen egyszer, akkor ezek is megszakadnak, maximum talán egy fővel nem. Viszont az a két barátnőm, aki van, tényleg a barátnőm, még úgy is, hogy külön helyen dolgozunk/tanulunk, az meg csak rajtunk múlik, hogy mennyit találkozunk.

És a munkahelyeken is vannak nagy közösségek, ha olyan helyre mész. Mondjuk ez engem inkább zavar, nem szeretem az erőltetett, felszínes kapcsolatokat, nem szívesen megyek el a közösségi eseményekre jópofizni.

2017. nov. 26. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, ha van még valakinek mondandója, akkor szívesen olvasom.
2017. nov. 28. 23:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!